Bilimkurgunun Kısa Tarihi

(fatih çetin) #22

Takas ile aldım sayılır. Pazartesi kargolaşacağız. Okuduğum kitaplar değerlensin bu şekilde. Zaten ileride okuyacağım. Okurum, beğenmesem bile takas ile yine farklı bir kitap alırım artık.

(Sezai Ozden) #23
"Dr. Vedii Bilgin Hataylı"
Rüya mı Hakikat mı?

(Sezai Ozden) #24

Elinize sağlık Emrecan. Şimdi tam kısa tarih oldu. Sizi yorduk ancak zaten elimizdeki doneleri siz de biliyorsunuz. Eklenmese olmazdı. Tekrar teşekkürler.:slightly_smiling_face:

(Emre Can Doğan) #25

V.'yi Vedii diye açan da var, Vedia diye de. Hataylı’da sanırım soyadı değil, nereli olduğuyla alakalı imiş. Ama yine de gerçek biri değil bence. Biliyorum, sözlük için havuz oluşturmuş olduk böylece. :buyucu:

(Sezai Ozden) #26

Ben, Vedia’ya rastlamadım henüz. İsmi referans aldığımız bu yazıyı okumanızı isterim. https://www.kayipdunya.com/kayip-dunya/bilimkurgu-edebiyati
Kolaylıklar dilerim.

(Kaan Arslan) #27

Elinize sağlık. Bir hatayi duzeltmek isterim. Arthur C. Clarke’ın 2001 serisi 3 değil 4 kitap. 2001, 2010, 2061 ve son kitabın adi 3001. Clarke zaten kitaplarını ya tek ya ikileme (mesela tetik serisi) ya da dortleme (uzay destani ve rama serileri) yaziyor. Orjinal ilk kitabın sonu ile de filmin sonu farkli fakat sonradan çıkan baskılarda ve diger kitaplarda Clarke filmin sonunu baz almış.

(Emre Can Doğan) #28

Tamamdır,düzeltiriz onu. Teşekkürler :slight_smile: