Batmobil'in Beyazperdedeki Evrimi

(M. Ihsan Tatari) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/genel/batmobilin-beyazperdedeki-evrimi/

Batman’in tüm filmlerinde boy göstermiş Batmobile modellerine bütün özellikleri ve ilginç hikâyeleriyle tek bir videoda göz atın. (DEVAMI…)

(Cemalettin Sipahioğlu) #2

1966 ve 1989 favorim. Sanırım karşıma çıkan ilk batmobiller olduklarından. Ama Batman Animated Series’teki batmobili de o gruba dahil ederim. O seride, batmobilin ortaya çıkış öyküsünü anlatan özel bir bölüm bile vardı.

(M. Ihsan Tatari) #3

Ben de 1966 ve 1989 model olanları seviyorum. Son zamanlarda arabadan çok tanka benzemeye başladı. Son modellerle aram pek iyi değil o yüzden :slight_smile:

(Cemalettin Sipahioğlu) #4

Bazılarımız için zarif ve sürprizlerle dolu olanı makbül :smiley: Tanklaşınca, kim bilir daha neleri vardır, kuşkusuyla sürpriz faktörünün gazı kaçıyor :thinking: :smile:

Benim favorilerim son iki batmobil(fotoğraftaki son model ve BvsS deki). 1989 model de favorimdi aslında ama o çocukluğumuza denk geldiği ve o zamanlar bana uzay gemisi gibi muhteşem bir şey gibi geldiği için onu ayrı tutuyorum. :smiley: