Bilimkurgunun Ustası Isaac Asimov Hakkında Daha Önce Duymadığınız 15 Bilgi

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/liste/isaac-asimov-hayati-hakkinda-bilgi/

Eğer bu zamana kadar bilimkurgu edebiyatı hakkında bir şeyler duyduysanız, Isaac Asimov ismi sizin için hiç de yabancı değildir. Peki Vakıf adlı kült serinin ve daha nicelerinin yazarı Asimov’un hayatı ve eserleri hakkında başka neler biliyorsunuz? Kısa hikâyelerden bilim rehberlerine ve denemelere, hatta güldürü romanlarına kadar yüzlerce farklı eser çıkartan Isaac Asimov’u daha yakından tanıma… (DEVAMI…)

4 Beğeni

Yazı için teşekkürler ama ben şu tür başlıklardan biraz rahatsız oluyorum: “Daha önce duymadığınız x bilgi”.

Neyi duyup neyi duymadığımı nereden biliyorsunuz? Keşke “duymamış olabileceğiniz” filan deseniz.

Evet, merak edenler için dertlerimin en büyüğü bu. :slight_smile:

4 Beğeni

Güzel bir yazı olmuş. Teşekkürler.

Isaac Asimov hakkında daha fazla şey okumak isteyenlere Dolu Dolu Yaşadım kitabını öneririm.

1 Beğeni

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Benim de çok sinir olduğum bir sunum tarzı. Neden (15) .? Belki bir kısmını duydum hatta Asimov uzmanıyım belki de… Başlık şöyle olabilirdi “Asimov hakkında çok ilginç 15 bilgi”…Teşekkürler.

Asimov benim Arthur C.Clarke den sonra (ki Space Odyssey ve RAMA bence B.K. nun başeserledir) en sevdiğim ve gençlik yıllarımda tanıdığım (I Robot) bir yazardır. Ancak ilk okuduğum Asimov olan ROBOTLAR, W.Smith’in filmiyle hiç bir şekilde benzer değil. Bambaşka bir film olmuştu.