Beğendiğiniz Karikatürler

(kimyager _ferhat gürdoğan) #22

Favorilerden :joy:

image

(galeme) #23

(Can) #24

(görkem) #25
  1. bedevi

image

1. bedevi

image

Hırsızlık yapıyor aslında. Karikatürü çizenin pahalı bir malı çalınsa, o da hırsızın peşinden koşar bence :grin:

Aslında beğendiğim değil, beğenmediklerimi listelesem daha kısa olur. Yıllardır Kemik (RIP), Lombak (RIP), Leman (benim için ölü artık), Uykusuz, Pengun ( RIP :frowning: ) takip eden bir insanım. Yine de atayım bir kaç tane. Evdekilerden resim çekmeye üşendim, netten bulabildiğim kadarıyla artık.

Aşağıdakinin takvimi var evde

Bunun da posteri :grin:

Aşağıdaki kısımla başlayan küçük seri de iyiydi.

Özer Aydoğan sevenler, Çene dergisine bir baksın derim. Oldukça güzeldi.

Umut Sarıkaya’yı da bayağı severim ama aynı şeyleri milyon kere okumuş olduğum için biraz eskittim sanırım. Abidik gubidik bir sürü detay çizdiği şeyler de (favorilerim) nette yok zaten. Hiç bir karikatürü, kocaman köy düğünü karesinde, arkada neredeyse 2 milimlik bir boyutta, “Kayboldum lan!” diyen Nuri Bilge Ceylan kadar beni güldürmemiştir :grin:

Yenilerden Nisan Hakan güzel ama internet karikatürlerini çağırıştırıyor esprileri. Uykusuz ve Penguen’deki diğer pek çok çizerde olan o özgün hava yok, ama yine de iyiler.

Mesaj vermeyi sevmem ama karikatürleri seviyorsanız, çizerleri de, dergiyi alarak destekleyin. Sözde milyonlarca kişi Uykusuz ve Penguen’i bayağı seviyor ama Penguen iflas etti, Uykusuz da oldukça sıkıntılı zamanlar geçiriyor. Ersin Karabulut’un dediği gibi “Penguen gider de, Uykusuz kalır mı sanıyorsunuz?” Hele ki böyle bir ortamda, üzerlerinde o kadar baskı varken.

(kimyager _ferhat gürdoğan) #29

(Cemalettin Sipahioğlu) #30

Aynı durumu yaşadım. Grimm dizisinde ayrı ayrı sevip, keşke araları olsa dediğim Monroe ve Rosalee’nin arasında romantik ilişki olunca, mutlu mu mutlu, hatta musmutlu olmuştum.

Bunu atıyorum ama aslında Nohut Adam Fırat’ın tüüüüüm karikatürlerine hayranım. O kadar tatlısın ki, yiyicim ağzını.

Tüm zamanların en beğendiğim karikatürü değil de az önce önüme çıktı beğendim öyle yani :slight_smile:

(galeme) #33

(Ahmet Boyraz) #34

Daha dün görüp kahkahalar attığım bir görsel. Umarım uyarı vs almam. :slight_smile:

Hislerime tercüman.
8bb4fc478b69ab368396337e14a0f529

(fatih çetin) #36

Kadınların birbirlerine aşkım, bebeğim, çiçeğim tarzında hitap etmesini çok itici ve samimiyetsiz bulan birisiyim. Karikatür iyi bir örnek teşkil etmiş.

(Selin gökçen) #38

Yükselen kitap fiyatlarına da değinmiş olayım :smile:

Yorumsuz olarak koyayım ben de şunu.

images%20(32)

Babel 6
Dolar 7
Crouch 8

(kimyager _ferhat gürdoğan) #41

Önlerindeki kitapta süper :joy:

image

(Can) #42

Kitap efsane tespit ben fark etmemiştim :smiley: