Brandon Sanderson'dan Yeni Fantastik Macera: İsimsiz'in Çocukları

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/isimsizin-cocuklari-brandon-sanderson/

Çağdaş fantastik edebiyatın en popüler yazarlarından birisi olan Brandon Sanderson yeni bir kitabı ile karşımızda. Yazarın İsimsiz’in Çocukları adını taşıyan eseri Akıl Çelen Kitaplar etiketiyle raflardaki yerini aldı. Amerikalı fantezi ve bilimkurgu yazarı, çoğunlukla Sissoylu (Mistborn) ve Fırtınaışığı Arşivi (The Stormlight Archive) serileriyle bilinse de dünya çapındaki asıl çıkışını Robert Jordan’ın Zaman Çarkı serisini noktalamasıyla… (DEVAMI…)

1 Beğeni

bu seri ücretsiz ve telif hakkı talep etmeden yayınladığı seriydi, öyle değil mi?

Akılçelen boykotum sebebiyle almayacağım.

Çevirmen ismi olmaması üzücü değil mi? Sanderson ne yazsa okurum ama bu kart oyunu hakkında hiç bir fikrim yok. Muhtemelen öncesini ve sonrasını okumak isteyeceğim. Diğer kitaplardan Türkçe basılmış olan var mı?

Bu tekil kitap. Öncesi ve sonrası yok. Evren ya da oyun hakkında önceden bir şey bilmenizi istemiyor.

1 Beğeni

Normalde bu tarz bir kitabı kolay kolay almam ama yazarın daha önce hiçbir eserini okumadığım için tanımak amacıyla alıcağım. Magic the Gathering de ilgimi çekiyor.

Brandon Sanderson’a dava açıyorum. İsmimi çalmış. Daha doğrusu İsimsizliğimi.

1 Beğeni

Amerikalı yazarlar başka iş yapmıyormuş gibi yazıyorlar. Profesyonel meslek ki orada bu iş? O.o

Magic the Gathering 2019 yılında yeni kitaplar çıkarmaya başlamış ilginç. Sanderson da belli ki bu dünyayı seviyor ve katkıda bulunmuş.

Ben bu kadar çok yazan ve kaliteden ödün vermeyen - okumadım, yorumlara göre konuşuyorum - bir yazar daha görmedim. Motor gibi, nazar değmesin.

2 Beğeni

Alfa beta okuma grupları var, belki kitapları olmayan ama edebi bilgileri iyi, pazarı, okuru tanıyan editörleri var. Şurası olmamış deyip yazara müdahale eden editörleri var. Yaptıkları işin karşılığında iyi paralar kazanıyorlar, tüm dünyada İngilizce nedeniyle çevirisi olmasa bile kitapları satılıyor. Hem kendi ülkelerinde pazarları hem de dünyada pazar payları çok geniş. Daha aklıma gelmeyen çok daha başka avantajları da vardır.

4 Beğeni

Sanderson günümüzün en çok satan fantastik yazarı. Onun dışında bir yayıneviyle anlaşması olan ve düzenli kitap çıkaran yazarlar da tek iş olarak yapabiliyor.

2 Beğeni

158 sayfa olan hayvan çiftliğinin etiketi 11 tl iken. 168 sayfa olan kitabınki niye 19 tl? İkisi de telifsiz değil mi? 10 sayfayı 8 tlye mi basıyorlar?

Akılçelen hiç sevmem ama Sanderson kitabının telifsiz olduğunu nereden çıkardınız arkadaşlar?

Sanderson bunu sitesinden ücretsiz erişime açmış tamam ama basılı versiyon için telif istemediği ne malum? Kaldı ki çeviri baskı masrafları için karşılaştırma yapılan iki yayınevinin aynı masrafı yaptığını nereden biliyorsunuz?

O değil de Filiz burgu makarna ile Nuh’un Ankara burgu makarna neden aynı fiyat değil, ya barilla makarnaya ne demeli 2-3 katı fiyatı var.

4 Beğeni

Bizim ülkede editör yazdığın kitaba yorum yapınca yazar olmayan yazarlar garip bir trip yapıyor. Bu sayede Wattpad kitapları okuyoruz. Mis…

2 Beğeni

Kapak çok güzel duruyor :face_with_thermometer: . Keşke asıl serilerini de orijinal kapak bassalardı…

2 Beğeni

Evet. Tahtalara vurun, kulağınızı çekin dilinizi ısırın. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni