Hangi Karakterlerle Tanışmak İsterdiniz?

Başlığı yazarken aklımdan “Kvothe ile karşılıklı bir çay içsek fena olmazdı,” diye geçiriverdim, görüşsek şanslı kişi o değil de ben olurdum gerçi, orası da ayrı bir konu.

13 Beğeni

Gully Foyle ile tanışmayı isterdim. Teleportasyon çocukluğumdan beri istediğim birkaç süper güçten biri. Onu kullanan, Kaplan! Kaplan!'ın baş karakteri, duygusal, asi ama delikanlının da hası!

4 Beğeni

Artyom’la Moskova Metrosu’nda gezmek isterdim açıkçası, tabi o kasveti kaldırabilir miyim, o konuda büyük konuşamıyorum. Aynı şekilde Mark Renton ve Simon David Williamson’la güzel bi’ pubda muhabbet etmek hoş olurdu.

6 Beğeni

“Biz Hep Şatoda Yaşadık” kitabındaki Mary Katherine ile toprağa eşya gömüp sonuçları beklemek, aydaki hayatımızı düşlemek ve sonra da kasabaya alışverişe gitmek isterdim. Belki sonra ablasının yaptığı yemeklerden yerken kediyi sevebilirdik.

5 Beğeni

İçimizdeki Şeytan’dan Ömer ile görüşmek isterdim. Ama kitabın sonrasındaki haliyle. İnsan veya toplum hakkında bitmek bilmeyen bir konuşma yapardık.

5 Beğeni

Bulgakov’un Usta ve Margarita adlı kitabındaki

Şeytan karakteriyle arkadaş olmak isterdim. Yanımıza konuşan kedimiz Begemot’u da alır dünyadaki yozluğu gören insanları aramaya giderdik

6 Beğeni

Şurası için spoiler işlevi kullanılabilirmiş bence :baris:

Şeytan karakteriyle arkadaş olmak isterdim. Yanımıza konuşan kedimiz Begemot’u da alır dünyadaki yozluğu gören insanları aramaya giderdik.

2 Beğeni

Ejderha Mızrağından Realistin ile görüşmek isterdim çok sevdiğimden değil de lan oğlum azcık sosyalleş gez toz iki insan yüzü gör o kardeşine de iyi davran ne ketum adamsın ya yok olmadı bu çocuk ya olmadı aklın fikrin büyüde nasıl daha fazla güçlü olurum da bak bu Ansalon kıtası Huma Dragonbane’e kalmamış sana mı kalacak.

1 Beğeni

Buna tek cevap vermek zor benim için, aklıma gelenleri sıralayayım ama.

Kvothe ile karşılıklı oturup elma şırası içmek isterdim. Ama o sırada bana bir hikaye anlatması şart. İsterse sonrasında lavta da çalabilir.

Matrim Cauthonla oturup kağıt ya da zar oynamak isterdim (evet onun kazanacağı baştan belli)

Bilbo Baggins ile oturup pipo içmek isterdim, elinde harika tütünler olduğuna eminim.

Roland Deschain… Onunla ne yapabileceğimi bilmiyorum, karşımda görürsem muhtemelen gözlerim dolar.

Düşündükçe daha da gelir aslında ama, bunlar yetsin :krs:

12 Beğeni

D
Rand al’Thor

ama 13. cildin başındaki haliyle. O anlatsın ben dinleyeyim.

6 Beğeni

Gönlüm Kvothe demek istiyor ama ters adamım ben. Muhtemelen kavga ederdik. O rüzgarın adını biliyor, benim ellerim büyük. Ortalık toz duman olurdu. İyisi mi Kvothe beklesin. Ona sorarlarsa okurlarından biri ile görüşmek istesen, o şanslı okur kim olurdu diye, belki beni söyler. Görüşme şansımızı bu ihtimale bırakıyorum.

Kvothe’u elediğime göre geriye tek bir isim kalıyor benim için. O da İhsan Oktay Anar’ın Efrasiyab’ın Hikayeleri kitabında yarattığı Cezzar Dede karakteridir. Azrail olmasam da, belki ben de onu bana hikayeler anlatsın diye ikna edebilirdim.

Hem, nasıl olsa kurgu değil mi be! İstediğimi yaparım sonuçta. Edebilirdim değil, kesin ederdim. :slight_smile:

6 Beğeni

Matrim Cauthon’la, Kote’nin hanında içmek isterdim :smiley:
Ama Kvothe değil, Kote :slight_smile:
Rand’le görüşeyim diyecektim ama bir çok sebepten dolayı tokatlayasım var. Korktum beni kavurur diye :smiley:

5 Beğeni

Rand garibim daha ne yapsın bizlere :frowning:

4 Beğeni

Aldrik, Vhalla, Santiago ya da Süreyya ve Suat* çiftiyle
*Eylül kitabını okuyanlar iyi bilir

2 Beğeni

Tyrion lannister- sohbeti keyifli olur diye düşünüyorum

Marvin (Otostopçunun galaksi rehberi)- Onu anladığımı söylemek isterdim. Hayat iyimserlik için uygun değil.

Sherlock Holmes- Benimle ilgili yapacağı çıkarımları dinlemek isterim.

8 Beğeni

Masum ama tehlikeli istekler :sweat_smile:

Marvin? Halinden anladığımızı söylesek de, o inanmazdı. Onunla alay ettiğimizi, söyler. Bununla yetinmez, bedbahtlığının emsalsizliğinden bahsetmeye başlardı :sweat_smile:

4 Beğeni

Haklısın ama en azından Hayat,Evren ve her şey hakkında olan nihai soruyu öğrenebilirdik belki :smile:

2 Beğeni

Ged ve Tenar’la oturup iki lafın belini kırmak isterdim!

Şairin Romanındaki şairle de yolculuk etmek isterdim!

4 Beğeni

Yüzük kardeşliği tek karakter olarak sayılıyor mu? :yum:
Tamam bir tane seçmem gerekiyorsa Tom Bombadil diyorum :slight_smile: ona bir günlüğüne misafir olmak birlikte şarkı söylemek mükemmel olurdu. Ya da Bilbo Baggins… çay ve pipo eşliğinde maceralarını ondan dinlemek isterdim.
Bir de Tenar… halkanın Tenar’ı. Işığı ve karanlığı içinde birleştiren güzeller güzeli rahibe. :heart:

3 Beğeni