Brandon Sanderson

Düz yazısına övgüler dizilenleri de gördük

3 Beğeni

Üretken ve kaliteli içerek çıkartan insanlara hayranım. Üstünde uzun uzun süreler harcayıp yine kaliteli iş çıkartanları da seviyorum. Brandon, Stephen King gibi fabrika gibi çalışıyor ama nasıl yapıyor bilmiyorum. Çıkarttığı her işi seviyorum. Okuyucusuyla diyaloğu iyi. Pazarlamayı çok iyi biliyor. İnsanları belli aralıklarla hype trenine bindirip o yolculuktan keyifle ayrılmalarını sağlıyor. Bunların her biri ayrı ayrı müthiş yetenekler, kabiliyetler. Çoğu yazar bunlardan birisine sahip olup yürüyüp gidebiliyorken BS’de bunların hepsi var. En azından ben öyle görüyorum.

Her hafta durum şu diye rapor vermesi falan bunlar hiç alışık olduğumuz şeyler değil. Başka bu şekilde bildiri geçen yazar var mı ondan da emin değilim. Bazen üretim hızını düşürüp cilalama kısmına da yazdığı süre akdar ayırsa neler çıkartır diye düşünmeden de edemiyorum. İşin bir de o tarafı var.

Hani hep söylerim ya PR’ı çok seviyorum diye. Kitapları o kadar cilalı geliyor ki bana. Sanki bilir misiniz bilmiyorum eski Blizzard’ın oyunları gibi. Cilanın üstüne cila yapılmış gibi hissederdiniz. PR’da uzun zamandır bir şey yapmıyor şu son kitabı çıksa da ona da bir baksam diyorum.

4 Beğeni

İyi midir diyorsunuz yani?

1 Beğeni

Bunlar kişiye göre değişir. Bana göre iyi olan size göre kötü olabilir. Önemli olan beklentilerin ne kadar karşılanmış olduğu bana göre.

1 Beğeni
1 Beğeni
1 Beğeni

ithaki boşa aldı herhalde brandonun kitapları nerede bu tress falan hiç ses yok ocakta çıkacak diyorlardı

1 Beğeni

Yok hocam filmi cikmadan basamazlar, ithaki’nin kodlarına aykırı.

Saka bir yana SA 5 turkce tahminen daha önce çıkar, bu kitaptan.

2 Beğeni

21 Martta yeni gizli projeden bölüm okuyacak.

3 Beğeni

İngilizce son halini bekliyoruz geldiğinde çevirisi başlayacak :blush:

15 Beğeni

Başlasın başlasın bir an evvel gelsin de. Bir de aman 5. gizli projeyi boşta bırakmayın. Ona da ilk 4 projeden önce kavuşalım.

2 Beğeni

Akılçelen almasın diye önceden aldılar büyük ihtimalle.

1 Beğeni
3 Beğeni

Daha yeni dinledim ve şoktayım. Bu kadar şeyi tek bir kitaba doldurmasına mı şaşırayım yoksa yıllardır bekledigimiz, orda burda bıraktığı minik kırıntıların sonunda ortaya dökülmesinemi sevineyim yoksa Yolen sonunda meydana çıktığı için mi donup kalayım.

Bu kitabı anlamak icin kozmerin tamamını hatmetmiş olmak gerekiyor. Yazar bile videonun sonunda diger kitapları okumuş olmanın faydalı olacağını demiş.

Bu yazarın fanı olmak çok eğlenceli

6 Beğeni

Ben daha dinleyemedim. Spoilerlı kısmı açmadım. :slight_smile: Bugün iş çıkışı dinlerim. Desene yine hazine avına çıkartacak bizleri. :star_struck:

2 Beğeni

Leatherbound pledge ettim :slight_smile: ilk 2 kitabi aldim , var mi baska alan ?

1 Beğeni

Ben de yaptım ama sadece ebook ve sesli kitabı aliyorum. Kitapların kargoyla uluslararası gönderimi sorun oluyor bazen

1 Beğeni

İthaki Tress of the Emerald Sea, Yumi and the Nightmare Painter ve Dark One ı İstanbul kitap fuarına basacak demiş Sanderson ( 32.15 te).

Diğer Secret Projeck ler için bişi dememiş, Dark One da bu kitap herhalde;

8 Beğeni

Bu Aralıkta metin halinde yayınlanmıştı zaten, video halini geç attılar.

2 Beğeni

Aynen hatırlıyorum hayal meyal ama hangi kitapları ithaki basacak demişti tam hatırlamıyordum, video yakın tarih olunca belki bir değişiklik/güncelleme falan vardır diye paylaştım.

Şimdi pc deyken dönüp baktım, o zaman yayınladığını direk okuyormuş zaten Sanderson reis :smile: .

1 Beğeni