Boşluklu Safidan ile Uçkuhan

Hahahha, çağrını alıp gelmişim gibi olmuş o halde. :smiley: İstediğin karanlık ruha bir nebze katkıda bulunduysam ne mutlu bana. :pray:t2:

Üretkenlik güzeldir, burası ile sınırlı olmamalı bence de. :v: Emeklerine sağlık.

Görüşmek dileğiyle,

Sena

Merhaba Sena,

Öncelikle bana olan güvenin dolayısıyla ben sana teşekkür ederim :pray:. Umarım layık olabilirim bu güvene.

Falcı gerçekten kapasiteliymiş. Müge’nin onun ve Safidan’ın motivasyonuna dair yazdıklarına yazma mekaniği olarak katılabilirim ancak bence bu bir masal, dolayısıyla ben burada özel bir tutarlılık aramadım. Hatta bu absürtlüğün öyküye çok şey kattığını düşünüyorum.

Uçkuhan konusunda esasen aldatanerkeklereyöneliksınırlışiddet noktasındayım. Ölüm biraz fazla. Hele üçüncü bir şahıstan gelmesi daha da fazla. Eğer bir adalet arıyorsak sanırım öğrenci kızı da şişlemek gerekirdi. Ama bu masalda Uçkuhan’ın ölümü de eğlenceliydi. Senin öyküyü taşımak istediğin absürt sınıra da çok iyi hizmet etti.

Bence yapmak istediğini tamamen yapmışsın. Tarzında bir değişikliğe gitmeye gerek yok.

Rica ederim.
Gelecek seçkilerde görüşmek dileğiyle…

1 Beğeni

Uçkuhan’dan yola çıkarak, idam geri gelsin, hadım edilsin böyleleri fln gibi toplumsal konulara, büyük büyük laflara gidecek bir öykü değildi ya benimki, Uçkuhan fan’ları fln olduk :smiley: . Keşke öldürmeseydim, devam ettirebilirmişim bu saf çapkın karakteri biraz daha. :smiley: Ama kız onun evli olduğunu bilmiyor, bu yüzden kıza şiş konusuna katılmıyorum. Zaten belasını buldu o da bir şekilde. :slight_smile:

Şaka bir yana, yazarkenki hislerimi sana aktarabildiğime çok memnun oldum. Dediğim gibi; tüm yorumlar çok kıymetli. Seninkiler de ayrıcalıklı.

Çok teşekkür ediyorum tekrar güzel desteğin için.

Sevgiler,

Sena

1 Beğeni

Merhabalar @Senaa,

Tam olarak ne olduğunu anlatamasam da öykünüzde bir farklılık vardı.
İnsana sonraki öykülerinizin nasıl olacağını merak ettiriyor.

Mühür temalı öyküleri bekleyelim bakalım.

1 Beğeni

Merhaba @Haluk_Cevik,

Pek anlamadım yorumunuzu esasen. YSK’nın seçim yineleme açıklamasını anımsattı. :see_no_evil::joy:

Yorumlamanıza yine de sevindim. Mühür için çok havada bir şeyler var ama henüz şekillenmedi. Yazmayacağım gibi görünüyor şimdilik ama buralarda olurum, tam olarak ne olduğunu anlatamayacağımız yarınlarda da. :sweat_smile::pray:t2:

Sevgiyle,

Sena

1 Beğeni

Merhaba,

Hikayesine sadık betimlemeleriniz ve aniden sivrilen harika benzetmeleriniz var. Genel olarak kaleminiz rahat, cümleleriniz okunaklı ve metniniz akıcıydı. Absürt bir olayı, gerçek dışı bir konuyu yer yer gerçek gibi aktarmışsınız yalnızca; bu birazcık tezat oluşturmuş. Öyküde, olmasa da olurmuş denebilecek fazlalık sözcükler ve cümleler de çarpmış olabilir gözüme. Kurguya ve karakterlere birazcık daha odaklanırsanız geriye pek bir sorun kalmıyor; anlatmayı biliyorsunuz ve kalıpları aşmış iyi bir üslubunuz var.

Bu güzel öyküyü paylaştığınız için teşekkür ederek,

Elinize kaleminize sağlık.

1 Beğeni

Merhaba @Osman_Eliuz,

Vakit ayırıp okuduğunuz için ve tüm değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.

Özellikle bu yorumunuza çok sevindim, çünkü bu benzetmeleri günlük yaşantımda toplayıp not alıyorum ve bir şey yazarken yeri gelirse oraya yerleştiriyorum. Dikkatinizden kaçmamasına ve beğenmenize bu yüzden mutlu oldum.

Konunun doğuşu gerçekçi de olsa, gideceği yolun yanlış olabileceğini vurgularken absürtleştirmeyi denedim. Yer yer bugünün içinde absürtlük, gelecekte gerçeklik bırakmış olabilirim. İnceleyeceğim yeniden.

Tüm yorumlarınız için tekrar teşekkürler. Aşağıdaki kısım da çok gururlandırdı. Naçizane bir şey deniyorum, günlük hayatın hengamesinden kaçış olsun diye işte. Okuyan gözleriniz dert görmesin. :smiling_face:

Sevgiler,

Sena

1 Beğeni