Brandon Sanderson Kitapları

8 ay önce çıkmış 150 sayfalık kitabı şimdi çıkarıyorlarsa 1200 sayfalık Oathbringer için yaklaşık 5 yıl gerekir. Bu durumda 3 yıl felan daha beklesek tamam bu iş gibi :thinking::thinking::thinking:.

3 Beğeni

Hali hazırda çevirisi yapılmış ikinci kitabı tekrar bir baskıda görelim önce sonra sevinebiliriz gibi :thinking:

2 Beğeni

Bu yaz çıkmaz. Fuarda sorduğum zaman hiç umut verici konuşmadı. Bahaneleri ise basılacak çok fazla kitap var ve maddi sıkıntılar demek oldu.

Maddi sıkıntımız yok dedilerdi. 8 farklı yayınevi falan bişeyler. Ha batsalar iyi mi olur. Hayır biz kimse batsın istemeyiz ama… istemeyiz yani… Yok yok… Neyse… Beklemeye devam.

6 Beğeni

Batmasinlar batarlarsa kendimi kötü hissederim. Biraz ben sebep oldum gibide… Eğer ben kitabın 2 ye bölüneceğini haber vermeseydim böyle olmazdı. Kitap simdiye kadar çoktan çikardi. O yüzden kendimi biraz kötü hissediyorum.

Not: dikkat çekmek için yazmadim. Cidden kötü hissediyorum.

Lejyon’u günde bir sayfa okuyarak bitirmemeye çalışacağım :joy: Bu da yaklaşık 200 gün eder, bu arada Oathbringer veya Arcanum Unbounded çıkmış olur herhalde, yani öyle olmalı :expressionless:

Dl36koIXoAAF7og

2 Beğeni

Lejyona 10 üzerinden kaç verirsin ? Kapagi çok ergen kapağı diye ilgilenmemiştim.

Hikaye olarak güzel bir dedektiflik hikayesi. Ana karakterin özelliği merak uyandırıcı. Çözmeye çalıştığı olaylar ilgi çekici. Tavsiye ederim.

@Muhammed_Deger Biz sen yazmadan önce de bunu konuşmuştuk başlıkta. Böyle bir söylenti vardı zaten. Boşuna suçlu hissetme. Ben 2018 Kasım ayında ihtimali duymuştum ama ihtimal diye ciddiye almamayı beklemeyi tercih ettim.

5 Beğeni

6 veririm öyle aman aman bir seri değildi polisiye yazma denemeleri bunlar, tam oturmamış dolayısıyla. Yeni kitabında umarım daha iyi iş çıkarmıştır. Ben Agatha Christie beklentisiyle okumuştum seriyi o yüzden umduğumu bulamadım herhalde.
Kapağı ben kitaptan daha fazla beğendim sonuçta ana karakterimiz şizofren diyebileceğimiz bir yapıda (tam olarak şizofren de diyemiyoruz tuhaf bisey) kişilik bölünmesi var yani ve bu coklu kisilerinden yardım alarak hareket ediyor… Spoiler vermeden bu kadar anlatabildim kitaplar cok kısa çünkü :laughing:

1 Beğeni

Yalnız bunu ilk ben haber verdim diye biliyorum. Dur geçmişteki mesajlara bakayım öyleyse kendini kötü hissetme.

Düzeltme: Agape benden de önce söylemiş ki mantıklı bu zaten kendisinden duymuştum. Kendisini kötü hissetmesin diye söyledim çünkü kendisi foruma yazmadan aylar önce bu konu konuşuluyordu. (Muhammed’den bahsediyorum) Ben de maddi sıkıntılar içinde olduğunu söyleyip sonra spekülasyon yaptığım için üzülmüştüm ancak gerçek olduğunu biliyorum yine de firmayı zor durumda bırakmak istememiştim ancak kendileri bu süreçte spekülasyon yapmadığımı kanıtladılar resmen.

Kimin haber verdiğinin ne önemi var? Kara haber tez duyulur ikiniz olmasanız başkası söyleyecekti.

6 Beğeni

8 değil lütfen.

1 Beğeni

Şunu yeniden okuyunca…
Aklıma YSK’nın bugünkü gerekçeli kararı geldi.

1 Beğeni

Vallahi bana artık 38 yıllık 7 farklı patates markası gibi geliyor. Ne yalan diyeyim…

5 Beğeni

Ahahaahah :smiley: Vallahi şu dönemde en sevdiğim yazar açık ve net Brandon Sanderson. Telif haklarının, işin altından kalkamayan bir yayınevinde olması büyük talihsizlik. Kitaplığımda iki tane Brandon Sanderson kitabı var, onlar da Zaman Çarkı’na ait, İthaki’den…

3 Beğeni

Patates mi ? Salatalık olmasın :thinking::thinking:

Onlar da zor zamanlardan geciyor olabilir, kitabı böldükleri için pişman olmuş olabilirler, cevirmenler “yapacağınız işi …” deyip kapıyı çarpıp gitmiş olabilir, dolardan dolayı kafaları bozuk olabilir
-“dolmuş dolmamış bana ne?”- (ehueheueehue iğrenç espiri, kimden esinlendiysem?) Tüm bunları ben kafamda kurgulamış olup hüsn-i zann da bulunmuş olabilirim…
“Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler olmuş” yani anlayacağınız.

Yazıyı Kıraç ile kapatayım

Ortasında kalbimin
Bir yer açtım senin için,
İstersen sonsuza kadar
Gelme ben yine beklerim

2 Beğeni

Patatestir o salatalık olsa duramazdınız. :smiley: Patates iyidir, güzeldir, kullanışlıdır. Kızartırsın, haşlarsın, börek yaparsın, salata yaparsın, yemek yaparsın, püre yaparsın. Kraldır. Oysa salatalık öyle mi? Cacık yaparsın… :grimacing::shushing_face:

@Waxillium İstirham ederim. 38 yıllık 7 patates markalı bir yayınevi zor zamandan geçmez! Geçemez! :rofl:

6 Beğeni
6 Beğeni

Bandrolü almışlar acaba nasıl bir sonuç çıkacak ortaya. :smiley:

2 Beğeni