Benim Adım Ne?

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Benim Adım Ne? – Aylık Öykü Seçkisi

image

Soğuk ve üzgün bir Rüzgar esiyordu. Adam eldivenlerini giyerken “Kalbini kırmış olmalıyız.”diye düşündü. Kalın montunun koruyamadığı elleri çoktan kızarmıştı ve istediği son şey acı dolu çatlakların oluşmasıydı. O bir zanaatkardı. Yeteneğini ancak elleri sayesinde gösterebilirdi. Üstelik, şimdi çalışma zamanıydı. “Fark ettin mi?”diye sordu Adam. Genç Kadın yüzünü örten başlığını kaldırdı. “Neredeyse ağlamak üzere.”diye karşılık verdi.… (DEVAMI…)

8 Beğeni

Hikayeyi çok beğendim, başta sıkıcı olacağını düşünmüştüm ama okuduktan sonra bana yeni fikirler aşıladı. Fantastik hikayelere bayılıyorum gerçekten. Çok orjinal bir fikir olduğunu düşünüyorum. Hatta biraz da Otostopçunun Galaksi Rehberinde Dünya yaratan insanlara benzettim. :smiley:

2 Beğeni

Merhabalar, hoş bir öykü çıkmış ortaya. Karakterler ilginç ve ilgi uyandırıcıydı. Öykünün atmosferi son derece farklı geldi. İçeriği de öyle.

Başlarda bir parça, öykünün sonunu getiremeyeğimi düşünmüştüm ama okudukça neler olacak diye meraka kapıldım. Ve güzel bir sonla da bitti. Farklı dünyalara yolculuk yapmak gibiydi. :slight_smile:

Kaleminize ve hayal gücünüzü sağlık.

1 Beğeni

Merhaba @Dipsiz

Yine uzun, muhteşem öykülerinden biriyle karşımızdasın. Öncelikle kısa sürede böyle güçlü kurguyu yetiştirip yazıya dökmeni tebrik ediyorum.

Çeşitli bilgilerin açıklandığı ilk kısım uzun gelse de sonrasındaki olayları kavramak için gerekliydi. Okudukça ve işler çığırından çıktıkça daha bir meraklandım. Güçlü anlatımın ve kullandığın terimler bir fantastik öyküden çok bilim kurgu okuyormuşum gibi hissettirdi. O kadar gerçekçi ve güzeldi oluşturduğun dünya. Hayran kaldım ne diyeyim, ellerine sağlık. :slight_smile:

1 Beğeni

Sevgili @OgulcanKara

nazik yorumun için çok teşekkürler. Fantastik hikayeleri bende çok seviyorum. Ancak onların kendilerine ait kuralları-gerçeklikleri olduğunu sende tecrübe etmişsindir. Önce o kuralların anlaşıldığından emin olmadan hikayeye geçmek pek istemedim. Bu yüzden inatla okuduğun için çok teşekkrüler. sana yeni bir fikğir verdiysem inan bunun benim için kıymetini anlatamam.

Aramızda kalsın ama o kitabı okumadım. Sanırım en kısa zamanda okuyacağım :slight_smile:

Umarım yarattığım dünya ilgini çekmiştir ve başka hikayelerimi de okuma ayrıcalığına ulaşırım.

Zaman ayırdığın ve düşüncelerini paylaştığın için çok teşekkürler.

Sevgiler
Dipsiz

1 Beğeni

Sevgili @Kitsune

Sabırla okumaya devam ettiğin ve buraya beni motive eden güzel yorumlar yaptığın için çok teşekkrüler. Okuyucuyu farklı dünylara götürmek aslında yapmaya çalıştığım yegane şey. Çok sevindim bunu yazdığına.

Aklımda canlanan dünyanın kendi ait kuralları var bunları aktarmadan da okuyucu sürükleyemeyeceğime dair endişem oluyor. Ne yazık ki kısa bir şeyler yazmayı da pek beceremiyorum bu yüzden :slight_smile:

Sözün kısası umarım diğer seçkilerde de görüşürüz.

Sevgiler
Dipsiz

1 Beğeni

Sevgili @maviadige

İlk cümleni okuduktan sonra kocaman bir gülümseme belirdi. Çünkü öykünün zayıf yerleri aklıma geldikçe mutsuz oluyordum. Kendi kuraları ile yaşayan bir dünya anlattığım için ister istemez bir girizgah yapmam gerekiyor. Bu yüzden öykülerim hem uzuyor hem de bazı noktalarda daha güçlü olması gerekirken yerim azaldığı için geriye zayıf noktaları kalıyor.

Seni bir anlığına da olsa başka diyarlarda br maceraya götürebildiysem ne mutlu bana.

Sevgiler
Dipsiz

1 Beğeni

Merhaba,
Öncelikle uzun soluklu ve çok akıcı bir öykü olmuş. Kaleminize sağlık… Kurguyu da çok başarılı buldum. Kısa sürede gerçekten çok emek harcayarak yapılan bir çalışma olmuş.
İnsan okurken sonuna kadar merakla okuyor ve başka bir dünyaya
yolculuk ettiğini düşünüyor adeta. Emeğinize sağlık… Başka seçkilerde görüşmek üzere :+1:

1 Beğeni

Sevgili @Meltem_Kofoglu

Okuyucu hikayede kendini kaybetsin, merak etsin şaşırsın istemiştim. Merak unsurunu verebildiysem ne mutlu bana. Zaman ayırıp okuduğunuz için çok teşekkürler.

Sevgiler
Dipsiz

1 Beğeni

Merhabalar,

Seçki boyunca birçok maceraya şahitlik ettik lakin Kafdağı’nın oluşumunu herhangi bir yerde bu netlikte okuyabileceğimi beklememiştim. Taşın altına elini koymanın ötesinde dağın altına zihninizden bir parça koymaya ant içmişsiniz adeta ve başarıyla sırtlanmışsınız bu işi.

İsim seçimleri, oluşumun anlatımı öyküye yedirilmiş bir ders niteliğindeydi. Başta coğrafyadan girdik sonrasında işin kimyasal tepkimelerine gittik derken bunu nasıl bir şeyle sınıflandırsam bilemedim. Hayat bilgisinin masal versiyonu diyebiliriz sanırım.

İncelikle hazırladığınız kurgunuz kafamın içindeki kırmızı ARAŞTIR! butonuna birçok defa basmama sebep oldu. “Horst, Garaben bunları biliyorum” derken hızlı bir tarama, çok mantıklı onaylamaları… Ya da “Ülgen Han mı bir bakayım, aa ona temas etmeye çalışıyor Horst bak hele” gibi çıkarımlar eşliğinde okudum öykünüzü. Ki aslında daha fazlası için önereceğiniz bir kaynak varsa incelemek de isterim. Yine bakınmaya devam edeceğim kendimce elbet ama öneriniz de faydalı olabilir mavilikler hususunda.

Bunun dışında epey uzundu fakat dediğim gibi öyküye başladıktan sonra biraz meraklı bir okuru tutma garantili bir eserdi. Kaleminize, zihninize sağlık. İlham iyelerinin cevheriyle kalem sallamaya devam etmeniz dileğiyle!

1 Beğeni

Sevgili @zencefilos

Öncelikle dikkatli okuman, itinayla yerleştirdiğim detaylara gösterdiğin önem ve benimle beraber hayal dünyanda Kaf Dağını oluşturduğun için çok teşekkürler. Çok uzun zamandır, iğneyle kazarak oluşan ve artık benliğime sinen dünyanın hikayelerini anlatıyorum burada. Çoğunlukla da anlaşılıyor muyum diye de bir endişe taşıdığımı itiraf etmeliyim. Sanırım ilk defa biri bana yarattığım dünyadan cevap verdi:

Evet gerçekten ilham iyeleri var ve tam olarak senin dediğini yapıyorlar. Belki bir gün onları senin için yazarım.

Araştır butonu hakkında: Çok net bir başka itiraf: kendi mitolojimizin yeteri kadar tanınmıyor olması beni üzüyor çünkü bambaşka bir dünya. Yazdıklarım uzun yıllar süren okumaların ve benim hayal gücümün bir ürünü.

Kaynak varsa incelemek isterim, demişsin. Senin yerinde olsam sevgili arkadaşımız @maviadige ye ismindeki Adige’nin anlamını sorarım. Çünkü Kafkas/Çerkez Mitolojisi de uçsuz bucaksız…

Hayal güçleri parlasın, unutulanlar hatırlansın ve ilham iyeleri ruhu düzene dönük olanın kaleminde gezinsin.

Sevgiler
Dipsiz

2 Beğeni

Mitolojiden hiç anlamam malesef. Pek ilgi alanıma girmediğinden takipçisi değilim. Belki ileride Kafkas mitolojisini araştırırım. :slight_smile:

2 Beğeni