Bilinçli Olarak Edinip Okuduğunuz İlk Kitap?

Eragonu almıştım, arkadaşım sayesinde fantastik dünyalara kapı açılmıştı. o günden beridir eragonun yeri hep ayrı. Ama tom sawyer okuduğum (hatırladıpım) ilk kitap

1 Beğeni

Cavdar tarlasındaki cocuklar kitabıdır bu john lennonu oldurecek kadar ne varmıs diye baktım kitap guzel olması fıkrıne takılı kaldım.

Gerçekten daha saçma imiş :joy::joy:

1 Beğeni

Ben ilk olarak çizgi romanları pdf olarak okuyarak başladım Sonra çizgi roman koleksiyonu yapmak istedim tabi on oniki tane anca aldım otuz lira tanesi. Sonra çizgi romandan hangi ara nasıl kitap okuma alışkanlığı kazandım emin değilim ama İlk aldığım kitaplar Devlet ve Cesur Yeni Dünya olabilir.

1 Beğeni

İlk olarak aldıklarım Çocuk Kalbi ve Küçük Kemancıydı.Sonrasında okumayı bırakıp tekrar başladığım zamanlar oldu.Ama asıl tutkum Sissoylu serisi ile başladı.O zamandan beri hiç ara vermeden hep okuyorum.

1 Beğeni

Keşke benim de ilk litabım sissoylu olsaydı püüü bana :joy::joy:

Bence Sissoylu okumak bir ayrıcalıktır.Favorim olur da kendisi😀

Keloğlan masalları
Ezop masalları
Dünyanın Merkezine Yolculuk
David Copperfield
Son ikisini dönüp dönüp tekrar okumuştum

2 Beğeni

Suç ve Ceza - İletişim Yayıncılık

İlk fantastik kitabımda, Güz Alacakaranlığının Ejderhaları - Arkabahçe Yayıncılık.

1 Beğeni

İlkokulda çok hatırlamasam da Kibritçi Kız ve Beyaz Diş aklımda. Ortaokulda kendim kütüphaneden seçtiğim Kelile ve Dimne’ydi ilki.
Ama satın aldığım ilk kitaplar Harry Potter serisiydi. Yeri ayrıdır o nedenle.

1 Beğeni

Tom Amca’nın Kulübesi. İlkokul 2’de annemle kitapçıdan almıştık. O kitabı çok sevdiğimi hatırlıyorum. Tek başıma aldığım ilk kitap da 3. sınıftayken kırtaaiyeden aldığım Gülten Dayıoğlu’nun Dünya Çocukların Olsa kitabı. O zamanlar küçük kırtasiyeler de kitap satardı. Hala satıyorlar mı bilmiyorum.

1 Beğeni

Parıltı yayınlarından Oliver Twist ve Robin Hood

2 Beğeni

Kesinlikle Kibritçi Kız. Çok net hatırlıyorum. Birinci sınıftaydım.Sınıf kitaplığını karıştırırken kızın kapaktaki boynu bükük resmi çok üzmüştü beni.Alıp öğle arası yemek saatinde bitirdim.Bitirince öldüğü için ağladığımı bile hatırlıyorum.

2 Beğeni

Bilmem.7-8 yaşlarımda okudum ama net olarak hatırlamıyorum hangi kitapdı. Ama onu biliyorum ki, zorla değildi. Kendi isteğimle okumuşdum. Sanırım, Timsah Gena ve arkadaşlarıydı. Ya da Cipollinoydu.

1 Beğeni

Kilimanjaro’ nun Karları.

Çocuk yaşlarda almıştım, annem ile hastane’ ye gitmek için ulus’ a gitmiştik ve gazete ekiydi, çok beğenmiştim ve bu kitapla yazara hayranlığım başlamıştı.

1 Beğeni

Percy Jackson Şimşek hırsızı
Bir arkadaşım önermişti. Yunan mitolojisi her zaman ilgimi çekmiştir. Bir çırpıda okuyuvermiştim seriyi. Daha sonraki serisi eski tadı vermemişti ama olsundu. Percy Jackson un yeri ayrıdır bende.

1 Beğeni

Bir Genç Kızın Gizli Defteri - İpek Ongun

Bilinçli olarak, kendi özgür irademle kitapçıdan satın alarak okuduğum ilk kitap. İlkokulda hocanın verdiği hikaye kitaplarını iradem dışında zorla bana verilmişti ve ben okumamıştım :smile:

3 Beğeni

Galiba ana okulundaydım, Kadıköy’deki İş Bankası Yayınlarından Neil Gaiman’ının Coraline’ına çok benzeyen bir temaya sahip (İsmini hatırlamıyorum, iki-üç sene önce kütüphanemde yer kalmadığından dolayı komuşunun kızına verdim.) bir evin satılmaya niyet edilmesiyle başlayan bir kitaptı. Bir üçlemeydi, baş karakteri teyzesiyle yaşayan bir kızdı ve evde konuşan bir şovalye zırhı vardı. Bilen varsa sevinirim.

Kendi kendime gidip paramla aldığım ilk kitap Yüzük Kardeşliği. Migros’tan almıştım. Maltepe sahilden. Çünkü o zaman D&R falan yoktu :slight_smile:

2 Beğeni

Benim de satın aldığım ilk roman Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği. 15 yaşında satın alıştım.

1 Beğeni