Bir kitap yazacak olsaydınız türü ne olurdu ?

Ben çok uzun süredir bu istekle yanıp tutuşuyorum diyebilirim. Merak ediyorum acaba başkaları da benimle aynı şeyleri hissediyorlar mı ? Benim cevabım bir kitap yazacak olsam mutlaka bilim kurgu olurdu.

Hiç düşünmeden söyleyeyim benimki Bilimkurgu olurdu.

1 Beğeni

Fantastik olurdu. :blush::heart_eyes::heart_eyes::buyucu:

2 Beğeni

Bilimkurgu ve fantastik yazmayı seviyorum ama yazdıklarımı yayınevleri beğenmiyor :confused:

Para kazanmak için yazacak olsam türü erotik olurdu.

2 Beğeni

Yayın evine götürdüğünüz yazılar varsa bana da gönderin okumak isterim

Para kazanmak için ergen kitapları yazardım çünkü çok kolay. :joy:

Fahrigül bana kiymali boreğim dedi.sjejheve hicte sevmem abzhshejd.ben de ona ohannes pattesli gözleme desyedin bari xD dedim.

Fahrigül kimdi? Neden kiymalı böğğğrek dedi? Ilgazsu simdı nebyapacakti? Oha falan olacaksinıżzzzzz!!!

(Öyk… :face_vomiting: :nauseated_face:)

5 Beğeni

Benim daha lise yıllarından beri aklimda olan bir hikaye var. Aslinda daha çok Suat Yalaz’ın Karaoğlan’ını ve diğer tarihi çizgi romanlari sevdiğim için türklük üzerine, üç şilahşörler tarzi bir anlatimla yıllardir aklimda olan ve çizgi romanlari yapilmasi evrelerini bile kafamda tasarladiğim ama hiç kendimi o donanima sahip hissedip başlayamadiğim bir fikirdi.
Yine üniversite zamanlarinda yazdiğim “çirkin yüzler” isimli bir şiirimden tasarladığim fantastik ve korku türü karanlik İstanbul temali italyan (özellikle Dylan Dog) çizgi romanlari havasi vermek istediğim yine zaman zaman başladiğim ama girisini hiç memnun kalmadığim baska bir fikrim daha vardi.

4 Beğeni

Toplu katliam, sistem çökertme, yapay zeka veya psikolojik bir şeyler yazardım herhalde.

2 Beğeni

Teşekkür ederim. Edebi olarak çok bir şey vaat etmiyorlar ne yazık ki.

1 Beğeni

hahahahah :smiley: okurken kustum ama eğlenceliydi

1 Beğeni

İyi bari kör olmamışsınız… :joy: Ben yazarken şaşılık başladı mesela… :sweat_smile:

2 Beğeni

Benim aklımda ise daha çok tek bir mekanda geçen çok büyük bir fabrika, maden veyahut şantiye alanında geçen gerilim hikayesi geliyor. Halbuki hiç okumamışımdır öyle dolu dizgin gerilim. Resident evil 7yi bile 10 sefer başlayıp bıraktım.

1 Beğeni

Ergen kitapları da güzel fikirmiş ama imza günlerine gider misin?

1 Beğeni

Paralı imza günü yaparım. :joy: Çok habisçe kabul ediyorum ama hak etmiyorlar değil… Giderim zaten bir maske filan da kullanırım. Öyle kabak gibi çıkmam milletin karşısına. Bu işi tam bir gizlilik ilkesiyle yürütürüm. Ailemin bile haberi olmamalı. Sonra kendim hakkında öldü diye haber yayarım. :joy: O saatten sonra ölmek lazım çünkü… Bunlar hep sinirlendiğimden…

2 Beğeni

Bu eksikliği üzerimde hissediyorum desem yalan olmaz galiba.Eski türk hikayelerini, efsanelerini, korkularını tek bir kitapta rafine bir şekilde bir hikayeleştirilmesini uzun zamandır bekliyorum.Umarım bir adam çıkar da yapar yoksa iş başa düşecek…

1 Beğeni

Sizin yerinize ben giderim ama paranın yarısını alırım. Ekonomi böyle olunca kötü yola düşmeye meylettim.

1 Beğeni

Yarısı çok yüzde 25’de anlaşalım. Sonuçta bir tomar insan size tapacak. Bu fırsat kolay kolay bulunmaz. :sweat_smile:

3 Beğeni

Puslu Kıtalar Atlası gibi mi?

1 Beğeni

Daha çok kurban ediliyor gibi hissediyorum o konuda.

Var mı yazdığınız hikaye, roman?

1 Beğeni

Benim hayal ettiğim en az 3 serilik bir serüveni olan ve kurgu dünyadaki karakterlerin savaşını yolculuğunu anlatacak ve diğer tarih-kültür-destan ögelerinin içine sindirilmiş bir alaşımı olan kitap

1 Beğeni