BioShock, Sinemaya Uyarlanan Oyunlar Arasına Katılabilir

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/bioshock-da-sinema-uyarlamasi/Yeni Mortal Kombat filminin senaristi Greg Russo, BioShock’u sinemaya uyarlamayı çok istediğini açıkladı. (DEVAMI…)

3 Beğeni

Valla kimi oyunlar gayet de güzel filme çevrilebilir bence. Bioshock serisinin atmosferini yakalarlarsa, oldukça etkileyici hikayeleri var. Özellikle de 3. oyunun. Aynı zamanda Spec Ops The Line oyunundan güzel bir aksiyon dram filmi çıkabilir mesela. Biraz yönetmenin yeteneğine kalıyor bence iş.

3 Beğeni

Bioshock ve film kelimeleri yan yana gelince aklıma Sucker Punch geldi. Sucker Punch güzeldi. :slight_smile:

Önceki proje yükse bütçe gereksinimi sebebiyle gerçekleşememişken mütevazı bir bütçeyle projeyi hayata geçirebilmek? Bilemiyorum. Her anında seyirciye bütçe yoksunluğunu hissettiren bir şeye dönüşebilir :thinking:

Film yerine 4. oyunu çok isterim :slight_smile:

Şu Mass Effect’in uyarlaması çok fena olur ama kimse yanaşmıyor. Maliyetine değmeyeceği düşünüyordu. Bioshock’da ne kadar yüksek maliyet olabilir ki diye düşünmeden edemiyorum. Haberde düşünüldüğü gibi bence orta seviye maliyetle film yapılabilir. Cast desen yüzlerce sağlam oyuncu doldurmayacaksın ki 4-5 tane iyi oyuncu, geri kalanı vasat oyuncular gayet işi halleder. Oyunun çoğunda zaten tek başınasın, iletişim uzaktan oluyor. 3. oyun olsa neyse, o biraz daha maliyetli olabilir.

Çok mantıklı olmasa da buna yakın filmlere göre bir karşılaştırma yaparsak 1. film Zombieland gibi bir film olur. Bütçesi 23.6 milyon dolar gözüküyor. Bunun bir tık daha üstü bütçe gerekir Bioshock 1 için.

  1. oyun ise 2011’de çıkan Üç Silahşörler filmi gibi olur, 75 milyon bütçesi var. Ne kadar maliyetli yapmak istiyorlar ki acep? Orta kademede bu bütçeler yeterli olur gibi. Kaldı ki ilk film tutarsa diğer filmlerde bütçe de artar yani.

Bir de oyun Fps yerine Tps olsa daha güzel olacak gibi :slight_smile: