Beğendiğiniz Karikatürler

(Hüseyin gök) #145

:slight_smile:

(Turgay) #146

Komik olan bizim insanların bunu protesto etmesi. Herşeye aşırı bir zam geliyor ama insanların tek sinirlendiği konu poşet. Gerçekten ilginç bir toplumuz. :slight_smile:

(Hüseyin gök) #147

Poşetle gelen 25krş para emin ol kimsenin umurunda değil milletin protesto ettiği şey parayla poşet satsan da çevre kirliliği azalmaz ve bunu bu hükümet yani çevre katilleri yürürlüğe sokunça millet tiye aldı:-) önce onlar yakıp yıktıları ormanları, ced izni verilmeyen yerlere fakrika ve santral yapmayı bıraksın millet o zaman 25değil 25tl Bile verir Poşete.

(Mustafa Erdem) #148

Milletin 500 milyonunu çalsan tepki göstermez ama 50 lirasını alsan dünyayı yıkar. 25 kuruşlarla birilerinin cebini biraz daha doldurunca secime kadar bedava yaparlar.

(Hüseyin gök) #149

https://www.birgun.net/haber-detay/bakan-ersoy-kissebuku-koyunda-kendisine-otel-yaptirmak-icin-imar-degisikligine-gitti.html

Çevreci olmadıklarına neden mi inanmıyoruz işte bu yüzden. Aga bu ülkede siyasiler eliyle yapılan her iş sadece kendi çeplerini doldurmak içindir.

(Mustafa Erdem) #150

Mevzu çok uzun. Söylenecek çok şey, kırılacak çok kalp var ama belli bir seviyeye gelememiş insanlara laf anlatmaktan yoruldum. Çocuklarımız kufredecek bize eninde sonunda.

(fatih çetin) #151

İddiayı yükseltip bir seçenek daha sunuyorum. İlk poşet kavgası/cinayeti bence ya Samsun ya da Adana’da olur.

(Hüseyin gök) #152

:joy::joy::joy::joy: Doğru diyon valla.

(fatih çetin) #153

SS al. İleride bu mesajım değerlenecek Hüseyin.

(Mustafa Erdem) #154

Yaz olsa kesin Adana derdim ama bahara yeni girdiler daha. Adapazarı’ndan atak bekliyorum ben.
Peki önce bim mi yoksa a101 mi?

(fatih çetin) #155

A101 diyorum. Bim sanki eskisi kadar revaçta değil.

Hepsi aynı mıdır bilmem ama burdaki a101 küçücük poşetleri 75 kuruştan satıyor; şok ise en büyük boyları 25 kuruşa. Bez çanta edinene kadar piyasasını oluşturmaktayım.

(Hüseyin gök) #157

Bir bilgilendirme de ben verim ozman açık ürün olan meyve sebzelerde, et ve sarkütari ürünlerinde ve ekmek alımlarımda poşetler ücretsizdir poşet parası isteyemezler.

Bursa’da bir çalışan boş çikolata kutusunu izin almadan evine götürdüğü için işten atıldı. Bunun üzerine işten atılan kişi tazminat davası açtı ve kazandı fakat iş uzadı sonuçta çalışan suçlu bulundu ve para ve hapis cezasına çarptırıldı.

Erzurum’da bir Ziraat Bankası görevlisi müşterilerin hesabından kendi hesabına 3 milyon lira aktardı yani çaldı. Suçunu itiraf eden adam serbest bırakıldı.

Yani diyeceğim o ki bu ülkede küçük çalan yargılanır adalete! teslim edilir. Büyük çalacaksın ki kimse sana dokunamasın.

Milyonla çalan mesned-i izzette ser-efraz
Birkaç kuruşu mürtekibin cây-ı kürektir Yüksek ve şerefli mevkilerdeki güçlerine ve dostlarına güvenip milyonları çalanların başı diktir ;birkaç kuruş çalan hırsız kürek cezasına çarptırılır Ziya Paşa’nın terkibi bendi 1870 de yazdığı söylenir.

Gerçekten de öyle maalesef

(Alper) #161

Karikatür gibi şiir :slight_smile:

(Hüseyin gök) #162

Ekşi’den delice fikirler:-)

Aklıma yine şeytanca bir fikir geldi. bir yerlerden hiç kullanılmamış bim, a101 poşetini toptan ucuz alıyoruz. sonra bim ve a101 fişi topluyoruz. ardından ucuz aldığımız poşetleri markete 25 kuruştan iade ederek servet yapıyoruz.

Edit:arkadaşın barkottan haberi yok heralde.

(Umut K.) #163

Benim beklediğim, “20 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Poşet Bedava” kampanyasını acaba ilk kim yapacak.

(Hiçliğin bekçisi…) #164

Dünyada kasiyersiz market açıyorlar. Gün geçtikçe eve market hizmetleri yaygınlaşıyor.

Kendimi bildim bileli metro marketler zinciri poşeti ücretli verir. Kimse olay cıkartmadı. Herkes de bunu bilerek gider. 35 kuruşan aldığınız poşet kocaman.

Gündeme bak. Gülsem mi ağlasam mı emin olamıyorum. Susuyorum.