Bilimkurgunun Usta Kalemi Philip K. Dick'in Hayatı Film Oluyor

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/philip-k-dick-hayati-film-olacak/

image

Philip K. Dick hayatı ile sinema dünyasına konu olacak. Ünlü bilimkurgu yazarı bu sefer beyaz perdeye, kaleme aldığı romanların ilham verdiği filmlerle değil, doğrudan gerçek hayatıyla çıkacak. Yüksek Şatodaki Adam, Ubik, Androidler Elektrikli Koyun Düşler mi? ve Karanlığı Taramak gibi romanlarıyla tanınan, aynı zamanda Blade Runner, Minority Report ve Total Recall gibi filmlere de ilham… (DEVAMI…)

7 Beğeni

Ne kadar biyografi filmi olacak dense de filmin içine sürpriz sonlu güzel bir hikaye katılabilir. Sadece hayatına odaklanılırsa çok sıkıcı olabilir.

5 Beğeni

Meğerse PKD Nazilerin ve Japonların savaşı kazandığı bir gerçeklikte tüm dertlere deva UBİK evren değiştiricisini kullanarak bizim gerçekliğimize gelmiş. Geldiğinin ilk yıllarında sevinçten kendini alkole ve uyuşturucuya vermiş neyse ki UBİK yine darda kalan PKD’ye yetişmiş ve PKD’nin android olduğunu ve Mars’ın onun için uygun olacağını söylemiş.

PKD ise şöyle düşünmüş:

“Ondan kelli rüyamda koyun saymıyordum.” ve dönüp Timothy Archer’e “Kutsal İstila” başlamak üzere “Ruhgöçü” ile kaçmak lazım ama şimdi “Marsta Zaman Kayması” var sen “Gelecek Seneyi Bekle” bana “Uzay Piyangosu” çıktı, “Titanlı Oyuncular” ile görüşür, ikramiyemi alır “Alfa Ayının Kabileleri” nin desteği ile “Uzaydaki Çatlak” dan “Ölüm Labirenti” ni geçer "Yaratılan “Dünya"ya ulaşırım” demiş.

İşte böyle olmuş arada başka şeyler de olmuş ama ben yoruldum. :slight_smile:

4 Beğeni

Alper bey, emeğe saygı duyuyorum ve tebrik ediyorum. Ama naçizane eleştirimi yapmalıyım. İlk paragraf çok iyi, her şey mükemmel. İkinci paragrafta olayın suyu çıkmış. Your story has jumped the shark by the middle of the second paragraph :slight_smile:

Şaka tabii, yine de emeğe saygı, bunu da yazamayacak çok kişi var. Mesela ben :slight_smile: Yeteneğim var mı, yok mu vs gibi konularla alakalı değil. PKD’yi yıllardır bilmeme rağmen bu kadar fazla kitabının ismini bilmiyorum o yüzden yeteneğim varsa da yazamam.

2 Beğeni

Elektrikli koyun düşleyen androidler nerede devreye girdiler acaba? :grinning:

1 Beğeni