Bayramlaşma

(Yusuf) #63

Hayırlı, mutlu, huzurlu ve bol kitaplı bayramlar dilerim herkese.

İyi bayramlar :blush:

Benim icin bir bayram klasiği olan enişten duygular😁
Hayırlı bayramlar forumdaşlar

@Muhammed_Deger Ne zaman görsem gülme gelir :grinning:

Rıhtım Ailesinin Bayramı Kutlu Olsun. Nice güzel, mutlu bayramlara :raising_hand_man:t3:

Herkese iyi bayramlar:grinning:

(42. Mehmet) #68

Bayramınız kutlu olsun.
Eskiden bol harçlıklı derdik ama şimdi harçlığı biz verdiğimiz için tabi ki öyle bir şey demiyoruz. :grinning:

Güç iyiyle olsun :mage::raising_hand_woman::sun_with_face:

(kimyager_ferhat gürdoğan) #70

İyi bayramlar. :balloon::tada::confetti_ball::tada::tada::confetti_ball::confetti_ball::tada::balloon::balloon::balloon::balloon::balloon::candy::candy::candy::candy::candy::candy::candy::candy::candy:

(Doğa Can Tırış) #71

Herkese iyi bayramlar

(Lanfear ) #72

Forumun en küçük üyelerinden biri olarak bütün abi ablalarımın ellerinden öperim. Herkese hayırlı, mutlu bayramlar.

(Mehmet Turan) #73

Ramazan bayramının huzur, mutluluk, sağlık ve barış getirmesi dileklerimle tüm forum halkının bayramı mübarek olsun.

(Umut Özak) #74

Herkese mutlu bayramlar. :tada::balloon:

Tüm forum üyelerinin ve ailelerinin bayramını kutlar, ağız tadıyla geçirilmesini temenni ederim.

(dr.watson) #76

İyi bayramlar. Bizim köyde çocuklar hala bayramda el öpmeye çıkıyorlar, her bayram şeker, balon veya harçlık veririz, bu bayram radikal bir karar vererek kitap hediye ettik. Statükocu annem dudak kıvırdı ve çocuklar memnun olmazsa diye balon ve harçlığı kenarda hazır tuttu. Getirdiğim yaklaşık yüz adet kitap köyün çocukları tarafından kapışıldı, şu an hala gelmeye devam ediyorlar ama kitaplar bitti. Genel izlenimlerimi paylaşmak istiyorum sizlerle. Kendi favori yazarlarımdan üçer beşer getirmiştim kitap, en çok tutulan Dahl oldu, şaşırdık mı? Hayır. :slight_smile::slight_smile: Erich Kaestner da iyi gitti, kız çocuklarını düşünüp bol bol Nöstlinger getirmiştim, onlar pek tutulmadı. Erkek çocukları açık ara daha ilgili ve heyecanlıydı, beni şaşırttılar. Tabiiki Küçük Vampir serisi ve Korku Okulu erkekler tarafından ilk kapışılanlar oldu. Kimse kitap için kavga etmedi, ya bizim köyün çocukları çok medeni ya da kitap uğruna kavga edilecek kadar değerli değil onlar için. Okul öncesi çocuklar seçimlerini karton kapak, ciltli veya kitap boyutuna göre yapıyorlar, buna da şaşırmadık. Yurtdışı göçmeni olur diye iki tane ingilizce Dahl getirmiştim, sona onlar kaldı, çocuklarımız ana dillerinde kitap okumayı tercih ediyorlar. Her sene şeker için yalan söyleyip 3-5 defa gelen çocuklar aynısını kitap için de yaptılar, seve seve ikinciye verdim. 6 yaşında bir kız çocuğu 6 kere geldi, 3 ten sonra vermedim ama aşırı sevimli buldum, utanmadı da kerata :slight_smile::kissing_heart:. 8. Sınıftan bir erkek çocuğu “ Bunlar çocuk kitabı” diyerek beğenmedi, onu bilim kurguyla tanıştırdım ve kendim için getirdiğim Yenilmez’i verdim, belki Rıhtım’a yeni üye kazandırmışımdır. Bir adet İtalo Calvino’m vardı, okunayı çok sevdiğini bildiğim bir çocuğa verdim. Ben ilgilerine, sokakta bizim evi arkadaşlarına gösterip, gelmelerini önermelerine çok sevindim, sizlerle de heyecanımı paylaşmak istedim. İmla hataları için şimdiden özürdilerim, kontrol edecek vaktim yok, baklavaya gidiyorum.

(m) #77

6 kere gelen bebeksi :face_with_hand_over_mouth: . Tam anlamıyla bayram olmuş sizin oralar.

(Bird of Hermes) #78

Hayalimdeki bayram tanımının, hayalimdeki geleceğe atılacak ilk adımlardan birisiyle birleşmiş halini yaşamışsınız, okumak bile az da olsa oradaymış gibi hissetmeme neden oldu. Paylaştığınız için çok teşekkürler. :slight_smile:

(Cankut Değerli) #79

Herkese sevdikleriyle beraber mutlu, huzurlu ve sağlıklı geçireceği bir bayram dilerim. Her şey gönlünüzce olur umarım, gönlünüzden geçen kitaplar da çıkar hatta . :joy:

(Hakan Tunç) #80

Bayramınız kutlu olsun :two_hearts: Harika duyguları birlikte yaşayacağımız daha nice güzel zamanlara olsun :krs:

(M. Ihsan Tatari) #81

İyi bayramlar hepinize.

(Merve Aydın) #82

Harika olmuş! Çocukların okuduğunu duymak beni çok sevindirdi. :slight_smile: