Brandon Sanderson Kitapları

En son çevireceklerdi.

4 Beğeni

Alllaaahhhhh… Yabba daba duuuuu

2 Beğeni

Babylon 5 ve Sense8 gibi dizilerin yaratıcısı J. Michael Straczynski ve Brandon Sanderson ortak bir Urban Fantasy dizisi yapacaklarmış.

1 Beğeni

Metal solistli bir Urban Fantasty yazıyordu Sanderson. Belki kitap yapmaktan vazgeçip dizi yapmaya karar vermiştir.

1 Beğeni

Orjinal dil kitaplarını nereden temin edebilrim ?

Pandora kitabevinin sitesine bakabilirsiniz.

Amazon 20karakter…

ben epub formatında kitap okuyucumda okuyordum. onu kırınca telefonda cool reader isimli uygulamada okumaya başladım. yani dijital ordamda. kitapların kağıt baskı üzerindeki halini burada temin etmek zor. eğer siz de dijital halini isterseniz link atabilirim bunun için.

1 Beğeni

Biri sevabına bana Parlayan Sözlerin eski baskısını bulsun ya hiç bir yerde bulamadım :smiley: bu kargacık burgacık metinlerle çıkan yeni basımı okumak istemiyorum :cry:

Hocam her yere yazmasaydınız keşke…

Sandersonla alakalı konulara yazdım artık nereden bişey çıkarsa :confused:

Akılçelen’in yeni kitaplara aynı boyutlarla devam edeceğini bilsem satardım da yayınevi hiç stabil değil, yarın “aaaa raflar büyümüş eski tip basıma geri dönüyoruz diyebilirler” o yüzden 4. kitap çıkana kadar hiç bulaşmayacağim bu yayınevine

2 Beğeni

Bir de İthaki’nin Tolkien külliyatı, Epsilon’un GoT serisi, Altın Kitaplar’ın Stephen King kitapları, YKY’nin Harry Potter’ı birer temel taşı oldu çıktı yayınevleri için. Akılçelen, Sanderson’ı aynı şekilde kullanamadı maalesef. Bu işler emek ve hırs ister, DeliDolu’nun Diskdünya kitaplarını 10. 20. basım diye görenler oldu mu? Ama adamlar işinin arkasında duruyor ve ben okumasam bile sırf destek olsun diye kitapları alıyorum almaya devam da edeceğim.

12 Beğeni

Steelheart Serisine başlayacağım ama ilk kitabın baskısı yok :astonished: Klasik DEX

2-3 'ü alıp 1. kitabın baskısını mı beklesem bilemedim.

Bence bekleme. Başlamaya niyetlendiysen 2.el olarak temin edip başlamanı öneririm.
Ben 3 yıl önce okurken de bazı baskıları farklı yollardan tedarik etmiştim.

1 Beğeni

Teşekkürler öneriniz için. Temin etmeye çalışacağım. Kitabı okuduğunuza göre sizden kısa bir yorum rica edebilir miyim? :slightly_smiling_face: Kitap tamamen genç/yetişkin kategorisinde mi yoksa Sanderson kendini okutuyor mu? Merak ediyorum yorumlarınızı :relaxed:

Zaten baskı demeye bin şahit ister, alınca görürsünüz son zamanlarda gördüğünüz en kötü baskılardan olur :slight_smile:

2 Beğeni

NK Jemisin’in serilerini mahvettikleri için DEX’e uzun süredir mesafeliyim. Bayadır boykot yapıyordum ama Sanderson’un kitaplarını alayım dedim tükenmeden. DEX’den kaliteli bir baskı beklemek bizim hatamız herhalde :sweat_smile:

1 Beğeni

Brandon Sanderson masal kitabı yazsa dahil okutur ve okurum.

Kitap Genç bir çocuğun etrafında şekilleniyor. Babasını Epik diye adlandırılan kötüler yüzünden kaybettikten sonra kendini onları avlamaya adıyor ve bu yolda başkalarıyla ve tabi bir kızla tanışıyor. Ancak ergenvari şeyler yok desem yeridir. Kitap oldukça akıcı ilerliyor ve bir kitabı bitirip öbürüne ara vermeden başlayabilirsin. Ben okurken çok severek ve zevk alarak okudum. Şüphelerin varsa hiç düşünmeden başlamanı öneririm. Dediğim gibi Brandon Sanderson’ın kaleminden çıkma sonuçta. Hatta devamı için de yanlış hatırlamıyorsam açık kapı bırakılmıştı.

4 Beğeni