Bir Motivasyon Kaynağı Olarak "Batman Begins"

(Ufuk Yasin - Düşlerden Gerçeğe ) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/inceleme/batman-begins-inceleme/

Christopher Nolan’ın Batman üçlemesinin ilk ayağı olan "Batman Begins"in neden basit bir süper kahraman filminden fazlası olduğunu, hayata dair önemli ipuçları barındıran sahneleriyle birlikte inceliyoruz. (DEVAMI…)

(Cem) #2

Şahsen Nolan üçlemesinde en beğendiğim film budur. Sözler ve sahnelerle birlikte arkasındaki felsefik temeli anlatan güzel bir inceleme olmuş. Eline sağlık.

Henri Ducard inanılmaz bir karakter.

(Ufuk Yasin - Düşlerden Gerçeğe ) #3

Teşekkür ederim. İncelemeyi beğenmene sevindim. Filmleri bazen farklı bir açıdan ele almak ufuk açıcı olabiliyor.

Benim için de öyle. Dark Knight’ın sinematografik başarısının gölgesinde kaldığı için hak ettiği değeri görememiş bir film. Bana kalırsa tarihin en iyi orijin hikayelerinden birisi.

(Deniz) #4

Bale, çok iyi bir oyuncu; ama, nedense bana iyi bir Batman olarak gelmiyor. O kostümü dolduramadı. Bu serinin en iyi yanı "Heath Ledger efsanesi"dir. Aslında 3 film de iyiydi; ama, Batman filmi değidli. Tabi, bu benim görüşüm. Bugüne kadar izlediğim tek Batman; BvS’deki Ben Affleck’tir.

(Kenan Ulusoy) #6

Film içinden bir replik de ben yazayım.Merak etmeyin spoiler yok.

• O kim?
  • Bir çiftçiydi.Sonra komşusunun tarlasını almaya
    çalıştı ve katil oldu.Şimdi ise bir tutsak.
  • Ona ne olacak?
  • Adalet.
  • Suç,hoş görülemez.Suçlular, toplumun hoşgörüsü
    sayesinde ayakta durur.
    Konuyu görünce bugün izleyiverdim.Ama Jokerin ilk sahnesi-banka soyması-hala benim gözümde efsanedir.

(Ufuk Yasin - Düşlerden Gerçeğe ) #7

Bundan memnun oldum. Yazıdaki amacım biraz da bunu başarabilmekti.

Muhteşem bir açılış sahnesidir. Filmin tonunu daha en baştan net belli eder.