Brandon Sanderson'ın Alcatraz Serisi "Kara Yetenek" ile Devam Ediyor

(Burak) #1

Kayıp Rıhtım’da tamamını okumak için: https://kayiprihtim.com/haberler/edebiyat/brandon-sandersonin-alcatraz-serisi-kara-yetenek-ile-devam-ediyor/

Akılçelen Kitaplar’ın hızına yetişilmiyor! Brandon Sanderson’ın fantastik serisi Alcatraz’ın beşinci kitabı okuyucusuyla buluştu! (DEVAMI…)

Bu seri Harry Potter in ilk 3 kitab gibi mibüyü sistemi filan nasıldır çok mu çocuksu.?

Serinin şöyle bir güzel incelemesi bulunuyor. Yazıdan ilk iki cilt hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. :krs:

(ilhan) #4

Yazarın bir çok kitabını okudum ve geri kalanlarının da hepsini okumayı planlıyorum. Okuduğum kitaplar sonucu şöyle bir tespitim var, Brandon Sanderson kitapları okuduğum bir çok yazara göre daha sürükleyici, daha heyecanlı bir kurgu ile bitiriyor. Bu yazarın 12 kitabını okuduktan sonra vardığım bir düşünceydi. Ta ki bu kitabı bitirene kadar. Sonu benim için tam bir hayal kırıklığı.

Kitabın en başında ve içerisinde sürekli kötü son ile biteceği söyleniyordu, kötü bir son ile bitti de. Ancak bu son ne kadar kötü olursa olsun !Alcatraz veya hikayedeki diğer insanlar için! bu kadar boş olmamalıydı. Güzelim 5 serilik kitap içi boş bir kağıt yığınına döndü

İyi olan tek şey, Basttile tarafından anlatılacak olan 6.kitap. O da bu senenin sonu veya 2020’in başında çıkacakmış. Uzun bir süre beklemek için.