Başkomser Nevzat Netflix Dizisi Oluyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/dizi/baskomser-nevzat-netflix-dizi-ahmet-umit/Netflix Türkiye yeni dizisini buldu. Ahmet Ümit’in meşhur polisiye kahramanı Başkomser Nevzat, Netflix dizisi olmaya hazırlanıyor. (DEVAMI…)

6 Beğeni

nevzat’ı daha önce atv’de yayınlanan bir dizide de görmüştük yanılmıyorsam.
hatta altan erkekli canlandırıyordu nevzat’ı. dizinin ismini hatırlayamadım ama kısa bir mecera olmuştu ne yazık ki.

netflix’in yapacak olması sevindirici. merakla bekliyorum.

1 Beğeni

Burada otomatik düzeltme kurbanı olunmuş sanırım. Kitabın ismi Kırlangıç Çığlığı.

Ahmet Ümit’in sadece iki kitabını okudum. İlk olduğum kitap Elveda Güzel Vatanım diğeri ise Kırlangıç Çığlığı. Elveda Güzel Vatanım’a aşık oldum diyebilirim. Çok sevdim kitabı ancak Kırlangıç Çığlığı bende o etkiyi yaratmadı. Bana sanki göçmen sorunu ve çocuk istismarını anlatmak isteyen yazarın aa Nevzat vardı onun etrafında dönsün dediğini düşündürttü. Açıkçası finalini de beğenmedim tam hatırlamamkla birlikte son 15 sayfası olmasa daha iyi bir eser olabilirmiş. Tabi bunda benim Nevzat’ın karısının katili de bulunacak beklentim ve bunun aslında Nevzatın hikayesinin anlatıldığı 7. roman olduğunu öğrenmem de etkili olmuş olabilir emin değilim.

Sonuç olarak Elveda Güzel Vatanım’ı okurken çok güzel bir mini dizi olacağını düşünmüştüm. 16 gün 16 bölümde anlatılabilirdi. Bir yandan netflix almadı diye seviniyorum (elimizdeki örnekler kalitesiz bence) bir yandan da keşke Şehsuvar Sami izlemek istiyorum.

Umarım Başkomser Nevzat’ın netflix macerası bizim için keyifli olur.

Çetin Tekindor daha önce oynamıştı. Bence Nevzat karakteri ona daha uygun.

1 Beğeni

Uğur Yücel olsa ne güzel olur. 2001 yılı TRT yapımı harika dizi uyarlaması Karanlıkta Koşanlar’da oynamıştı zaten Nevzat rolünü.

2 Beğeni