Bir Kitabın Güzel Olması İçin Nasıl Olması Gerektiğini Düşünüyorsunuz?

Benim fikrimce, kitabın güzel sözleri ve güzel konusu olmalıydı. Siz nasıl olması gerektiğini düşünüyorsunuz? :blush:

1 Beğeni

Evet, size katılıyorum.

1 Beğeni

Sevgili Melisa,

Sence de detaylı kitap analizlerinin yapıldığı, kitap kulüplerinin düzenlendiği bu forum için bu başlık ve senin cevabın çok basit kaçmamış mı? Biraz daha üzerinde düşünerek, daha faydalı bir başlık hazırlasan daha iyi olmaz mıydı? Mesela kitaplarda konuya mı yoksa dile mi daha çok önem verdiğimizi, hangi türü sevdiğimizi ve bunun nedenlerini sorabilirdin. Gerçi bu konuda bir başlık var mı bilmiyorum ama yanılmıyorsam anket vardı.

Üzülerek söylüyorum ki bu halinle aklına gelen her konuda başlık açıyor gibi görünüyorsun. Sana aklına bir fikir geldiğinde bununla ilgili başka bir başlığın forumda olup olmadığına bakmanı, sonra da daha özenli ve forum için faydalı bir başlık haline getirmek amacıyla üzerinde birazcık kafa yormanı önermek istiyorum. Umarım bu önerim ve eleştirim seni kırmaz.

9 Beğeni

Hayır, kırmıyor. :blush:

2 Beğeni

Kesinlikle alışılmışın dışında olmalı diye düşünüyorum. Elbette bazı yerlerden fikirler almalı ancak bunları güzel bir kılıfa oturtmalı. Evreni fazla iyimser kurmamalı. (Burdan kastım her hikaye güzel sonla bitmemeli) Detaylar kesinlikle çok önemli. En ufak arada geçen bir cümle/kelimenin bundan 2-3 kitap sonra çat diye yüzüne vurulması çok hoş bir his yaratıyor :slight_smile:

evet sanırım witcher övdüm

2 Beğeni

Bunu görmemiştim umarım suç işlememişimdir yorumumu yazarak :smiley:

Neden suç olsun? Herkes fikrini yazmakta özgür :krs:

3 Beğeni