Batman: Beyaz Şövalye - Ya Gerçek Kötü Batman'se?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/batman-beyaz-sovalye-ya-gercek-kotu-batmanse/

Joker’in iyileşip sağlığına kavuştuğu ve Batman’in karanlık yanlarını tüm Gotham’a göstermek için kolları sıvadığı Beyaz Şövalye’yi inceledik. (DEVAMI…)

7 Likes

Beyaz Şövalye’nin ilk üç sayısını sadece okudum daha ama gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Çizgi roman okumayı seven herkes muhtemelen memnun kalacaktır.

1 Like

Sanırım internetten sipariş vereceğim. Her hafta buradaki kitapçıya gidiyorum yok. Resmen yokluk bölgesinde yaşıyorum. Ne aradığım çizgi romanı bulabiliyorum ne de plakları.

Joker zaten kötülüğü öldürmeye çalışıyor. Ama bunu yaparken iyi insanlarıda öldürmekten çekinmiyor. Masum birisini öldürmeden o işi yapsa iyi diyebilirdim :smiley:

Okunacaklar listesine bir tane daha ekleyelim… Teşekkürler inceleme için. :smiley:

Fikir güzel zaten ve incelemedeki gibi işlendiyse tadından yenmeyecek deneyim gibi.

1 Like

serinin çizeri Matt Hollingsworth değil,Sean Murphy himself, hem yazıyor, hem çiziyor,Hollingsworth renklemeden sorumlu.

Öyle miymiş? :sweat_smile: Gözümden kaçmış, ikinci isme alışkanlıktan direkt çizer diye bakmışım. Teşekkürler uyarı için.

Jim Lee’nin üzerine çizer tanımam. Keşke o çizseymiş. Hush efsaneydi.

Merhaba. Bu batman beyaz şövalye de 8 sayı galiba. Bu kitabında bütün sayılarının tek kitapta toplanma ihtimali varmı çünkü her baskı 35-40 sayfa civarı

Bu acaba, Who Laughs karakterinin başlangıcı mı ?

Evet, 8 sayıdan oluşuyor. İncelemede de yazmıştım zaten. İleride cilt olur mu bilmiyorum. JBC’nin Facebook sayfasında olabileceğine dair bir ibare görmüştüm sanki ama emin değilim.

Kastettiğiniz The Man Who Laughs (Gülen Adam) ise hayır, alakası yok. Gülen Adam, Batman: İlk Yıl’ın devamı olarak yazılmış ve Joker ile Batman’in ilk karşılaşmasını konu alıyor. 2005’te yayınlanmıştı. Beyaz Şövalye ise 2017’de yayınlandı ve farklı bir hikâye anlatıyor.

3 Likes

Hani şu Metal versiyon olan. Yanılmıyorsam 14 Kasım’da çıkacaktı. Batman’in kötü olduğu hali. Joker ile Batman karşımı yani.

Ha, Batman Who Laughs’u diyorsunuz siz, şimdi anladım :slight_smile: Hayır, o da başka bir seri.

1 Like

Metal’deki Batman Who Laughs’ın orijini kendi one-shot sayısında anlatıldı.

1 Like

Birşey sorucam inşallah bunun filmi çıkmaz çıkıcakmı çıkmıcakmı bana biri söyleyebilirmi ben alfredin ölmesini batmanin kötü biri jokerin iyi biri olmasını gerçekten istemiyorum eğer öyle olucaksa DC Çöp
Marvel Adamdır. İnşallah filmi çıkmaz DC Çöp olmaktan kurtulur

Bu sadece alternatif bir hikâye. Farklı bir tat sunan, eğlencelik bir şey. Filmi ya da animasyonu çekilse bile Batman’in zaman çizelgesinde sayılmaz. Ayrıca hikâyenin sonu gayet güzel bağlanıyor, okuduğunuzda göreceksiniz :slight_smile: