Ben Affleck, Batman Rolünü Bıraktı

(Halil Oğulcan Karamağara) #8

:smiley: Kesinlikle katılıyorum, cüsse olarak, duruş olarak harika görünüyor gerçekten. Ben yüz şeklini de daha uygun buluyorum, böyle daha ciddi, daha dertli, daha üzgün bir yüzü varmış gibi geliyor Ben Affleck’in.

(Can) #9

Cüsse, duruş filan fark etmez, odun gibi duruyor herhangi bir mimikten yoksun, bomboş bakıyor ve dublörsüz dövüş sahnelerinde de kalas gibi hareket ediyor. Batman bence çevik bir kahraman. Her neyse ben Batman’i bırakmasına çok sevindim. Hatırlarsanız The Big Bang Theory’de de Ben Affleck en kötü Batman diyorlardı ki bana kalırsa benim öne sürdüğüm sebeplerden dolayı diyorlar ama tabi yine de bilemem. Yalnız Batman VS Superman’in izlediğim en kötuü 20 filmin içine çok rahat gireceği kesin.

(Hiçliğin bekçisi…) #10

İşte benim Batman’im…:sunglasses:

(akaiabe) #11

Ben tartışmanın iki tarafında da değilim, benim için en iyi Batman Michael Keaton idi, ama The Big Bang Theory gibi son zamanlarda özellikle bilim ve alt-kültür topluluklarında cinsiyetçilik yansıttığına dair pek çok tartışmaya konu olmuş, tepki alan bir Televizyon dizisini kanıt olarak göstermenin komik olduğunu düşünüyorum.

(Hiçliğin bekçisi…) #12

Ayrıca kimse darılmasın ama soldaki bizim manav amcaya benziyor. :joy:

(Can) #13

Kanıt göstermedim ki iyi okumamışsınız. Diziden kanıt mı olur güldürmeyin.

(Halil Oğulcan Karamağara) #14

:smiley: Güzel benzetme Ehehehehe.

(Hakan şahin) #15

“odun gibi duruyor herhangi bir mimikten yoksun, bomboş bakıyor” arkadaşım bu batman in kendi özelliği. Batman soğuk bir karakter. Bale in batman i de böyleydi. Eğer dövüş sahnelerine de gelirsek. 3.filmde bale 'in dövüş sahneleri çok vasattı ona bakarsan. Slowmotion dövüşüyorlardı bildiğin.

(Can) #16

Bana kalırsa mimikten yoksun odun gibi durursan “soğuk” değil odun görünürsün ki bu tam da Ben Affleck.

BvS filmini ben de sevmiyorum. Fakat Warehouse sahnesi nefis.

(Deniz) #18

Bana göre en iyi Batman demek farklı, bugüne kadar ki en iyi Batman demek farklı. Kime göre neye göre ? Kim bunun kararını veriyor ? Tamam Bale de iyi Batman’di. Ama, bu Affleck’in Batman’ini kötü mü yapıyor ? Üstelik yönetmenler farklı, Batman’e bakış açısı farklı. Nolan daha insancıl bir Batman yansıttı, Zack daha karanlık. bana göre olması gereken de buydu. Oyunculuk tartışılır. Şu daha iyiydi bu daha iyiydi. Batman karanlıktır bunu tüm çizgi romanlarında da, animasyonlarında da gördük.(Killing Joke hariç) Bale, kesinlikle kötü demiyorum. Ki filmlerini severek izledim. Ama ben Affleck’in Batman’ini orijinale daha yakın buldum. “Bale kötüdür Affleck iyidir” gibi fanlık yapmam. İkisinin de filmini izleyin hangi Batman daha korkutucu ve daha karanlık ? Zevkler ve tercihler tartışılmaz; ama lütfen genelleme yapmayın. Bale en iyisidir demek Affleck’in oyunculuğuna kötü demek yanlış. Affleck’i sevenlere saygısızlık bu.

(Hakan şahin) #19

Ben de bundan bahsetmiştim. Eğer çizgi romanlarına bakacaksak, bunlara en yakını affleck’ in diyebiliriz. Film kötüydü evet, ama kötü filmde çok iyi gözüken bir batman vardı. Tombul batman mi olur diyenleri bile duydum. Adam 195 boyunda ve kalıplı, tombul değil yani :smile: Film açısından bakarsak batman’ e, zack snyder burda hatalı olduğunu net bir şekilde görürüz zaten.

(Halil Oğulcan Karamağara) #20

@LordKratos @Gomod0R İkinizin de fikirlerine tamamen katılıyorum. :slight_smile: Sizinle tamamen benzer düşüncelere sahibim bu konuda.

(Deniz) #21

Aynen, filmler kötüydü sadece. Bu da Affleck için bir dezavantaj oluşturuyor. Yoksa Nolan’ın filmleri muhteşemdi. Hepsini geçtim efsane bir Joker vardı. Bale gibi efsane bir oyuncu bile karşısında resmen ezildi. Affleck’in böyle bir şansı olmadı. BvS ve JL filmlerinde kim Batman’i oynasa kötü dururdu. Bale bile orada kötü duracaktı. Tam tersini düşünelim; Nolan’ın filmlerinde Batman’i kim oynasa zaten çok iyi dururdu. Affleck’in solo bir filmi olmadan eleştirmek doğru değil.

(Hakan şahin) #22

Affleck iyi bir yönetmen ve iyi bir oyuncu. Bence batman in peşini bırakmamalıydı. İlk önce 2sini de üstleneceğini söyledi. Ardından hem yönetmen hem oyuncu olursam batman’ in hakkını veremeyeceğini düşünüp sadece oyuncu olacağını söyledi. Ardından oyunculuğunu da bıraktı. Yazık oldu bana kalırsa. Daha iyi bir kostüm ve daha iyi bir yönetmenle çok iyi bir sonuç çıkabilirdi.

(Hakan şahin) #23

Nolan’ ın filmlerine bakalım. Bruce ile rachel’ ın arasındaki ilişkinin nasıl ilerlediğine. Hayatımda gördüğüm en soğuk ve odun karakter çok rahatlıkla diyebilirim(Sürekli rachel la gelecek planları yapıp, ardından da yanına sürekli kızlarla gelmesi daha farklı yorumlarıma da yol açıyor açıkçası). Bruce böyle bir karakter arkadaşım. Sen ona odun diyince kötü olmuyor. Zaten bruce odun, soğuk bir karakter. Batmanin var olan özelliklerinden affleck’ in batmanini nasıl kötüleyebiliyorsun. Ben bunu anlamıyorum kusura bakma.

(Can) #24

Asıl sen kusura bakma ama kötü oyunculuğu ile neredeyse gözlerimi kanatıyor. Bana göre Batman odun değil sadece soğuk bir karakter. Bu yüzden kötü buluyorum.

(Ufuk ) #25

Güzel bir tartışma olmuş. Ben de kendi fikrimle tartışmaya dahil olmak istiyorum. :slight_smile:

Bale’ın Batman’ini sevmiştim. Bunda hem Nolan’ı hem de Bale’i sevmem ve Dark Knight serisine olan büyük beğenim etken roldeydi.

Affleck’in Batman’ini ise bir türlü sevememiştim çünkü inanılmaz kötü yazılmış diyaloglar, felaket yönetmenlik ve rezil bir senaryo ile bana yansıtıldığı için kızgınlıktan gözüm dönmüştü. Sakinleşip tekrar baktığımda hala sevemediğimi fark etmem ise şaşırtıcıydı. Sonuçta Batman v Superman’in kaynak materyeli olan The Dark Knight Returns çigi romanındaki Batman’e cuk oturuyordu Affleck’in Batman’i. Üzerine biraz daha düşününce sorunun Affleck’in donuk ve ifadesiz suratından kaynaklandığını anladım. Hiç bir duyguyu bana geçiremediği gibi karaktere kendinden bir parça da ekleyememişti. O an anladım ki Affleck benim için uygun Batman değildi, olamayacaktı.

Sonuç olarak, bana bir Batman seç deseler, diğer tüm etmenlerin de katılımıyla Bale’ın Batman’ini tercih ederim. Hangisi devam etse izlersin deseler yine Bale derim.

Son olarak; Zack Synder öyle bir batırdı ki, Affleck’in tekrar Batman kıyafetini giymek isteyeceğini hiç sanmıyorum. Onun süper kahraman filmlerine dönüşü de ancak Ryan Reynolds gibi tamamen kendi kontrolündeki bir film ile mümkün olacak gibi geliyor bana.

(Halil Oğulcan Karamağara) #26

Aslında @Ishamael ve senin görüşüne de tamamen katılıyor hatta bunu kabul ediyorum, yukarıda dediğim gibi Bale’i de seviyorum Batman olarak, filmin kötü olduğu konusunda zaten istisnasız hepimiz hem fikiriz.

Sanırım bu çok kişisel bir şey, bu yönüyle bakınca… Tekrar Affleck’in duruşu bana çok şey anlatıyor diyecektim ama yukarıda zaten yeterince konuşuldu, fakat dediklerine tamamen katılıyorum. Benim için olay aslında Affleck’in donuk ve ifadesiz suratı. Yoksa bunu ben de kabul ediyorum, hatta Bale daha iyi bir oyuncu bile olabilir. Bu yüzden de dediğim gibi bu olay sanırım objektif bir bakış açısından ziyade oldukça öznel bir şey, çünkü aslında hepimiz neredeyse aynı şeyi söylememize rağmen bir kısmımız bunu seviyor, diğerleri sevmiyor. Bence durumu harika açıklamışsın. Yalnızca ben karaktere bir parça ekleyebildiğini düşünüyorum, fiziği ve suratı. :smiley:

(Deniz) #27

Şöyle düşünmek lazım; Bale sevenler de var Affleck sevenler de. Bu nedenle iki tarafa da saygı duymak gerekir. Oyuncuyu kötülemek yerine; imkanlara bakmak lazım. Bale, kendine ait solo bir filmde oynayabildi. Peki, Affleck ? Böyle bir şansı olmadı. Yönetmen konusunda da talihsizdi. Nolan’ın yönettiği bir Batman’de Affleck oynasaydı iyi bir Batman izleyebilirdik diye düşünüyorum. Yine söylüyorum; Bale çok iyi bir oyuncu; ama bu Affleck’in kötü olduğu anlamına gelmez. Sonuçta senaryo neyse, yönetmen ne dediyse onu oynadı adam.