Barbar Conan Dizisi Yolda

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/barbar-conan-dizisi-yolda/

Kimmeryalı Conan bu kez de televizyon ekranlarını sandallı ayağının altında çiğnemeye geliyor. Hem de Game of Thrones’un ödüllü yönetmeni eşliğinde! (DEVAMI…)

7 Beğeni

İçim rahat. Çünkü Hercules: The Legendary Journeys ve Xena: Warrior Princess tarzı dizilerin popüler olduğu bir dönemde değiliz. O dizilerin tarzı ve yayınlandıkları dönemlerdeki başarıları sebebiyle tarzları kopyalanmaya çalışıldı. Nasıl derler, “Demek ki bu tür işler, böyle çekilir.” fikri oluştu. Kanımca, tek sezon sürmüş Conan dizisi, bu mantığın ürünüdür.

Yeni Conan’ın günümüz örneklerine göre ve o örnek yapımlar içerisinde çalışmış isimler tarafınca yapılması mutluluk verici.

3 Beğeni

Gözyaşlarımı tutamiyorum şu an!
Kendimi bildim bileli hep en sevdiğim çizgi roman kahramanı olan, yıllar boyunca seriye ait ne kadar doküman, kitap, çizgi roman varsa topladığım; barbarligi ile yozlaşmış şehir düzeninde, inanmadığı değerleri dayatmaya çalışanlara bileğinin gücüyle karşı koyan, kendi adaletini kendi yasatan, inançlarından hiç bir zaman sapmayan çok aykırı bir karakter.
Umarim astığı astik, kestiği kestik, elinde kılıcı canavarlarla, garip makyajli kötü adamlarla savaşan bir kas yığını izlemeyizde, işin felsefesine inerek özünü yansıtan bir karakter görürüz.

3 Beğeni