Boris ve Arkadi Strugatski Kitapları

Arkadi ve Boris Strugatski

BİYOGRAFİSİ

Strugatski kardeşler , Arkadi Natanoviç Strugatski (28 Ağustos 1925, Batum - 12 Ekim 1991, Moskova ) ve Boris Natanoviç Strugatski (15 Nisan 1933, Leningrad - 19 Kasım 2012) Sovyet yazar kardeşler.

Batı dünyasında, Andrey Tarkovski tarafından İz Sürücü adı ile sinemaya uyarlanan “Uzayda Piknik” adlı romanları ile isimlerini duyurmuşlardır. Ayrıca “İktidar Mahkumları” adlı romanları da The Inhabited Island adıyla sinemaya uyarlanmıştır.

Kaynak: Arkadi ve Boris Strugatski - Vikipedi

NOT: Kitaplar ilk çıkış tarihine göre sıralanmıştır. Listede Türkiye’de çıkan kitaplar yer almaktadır.

ÇIKAN KİTAPLAR:

İTHAKİ YAYINLARI

1. Tanrı Olmak Zor İş
  2. Pazartesi Cumartesiden Başlar
  3. Yokuştaki Salyangoz
  4. Uzayda Piknik
  5. Kıyamete Bir Milyar Yıl

1 Tanrı Olmak Zor İş 1964 2 Pazartesi Cumartesiden Başlar 1965 3 Yokuştaki Salyangoz 1966

4 Uzayda Piknik 1972 5 Kıyamete Bir Milyar Yıl 1974

SARMAL YAYINLARI

1. İktidar Mahkumları
  2. Uzayda Piknik

1 İktidar Mahkumları 1967 2 Uzayda Piknik 1972

İLETİŞİM YAYINLARI

1. Yokuştaki Salyangoz

Yokuştaki Salyangoz

6 Beğeni

Sarmal yayınlarından İktidar Mahkumları ve Uzayda Piknik
İletişim yayınlarından Yokuştaki Salyangoz
kitapları basılmıştı.

2 Beğeni

Uzayda Piknik - Maya Yayınları (Bilimkurgu Dizisi 4. Kitap olarak 1984 yılında yayınlandı.)

1 Beğeni

Merhaba, tek tük bilimkurgu okuyan birisiyim. Strugatski kardeşlere başlamak için en ideal kitap hangisidir?

Soruya farklı açıdan yaklaşayım. Kıyamete bir milyar yıl dan başlamayın bence. Bu yazarlardan okuduğum ilk kitaptı ve bir daha da elim gitmedi diğer kitaplarına. Bence çok tuhaf ve anlaşılması güç bir kitap.

Tanrı Olmak Zor İş benim favori romanlarımdan biri. Onu en büyük bilim kurgu edebiyatı eserleriyle eş tutuyorum. Başlamak için güzel bir yer.

Bunun dışında Kıyamete Bir Milyar Yıl, Uzayda Piknik ve Pazartesi Cumartesiden Başlar’ı okudum. Kıyamete Bir Milyar Yıl harika bir kitap, TOZİ’ye göre çok daha kolay okunan, diyalog ağırlıklı bir Sovyet dönemi parodisi.

1 Beğeni