Batman'in Simgesi | Bir İkonun Evrimi [İnfografik]

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/dosya/batman-simgesi-bir-ikonun-evrimi-infografik/Batman kostümünün en önemli noktası ünlü yarasa sembolü, Kara Şövalye ilk kez 80 yıl önce ortaya çıkmasından bu yana birçok değişim gösterdi. Gelin Bruce Wayne’in ikonik ambleminin Detective Comics #27’den Batman v Superman: Adaletin Şafağı’na kadar olan değişimine bakalım! (DEVAMI…)

7 Beğeni

Benim için hâlâ en tepede Kara Şövalye ve Kara Şövalye Yükseliyor ’da kullanılan kostüm ve logosu geliyor. (Oyunları katmadan söylüyorum tabii, orada da güzel işler var çünkü.)

5 Beğeni

Benim favorim 1993, sarı oval içindeki yarasa.

2 Beğeni

1992(M. Keaton), 1995(Val Kilmer), 2005-2008(Batman Başlıyor, Kara Şövalye Yükseliyor). Val Kilmerlı olan daha robotik bi şileri çağrıştırdığı için hoşuma gitmişti ama tabi film meeehhh ?!!! :slight_smile:

Kırmızı logolu batman kulakları uzun kara panter’e benziyor

batman-simge-ust

1 Beğeni

Alt tarafı bir yarasa sembolünün kaç farklı çeşit, kaç farklı tasarım ile çizilebileceğini gördükçe, hiçbir başarının şansa bağlı olmadığına olan inancım katlanarak arttı. Her bir yarasa sembolü döneminin trendlerinin, geçtiği hikayenin ve Batman’in o dönemki karakteristik özelliklerinin birer yansıması adeta. Bugün bakıp hangisi güzel diye karar vermeye çalışırken hepimiz subjektif bir biçimde en çok hoşumuza giden, bizde en fazla anısı olan Batman’in ışığında değerlendirmelerde bulunuyoruz.

Bu bir kenara, bir kaç tanesi hariç hemen hepsinin dönemi için başarılı ve görece güzel olduğunu düşünüyorum. En çok hangisini seviyorum sorusuna da çizgi film olanındaki (Batman Animated Series) olarak yanıt vermek istiyorum. :slight_smile:

image

Joker bunu beğendi. (Mark Hamill korkutucu bir kahkaha atar…)

image

2 Beğeni

Flashpointteki kırmızı içine siyah amblem efsane bence. Zaten Thomas Wayne’in Batman’i en iyi Batman bana göre :smiley:

1966 :heart: Sarı elips içindeki yarasa. Benim için Batman’in sembolü hep bu olmuştur. Çünkü kendisiyle ilk tanıştığımda (Bando dergisinin ekleriyle okumuştum) bunu kullanıyordu :slight_smile:

1 Beğeni