Ben Affleck, Batman Rolünü Bıraktı

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/ben-affleck-batman-olmayacak/Yeni çıkacak Batman filminin Bruce Wayne’in gençliğine odaklanacağı ortaya çıkınca, Ben Affleck kenara çekilerek yerini daha genç bir oyuncuya bıraktı. (DEVAMI…)

1 Beğeni

Ben Affleck, Batman rolünü bırakmadı. Genç bir Batman filmi olacağı için bu rolde olmayacağını belirtti. Yanılmıyorsam filmin ismi Year One. Batman’in ilk yılları. Bu nedenle de genç olması gerekiyordu. Yoksa, Ben Affleck ile yeni sözleşme uzattılar. Bu adam en iyi Batman’di zaten. WB kendi ayağına sıkar giderse. Elbette ki daha iyilerini de bulabilirler. Ama, ellerinde böyle bir cevher varken yazık olur. BvS filmindeki Batman; bana göre bugüne kadar ki en sağlam Batman’di. Ne yazık ki JL filminde talihsizlik yaşandı. Bu adam bir solo filminde mutlaka oynamalı.

1 Beğeni

İlk filmin ismi Year One değil. Matt Reeves hikayeyi çok sevdiğini ama Year One’ı uyarlamayacağını söyledi. Ben Affleck rolü bıraktı.

1 Beğeni

Bence de kendisi en iyi Batman’di. Kesinlikle katılıyorum. Benim gördüğüme göre her yerde bıraktığı yazıyor. Yani sözleşme uzatmalarını ben de çok isterim.

1 Beğeni

Yine katılmadığım bir genelleme yapmışsınız. Ben Affleck’i Batman olarak seven kimseyle karşılaşmadım. Var mıdır vardır yukarıdaki arkadaşımız gibi ama Batman vs Superman filminden daha kötü bir şey varsa o da Ben Affleck’in oradaki oyunculuğudur. Keşke sinemayı da bıraksa.

Düzenleme: Christian Bale’in olduğu bir evrendeki en iyi Batman mi diyorsunuz? Zevkler ve renkler demeden önce C’mon demek istiyorum.

2 Beğeni

Ben sizin yaptığınızın da genelleme olduğunu düşünerek cevap veriyorum ki sizin karşılaşmamış olmanız insanların onu canlandıran kişiyi sevmeyeceği anlamına gelmiyor, bence en iyi batman Ben Affleck, bu kişisel renk ve zevk sonuçta dediğiniz gibi. :slight_smile: Oyunculuktan da pek anladığımı söyleyemem, bunun okulunu da okumadım, ama kendisi benim göz ve izleme zevklerime uyuyor. Ayrıca aslına bakarsanız Christian Bale’i de Batman olarak seviyorum ama karşılaştırma yaptığım zaman Ben Affleck çok daha ağır basıyor o tartıda.

Yazıya gelirsek, size katılıyorum. Şöyle olsa daha iyi olurdu;
" Ben Affleck’in Kara Şövalye ’yi canlandırış tarzı ilk zamanlar karakterin fanları arasında biraz kutuplaşmaya neden olsa da kendisinin Batman v Superman filmindeki performansı onu sevmeyen fanların bir kısmının aklındaki soruları soruları tamamen silmiş" diye gitse daha güzel olurmuş.

Yine de benim düşüncem şu ki; paragrafın tamamı okunduğunda, sonuyla birlikte bir genelleme olmadığı kanısındayım.

Ben Affleck’in Kara Şövalye ’yi canlandırış tarzı ilk zamanlar karakterin fanları arasında biraz kutuplaşmaya neden olsa da kendisinin Batman v Superman filmindeki performansı akıldaki soruları tamamen silmiş ve hatta karakterin fanları Batman ’in olduğu sahneleri filmin en iyi kısımları olarak görmüşlerdi. Elbette ki Batman her zamankinden daha karanlık resmedilmişti, fakat Ben Affleck’in karaktere verdiği fiziksel özellikler ve karakterin karanlık resmedilişi, yeni Batman’i benimseyememiş çoğu fanın yüzüne kocaman bir gülümseme yerleştirdi.

Ben yine de şu şekilde değiştirilmesini önereceğim;

Ben Affleck’in Kara Şövalye ’yi canlandırış tarzı ilk zamanlar karakterin fanları arasında kutuplaşmaya neden olsa da kendisinin Batman v Superman filmindeki performansı onu sevmeyen fanların birçoğunun aklındaki soruları tamamen silmiş ve hatta karakterin fanları Batman ’in olduğu sahneleri filmin en iyi kısımları olarak görmüşlerdi. Elbette ki Batman her zamankinden daha karanlık resmedilmişti, fakat Ben Affleck’in karaktere verdiği fiziksel özellikler ve karakterin karanlık resmedilişi, yeni Batman’i benimseyememiş çoğu fanın yüzüne kocaman bir gülümseme yerleştirdi.

2 Beğeni

Tip olarak gelmiş geçmiş en iyi Batman’dir bence. C. Bale’in Batman’i ile yan yana koyarsan, kimin daha iyi durduğu ortada.
c9b721c2-24b5-406f-b10f-cc28490b753a-m

Ha, C. Bale oyuncu olarak çok daha iyi tabii ki. Ben Affleck yanlış bir zamanda Batman oldu. Eğer 10-12 yaş daha genç olsaydı, şuan piyasanın tozunu atıyor olurdu. Ya da Ben Affleck ile alternatif evrende geçen, The Dark Knight Returns hikayesini uyarladıkları bir film çekselerdi çok iyi olabilirdi.

2 Beğeni

:smiley: Kesinlikle katılıyorum, cüsse olarak, duruş olarak harika görünüyor gerçekten. Ben yüz şeklini de daha uygun buluyorum, böyle daha ciddi, daha dertli, daha üzgün bir yüzü varmış gibi geliyor Ben Affleck’in.

2 Beğeni

Cüsse, duruş filan fark etmez, odun gibi duruyor herhangi bir mimikten yoksun, bomboş bakıyor ve dublörsüz dövüş sahnelerinde de kalas gibi hareket ediyor. Batman bence çevik bir kahraman. Her neyse ben Batman’i bırakmasına çok sevindim. Hatırlarsanız The Big Bang Theory’de de Ben Affleck en kötü Batman diyorlardı ki bana kalırsa benim öne sürdüğüm sebeplerden dolayı diyorlar ama tabi yine de bilemem. Yalnız Batman VS Superman’in izlediğim en kötuü 20 filmin içine çok rahat gireceği kesin.

2 Beğeni

İşte benim Batman’im…:sunglasses:

3 Beğeni

Ben tartışmanın iki tarafında da değilim, benim için en iyi Batman Michael Keaton idi, ama The Big Bang Theory gibi son zamanlarda özellikle bilim ve alt-kültür topluluklarında cinsiyetçilik yansıttığına dair pek çok tartışmaya konu olmuş, tepki alan bir Televizyon dizisini kanıt olarak göstermenin komik olduğunu düşünüyorum.

1 Beğeni

Ayrıca kimse darılmasın ama soldaki bizim manav amcaya benziyor. :joy:

2 Beğeni

Kanıt göstermedim ki iyi okumamışsınız. Diziden kanıt mı olur güldürmeyin.

3 Beğeni

:smiley: Güzel benzetme Ehehehehe.

2 Beğeni

“odun gibi duruyor herhangi bir mimikten yoksun, bomboş bakıyor” arkadaşım bu batman in kendi özelliği. Batman soğuk bir karakter. Bale in batman i de böyleydi. Eğer dövüş sahnelerine de gelirsek. 3.filmde bale 'in dövüş sahneleri çok vasattı ona bakarsan. Slowmotion dövüşüyorlardı bildiğin.

2 Beğeni

Bana kalırsa mimikten yoksun odun gibi durursan “soğuk” değil odun görünürsün ki bu tam da Ben Affleck.

1 Beğeni

BvS filmini ben de sevmiyorum. Fakat Warehouse sahnesi nefis.

2 Beğeni

Bana göre en iyi Batman demek farklı, bugüne kadar ki en iyi Batman demek farklı. Kime göre neye göre ? Kim bunun kararını veriyor ? Tamam Bale de iyi Batman’di. Ama, bu Affleck’in Batman’ini kötü mü yapıyor ? Üstelik yönetmenler farklı, Batman’e bakış açısı farklı. Nolan daha insancıl bir Batman yansıttı, Zack daha karanlık. bana göre olması gereken de buydu. Oyunculuk tartışılır. Şu daha iyiydi bu daha iyiydi. Batman karanlıktır bunu tüm çizgi romanlarında da, animasyonlarında da gördük.(Killing Joke hariç) Bale, kesinlikle kötü demiyorum. Ki filmlerini severek izledim. Ama ben Affleck’in Batman’ini orijinale daha yakın buldum. “Bale kötüdür Affleck iyidir” gibi fanlık yapmam. İkisinin de filmini izleyin hangi Batman daha korkutucu ve daha karanlık ? Zevkler ve tercihler tartışılmaz; ama lütfen genelleme yapmayın. Bale en iyisidir demek Affleck’in oyunculuğuna kötü demek yanlış. Affleck’i sevenlere saygısızlık bu.

2 Beğeni

Ben de bundan bahsetmiştim. Eğer çizgi romanlarına bakacaksak, bunlara en yakını affleck’ in diyebiliriz. Film kötüydü evet, ama kötü filmde çok iyi gözüken bir batman vardı. Tombul batman mi olur diyenleri bile duydum. Adam 195 boyunda ve kalıplı, tombul değil yani :smile: Film açısından bakarsak batman’ e, zack snyder burda hatalı olduğunu net bir şekilde görürüz zaten.

2 Beğeni

@LordKratos @Gomod0R İkinizin de fikirlerine tamamen katılıyorum. :slight_smile: Sizinle tamamen benzer düşüncelere sahibim bu konuda.

2 Beğeni