Bir Kitap Arıyorum

Arkadaşlar Merhaba
Öncelikle bu konuyu acmamin sebebi okuyacak kitap aramamdir simdi tam olarak soyle vur kitap ariyorum…bit cocuk vardir veya buyuk herseyin normal oldugunu dusunur ama sonra aslinda hicbirseyin bildigi gibi olmadigni onun hic bilmedigu bir dunya oldugnu ogrenir ve o o dunyanin onemli bir parcasidir…Biliyorum vu percy jackson ve harry pottere benziyor onlar disinda bu tarz bir kitap varmi lutfen soyleyin…

Alcatraz Kötü Kütüphanecilere Karşı serisi - Brandon Sanderson,
Un Lun Dun - China Miéville,
Gececiler serisi - Scott Westerfeld,
Yarım Dünya - Hiromi Goto,
Çığrından Çıkmış Zaman - Philip K. Dick,
kitapları istediğiniz konuya sahip kitaplar. Çığrından Çıkmış Zaman hariç diğerlerinin ana karakterleri çocuk-genç. Ve Çığrından Çıkmış Zaman’ın diğerlerinden daha farklı bir çizgide olduğu söylenebilir de.

Joseph Delaney’den Wardstone Günlükleri serisi ilginizi çekebilir. Onda da her ne kadar ana karakter dünyadan bihaber olmasa da, kendisinin hikayede ne denli önemli bir rol oynadığını ancak zamanla kavrıyor denebilir.

Zamanın Bekçileri serisi - Marianne Curley,
Narnia Günlükleri - C. S. Lewis,
Stravaganza serisi - Mary Hoffman,
Karanlık Cevher serisi - Philip Pullman,
Bu seriler de istediğiniz konuya hemen hemen paralel. Seçilmiş kişiler, dünyayı kurtarma vs…

İyi okumalar :slight_smile:

Bu dediğin tür çok geniş olmakla beraber bir iki tavsiyede bulunabilirim. Tam olarak dediğin şekilde şunlar var: Alcatraz Kötü Kütüphanecilere Karşı(Seri)-Brandon Sanderson. Kıyamet Az Sonra - Charlie Human. Bunların yanında ufak farklar barındıran ama konsept olarak aynı bir kaç seri var. Fablehaven Serisi- Brandon Mull (Tavsiye ederim). Tarih önce günlükleri -Michelle Paver. Küçük Vampir - Angela Sommer. Dediğim gibi ufak farklılıklar var. Mesela keşfettiği dünyada çok önemli bir yere sahip değil ancak zamanla önemli bir noktaya ulaşıyor gibi. Ancak aradığını bulabileceğiniz düşünüyorum.

Bayan peregrine’in tuhaf çocukları serisi bu tanıma girebilir. Ben de severek okumustum