Batman'in Animasyon Filmlerine Göz Atmaya Ne Dersiniz?

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/dosya/batmanin-animasyon-filmlerine-goz-atmaya-ne-dersiniz/

image

Kara Şövalye’nin en ünlü uzun metrajlı animasyon filmlerine hep birlikte göz atıyoruz. (DEVAMI…)

Batman Batcave!
(Cemalettin Sipahioğlu) #2

Batman: Mask of the Phantasm! O ne güzel filmdir öyle. Bruce’un mezarlıktayken ailesine yalvardığı sekans, hem iç burkar, hem de Bruce/Batman karakterinin psikolojisini hissettire hissettire sunar.

(Hakan Tunç) #3

Bir de 4-5 bölümden oluşan (aynı film içinde) bir anime serisi vardı galiba. O da bayağı hoş gibiydi.

(Cemalettin Sipahioğlu) #4

Gotham Knight mı? Aklıma bu tanıma uygun bir o geliyor.

O derleme içerisinde en çok Have I Got A Story For You hikayesini sevmiştim. Batman’e dair farklı kişilerin ağzından anlatılan öyküler vasıtasıyla, yarattığı efsaneler çerçevesinde ne olduğu masaya yatırılıyordu. Batman yarattığı algıya göre fantastik yeteneklere sahip bir korku figürü, insanlara yardım eden dev bir yarasa, süper teknolojilere sahip bir kahraman ve nihayetinde, suçla mücadele uğruna kendini yıpratırken yardıma muhtaç düşebilecek sıradan biriydi.

Bir de acıya karşı dirençli olmak üzerine dönen bölüm vardı. O da hoşuma gitmişti.