Bilimkurgu Okumak İsteyenlere: Seçimini Yap, En Uygun Kitap Önerisine Ulaş

Neuromancer çıktı. Daha önce duymadığım bir kitaptı. Teşekkür ederim hazırlayanlara :slight_smile:

1 Beğeni

Çıka çıka Neuromancer çıktı, bu beni üzer. Hala düzgün bir çeviriyle basan bir yayınevi yok. Anket kalbimizde yara açıyor.

Yoksa yeni bir yayınevi baskı yapacak da anket önden yapılan bir pr çalışması mı? :thinking:

3 Beğeni

Epub var mı ki ?

Keşke öyle bir durum olsa arkadaşlar, o zaman PR çalışması değil açık açık yazardık emin olun :joy:

Muhtemelen soru sayısına oranla benzer sonuçlar işaretlendiği için aynı kitaplar çıkıyor ancak sonuç sayısı buradakilerden çok daha fazla. Bence bir kez daha çözüp birkaç farklı kombinasyon deneyerek diğer kitapları da görebilirsiniz :krs:

1 Beğeni

Hepsi bir arada derleme önerisi geldi bana.

1 Beğeni

Uzay Piyangosu (Solar Lottery)

Sizin için önerimiz: Uzay Piyangosu

Usta kalem Philip K. Dick’in elinden çıkan ilk roman olan Uzay Piyangosu sizlere önerimiz. Eğer şanslıysanız piyango sonucu dünyanın en güçlü insanı olabilirsiniz! Tabii peşinize sizi yok etmeye çalışan bir suikastçının takılması da şanslı kişinin kazandığı bir başka özellik. Eğer sıkı bir bilimkurgu hayranı olduğunuzu düşünüyorsanız Uzay Piyangosu sizi bekliyor. İyi okumalar! :smiley:

1 Beğeni

Severek okuduğum bir kitap çıktı bana.

1 Beğeni

Aklıma ilk gelen: “insan insan derler idi
insan nedir şimdi bildim” :slight_smile:
(Yorgunluktan yorgunluktan.:jack_o_lantern:)

3 Beğeni

Karın Tidbeck - Zeplin çıktı.
Okumuştum hem de ayıla bayıla. Galiba test 12den vurdu ama tek sıkıntısı zaten okumuş olmam.

1 Beğeni

Teste pek inancım yoktu açıkçası ama ilgimi çekti sonuç. Zaten bir Dick almayı düşünüyordum, iyi bir giriş olur gibi.

1 Beğeni

Daha önce kitapçıda gözüme çarpmış ama inceleme ve araştırma fırsatım olmamıştı. Merak ettim okuyan var mı ?

Asimov dedim, distopya dedim, sıradışı dünya dedim, korku dedim fakat über alakasız bir kitap olan İşte İnsan’ı önerdi. Okumamış olsaydım da öneriye uyup gidip alsaydım feci pişman olurdum.

İste İnsan en baştaki Zaman Yolculuğunu seçenlere direkt çıkıyor sanırım. :smiley:

Yüksek Doz’u önerdi ki zerre ilgimi çekmiyor. Ama Neuromancer görünce aklıma geldi paylaşmak istiyorum. Geçenlerde can sıkıntısından sorup cevap alamadım. :smiley:

1 Beğeni

Hangi kitapları okuyacağımızı biliyoruz da …Piyasada yok! Nerede Asimov’lar, Arthur Clarke’ler, Heinlein…? Sahaflara servet ödemek gerekiyor.

Aynısı banada geldi.

1 Beğeni

Zeplin - Karin Tidbeck

Hiç şaşırmadım, çok keyifle okumuştum :slight_smile:

Elinize sağlık test için.

Kitap listesine şöyle bir bakayım dedim: “Kadere bak kimler kimlerle yan yana geliyor.” Zevkler değişiyor. :roll_eyes:

1 Beğeni

Bilimkurgu Kitap Önerileri Testi

Neuromancer

Sizin için önerimiz: Neuromancer

Dünyanın çoğunluğuna bilgisayar teknolojisinin hakim olduğu bilim kurgu türü siberpunk’ın (cyberpunk) doğduğu kitap Neuromancer. Kitapların yanı sıra birçok dizi, film ve bilgisayar oyununa da ev sahipliği yapan bu türün dünyasına girmek istiyorsanız Neuromancer’a göz atsanız güzel olur. İyi okumalar!

Kitap hakkında bilgi ve ufak bir çeviri eleştirisi için: Bir Başyapıtı Katletmek: Neuromancer

Şimdi herhangi bir kitaap okuyamam. Sanırım bir ara okusam iyi olur. Şu sınavları bir atlatayım. :face_with_hand_over_mouth: