Behzat Ç. - 4. Sezon 2. Bölüm İncelemesi: Taşlar Yerine Oturuyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/behzat-c-4-sezon-2-bolum-inceleme/6 yıllık aradan sonra yeniden ekranlara dönen "Behzat Ç."nin 4. sezon 2. bölümü yayınlandı. Bu bölümde neler gördük, taşlar sonunda yerine oturdu mu? Peki ya beklenen isimler nerede? Tüm bu soruları birlikte yanıtlıyoruz! (DEVAMI…)

3 Beğeni

Yeni oyuncular sırıtıyor gibi geldi bana ya da gözüm akbaba, Harun, Eda hatta ceco’yu aradığı için olabilir.
Ercüment çözmeye devam ediyor ama Başkan biraz durulmuş gibi. Camiye, namaza başladığı için olabilir :slight_smile:

istihbaratçının karısı bana pek mantıklı gelmedi, ne önem teşkil edebilir ki yanına yerleştirdiler ya da sonradan ikili ajan olarak kazandılar.

1 Beğeni

Eda’dan ufak bir bahsettiler bu bölüm. Bence harun, ceco ne yapıyor onlardan da bir konuşma arasında bahsedilse güzel olur. Jenerikte görmeye devam ediyorum ama akbabuş nerdesin?

İnceleme yazısında bahsedilmiş eski karakterleri siz de arıyor musunuz diye, ona cevap vermiş olayım.

Cevdetin komple bir karakter değişimini görmüştük o arc yaşanıp bitmişti zaten. Hem zaten sürekli Behzat’ın iç çemberine alınmayan bir karakter olarak işlev görüyordu. Başka bir karakterle de sağnalabilir bu eğer devam edilecekse, yeni gelen bilgi işlemci çocuk mesela olabilir. Yeni polis belli ki cevdetin yaşadığı birini öldürmeye alışamama durumlarını yaşayabilir ama çok uzamaz umarım böyle bir şey olursa bir defa gördük zaten.

Harun’u aramıyorum açıkçası, ekşide falan olmaz harunsuz minvalinde yüzlerce mesaj gördüm ama harun klasik her dizide olan aşk da koyalım unsurunu sağlamak için vardı biraz, hiçbir davada bir çözüm sağladığını hatırlamıyorum diğer karakterler aksine, canlıyı hayalet-ölüyü akbaba bulurdu hep, diziyi uzatmak için bir sebep sağlıyordu, bir türlü kavuşamayıp uzuyor da uzuyordu hikâye zaten artık bölümler kısa, sezon da kısa olacak o rolde birine pek gerek yok bence. İlle de aşk sokmak istenirse hayaletle adını hatırlayamadığım gazeteci kız eklenip oradan bir şeyler devşirilebilir belki.

Fakat harun-behzat’la sağlanan komedi devşirme unsuru diziden çıkmış oldu böylece. Belki artık Behzat’ın sıyırmış tavırları da gelince komedi dozunu biraz azaltmak istemiş olabilirler. O klasik kimsiniz? sorusuna Behzat ben cevabı almaya pek alışamadım.

Buna katılmıyorum. Komiser yardımcısı ve sonrasında komiser Harun, gerçek yaşamda her polis amirinin yarıında görebileceğimiz her şeyi ile amirini izleyen akademi mezunu, sorgusuz sualsiz ikinci adamlardan.

Başkomiser Nevzat’ın da Ali’si var. Harun Behzat’ın törpüsüdür, Harun Behzat’ın cellatıdır. Hem gerçek hayatta hem kitaplarda amirlerin bir Harun’a ihtiyaçları olur.

1 Beğeni