Bir Çocuk, Bir Kedi ve Şehir

Öykü Seçkisi'nde okumak için: https://oykuseckisi.com/bir-cocuk-bir-kedi-ve-sehir/

image

Yoksul semtin yırtık tenteli dükkânlarından birinin önünde anne kedi hayattaki son dakikalarındaydı. Ufak mı ufak, kendisi gibi dişi bir sarman; daha yirmi gün kadar önce hayata gözlerini açmıştı. Mahallenin yoksul insanları; o gün, her gün duydukları, insanlara dair cenaze anonslarındaki gibi anne kedinin adını işitmeyeceklerdi. Güne başladıkları andan evlerine döndükleri ana kadar, başları dik bir… (DEVAMI…)

2 Beğeni

Kediyi özellikle güzel anlatmışsınız. Karakterler de gerçekçiydi. Saf ve masum bir öyküydü. Elinize sağlık.

1 Beğeni

öyküyü okuduğunuz için öncelikle teşekkür ediyorum. eğer kalbinizde küçücük de olsa bir etki yaratmışsa ne mutluluk verici. Çok teşekkür ediyorum.

Bir kedi ve bir çocuğun kediye gösterdiği merhamet çok güzel yansıtılmış. Biraz da gözlerim dolmuş olabilir bazı noktalarda :frowning: Kaleminize sağlık. Derinlikliydi.

1 Beğeni

Çok teşekkür ediyorum. Kalbinize dokunabilmişse ne mutlu bu öyküye :slight_smile:

Merhabalar,
Hayvanlar ve çocuklar zayıf noktam, o yüzden ayrıca sevdim. Anlatım genelde başarılıydı. Bazı noktalarda kelime tekrarları vardı, onun dışında güzeldi.
Bu arada Melike ortak arkadaşımızmış. Ne güzel.
Görüşürüz diğer seçkilerde.

1 Beğeni

Selamlar,
Öyküyle ilgili düşünceleriniz için teşekkür ediyorum.
Gözümden kaçan bir-iki şey var, o konuda haklısınız, gözüm kapalı yazdığım için kaptırıyorum kendimi, kötü bir alışkanlık. Burada okuduktan sonra düzelttim ama.
Melike de bahsetmişti. Bir de ona sevindim. Şimdi burası kayıp rıhtım ya, kaybolmuşken kaybolmuşları bulmak da hüzünlü oluyor.

1 Beğeni