Brandon Sanderson

(Orhan Abi) #186

Merhaba, Krallarin Yolunu aldim ve ilk yuz sayfayi okudum, devam etmeden once sissoyluyu mu okumaliyim. Kitabi yarida birakmaya deger mi. Ayni evrende olmalari konularda butunluk mu sagliyor. Sissoylu okumazsam evreni anlayamaz miyim.

(Erdem ) #187

Kralların Yolunu okumaya devam edebilirsiniz, yarıda kesmenizi gerektirecek herhangi bir hikaye bağlantı sorunu yok. Genel olarak aynı evrende geçseler de ilk kitapların diğer serilerle bağlantıları yok denecek kadar az. Ama yinede evrene giriş açısından ilk Sissoylu üçlemesinin Kralların Yolundan önce okunması taraftarıyım. Böylece Kralların Yolunda verilen küçük bilgileri anlayabilir ve temiz bir okuma sağlayabilirsiniz.

(Carai an Caldazar!) #188

@xynapZ’a katılıyorum. Birde warbreaker kitabını FA 2 kitabından önce okuyun.

(Orhan Abi) #189

Çook teşekkür ederim

(orhan capas) #190

Kozmer kitaplarinda simdilik okuma sirasi falan yok. Hepsinin hikayesi kendine ait, digerleriyle baglanti yok am surda burda bir kac karakter bir kac diyalogda baglanti kurabilme imkani var o kadarcik. Warbreaker (savaskiran) durumu ististai kaliyor cunku onun ana karakterlerinden bir kaci Firtinaisigi ikinci kitabin sonu ve 3. kitabin butunu itibariyle kitabin ana hikayesine eklemleniyor.

Sanderson kitaplarina baslangic olarak hep Sissoyluyu oneriyorum. Basi sonu belli 3 kitaplik seri.

İngilizce okuyabilen arkadaşlar Mistborn: Secret History ( Mistborn 3.5 kitap) e-kitap olarak 21 Nisan’a kadar 2.99 USD.

https://brandonsanderson.com/books/mistborn/secret-history/

(Hiçliğin bekçisi…) #192

RYO çıkmış haberiniz var mı? :sob::sob::sob: Çoktan çıkmış da olabilir gerçi. :smiley:

(Cankut Değerli) #193

Şu RYO’dan bize bir kuple bile olsa oynatacak bir oyun yöneticisi olsa keşke, ne mutlu olurdum ama.

(Hiçliğin bekçisi…) #194

DM’lik zor iş. Bunu yalayıp yutmak lazım. Kendi adından daha iyi bilmek lazım. Oynamak için de iyi bilmek lazım. Zor…

(Cankut Değerli) #195

Valla DM’lik zor iş cidden. Ama oyunculuksa ben oynarım, RYO yeni edindiğim ama çok sevdiğim bir hobi oldu.
Bu arada yanlışlıkla @alper’in mesajına cevap vermişim, kusura bakmayın hocam.

Sanderson’un Facebook sayfasında paylaşılmış, Tor The Rithmatist için özel baskı hazırlıyormuş.

Galiba ABD’de özel baskısı yapılmayan kitabı kalmadı Sanderson’un. İyi bir yayınevi alsa Sanderson’un Türkiye haklarını. Türkçe basılı tüm kitaplarını almış olmama rağmen yeniden alacağım.

(Mehmet Turan) #197

Brandon Sandorson twitter hesabından Oathbringer kitabının italyanca basımını paylaştı ve eserlerinin arasında şimdiye kadarki en iyi çeviri baskı kalitesi sahip olanlardan biri olduğunu söylüyor. Gerçekten de öyle duruyor.

Çok mu zor şöyle bir baskıyı ülkemizde görmek…

Not: Sanırım gönderi kaldırılmış

(Buyici) #198

Hem ciltli hemde harita. İnsanların ne sıkıntıları var biz halen nelerle uğraşıyoruz.

(Mertcan Kurnaz) #199

Biz bu gidişle daha çok uğraşırız

(Erdal) #200

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama ne zaman gelir bilmem…

(Mertcan Kurnaz) #201

Aynen güne bununla başladım iyi geldi ya

(Mertcan Kurnaz) #202

Lejyon kidega ve kitapyurduna eklenmiş alacak olanlar.

Merhabalar, uzun zamandır Sanderson okumak istiyorum fakat çok fazla opsiyon var önümde. Hangi seriden başlamamı tavsiye edersiniz?

(Mertcan Kurnaz) #204

Sissoylu ya da elantris bence elantris

(Ali Cem Çimen) #205

Amerika’da satışa sunulacak olan yeni Mistborn kapakları.