Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

Ayn─▒ ┼čekilde.:grin: Vallaha g├Âm├╝l├╝cem. Ger├žek hayatla arama biraz mesafe koyman─▒n vakti de geldi hem.

Sekiro: Shadows Die Twice

Hen├╝z yeni t├╝m ba┼čar─▒mlar─▒n─▒ a├žabildim. Soulslike oyunlara bay─▒l─▒yorum, bu da epey g├╝zel bir soulslikeÔÇÖt─▒. NG+3ÔÇÖte bitirdim, daha dikkatli olsayd─▒m her ┼čeyi NG+2ÔÇÖde bitirebilirdim ama olsun, bir oyunu normalde bir defadan fazla oynamayan biri olarak bile ekstra NG+'─▒ keyifle oynad─▒m. CombatÔÇÖ─▒ ve baz─▒ mekanikleri Dark SoulsÔÇÖdan ├žok BloodborneÔÇÖa benziyor. ─░kisinden de bir iki farkl─▒ yan─▒ var:

-Stamina barÔÇÖ─▒m─▒z yok. Evet, cidden. Bunun yerine karakterimiz g├Ârece yava┼č sald─▒r─▒yor. Ayr─▒ca staminaÔÇÖn─▒n olmamas─▒, karakterimizi ekstra ├ževik yap─▒yor (ShinobiÔÇÖye de bu yak─▒┼č─▒r zaten). Stamina yerine posture barÔÇÖ─▒m─▒z var, sald─▒r─▒lar─▒ bloklad─▒k├ža doluyor, tam dolunca da bir s├╝reli─čine stun yiyoruz. Boss fightÔÇÖlar daha ├žok bu posture barÔÇÖ─▒n─▒ doldurmak ├╝zerine ge├žiyor (Bir iki boss fight d─▒┼č─▒nda). ─░lk anda al─▒┼čmas─▒ zordu fakat al─▒┼čt─▒k├ža oyunun a├ž─▒ld─▒─č─▒n─▒ hissediyorsunuz.

-DodgeÔÇÖumuz s─▒k─▒nt─▒l─▒. Dodge Roll, Dark SoulsÔÇÖun ├Ânemli bir mekani─či. Roll boyunca vurulamaz oluyorsunuz (i frame). Fakat SekiroÔÇÖda durum b├Âyle de─čil. DodgeÔÇÖun i frameÔÇÖi ├žoi az g├Ârd├╝─č├╝m kadar─▒yla, bundan ├Ât├╝r├╝ DodgeÔÇÖdan ├žok Deflection mekani─čine ba┼čvurmaya itiyor oyun sizi.

-Deflection. ParryÔÇÖye benziyor ama tam ├Âyle de─čil. Do─čru zamanlamayla yapt─▒─č─▒n─▒z deflection, rakibin posture barÔÇÖ─▒n─▒ epey dolduruyor. Posture barÔÇÖ─▒ tam dolan rakibin postureÔÇÖ─▒ k─▒r─▒l─▒yor, bir s├╝reli─čine stun yiyor. Bu stun s├╝resi boyunca ona deathblow atabiliyoruz.

-Deathblow. ─░sterseniz d├╝┼čmana gizlice arkadan yakla┼č─▒n, isterseniz yukar─▒dan d├╝┼čman─▒n ├╝zerine u├žun, isterseniz d├╝┼čman─▒n postureÔÇÖ─▒n─▒ k─▒r─▒n, bu gibi durumlar deathblow ile sonu├žlanacakt─▒r. Deathblow ad─▒ndan da anla┼č─▒ld─▒─č─▒ ├╝zere tek vuru┼čta d├╝┼čman─▒n can─▒n─▒ alman─▒z demek. BossÔÇÖlar─▒n ve mini bossÔÇÖlar─▒n birden fazla canlar─▒ olmas─▒n─▒n bir ├Ânemi yok, bir deathblow bir cana e┼čit. Evet, boss ve mini bossÔÇÖlara (e─čer bunu yapmak m├╝saitse) gizlice yakla┼č─▒p fazla olan canlar─▒ndan birini almak m├╝mk├╝n.

-Stealth. Sekiro bir shinobi. Do─čal olarak bu yola ba┼čvurabiliyorsunuz. A├ž─▒k├žas─▒ o kadar ho┼čuma gitti ki di─čer soulslikeÔÇÖlara (Elden Ring mesela) nas─▒l al─▒┼čaca─č─▒m bu konuda, bilmiyorum.

-Bir adet grappling hookÔÇÖunuz bulunuyor. ├çat─▒lara, oraya buraya atlayabiliyorsunuz. From Software, Elden RingÔÇÖden ├Ânce d├╝nyada gezinmenin geli┼čtirilmesi ├╝zerine ├žal─▒┼čm─▒┼č, anla┼č─▒lan o ki.

-SekiroÔÇÖyu ├Âzelle┼čtiremiyorsunuz. BossÔÇÖlardan d├╝┼čen memoryÔÇÖler arac─▒l─▒─č─▒yla Attack Power, Mini BossÔÇÖlardan vesaire d├╝┼čen Prayer BeadÔÇÖler ile can ve posture barÔÇÖ─▒n─▒z─▒ geli┼čtiriyorsunuz. Bu da skill a├žmak veyahut item toplamak d─▒┼č─▒nda grind yap─▒p g├╝├žlenemeyece─činiz anlam─▒na geliyor. Bu se├žene─čin kald─▒r─▒lmas─▒ pek iyi olmam─▒┼č. Bir iki boss d─▒┼č─▒nda ├žok zorlanmam─▒┼č olsam da her oyuncunun (├Âyle aman aman, m├╝kemmel bir ┼čekilde oynad─▒m demiyorum) kabiliyet seviyesi ayn─▒ de─čil. BossÔÇÖlardan ├Ânce bir iki level almak isteyen, g├╝├žlenmek isteyen (ki ben de ├Âyleyimdir) ki┼čilee olabiliyor. Yine de ona da al─▒┼č─▒l─▒yor, bu y├╝zden ├Ânemli de─čil.

-Anla┼č─▒l─▒r bir hikaye. Sizi bilmem ama bu, benim i├žin ├žok b├╝y├╝k bir art─▒. Soulslike oyunlar─▒ b├Âyledir, hikaye bir ba┼č─▒ndan, bir sonundan, bir ortas─▒ndan anlat─▒l─▒r. Karakterler ├╝st├╝ kapal─▒ konu┼čur. Olaylar geli┼čir ama neden geli┼čir anlamazs─▒n─▒z. ─░┼čte SekiroÔÇÖda bu durum biraz azalt─▒lm─▒┼č. Neyin ne oldu─ču az ├žok hemen anlayabiliyorsunuz.

Bunca g├╝zel mekani─če al─▒┼čt─▒ktan sonra Elden RingÔÇÖi al─▒p nas─▒l oynayaca─č─▒m, kara kara d├╝┼č├╝n├╝yorum.

├ľneriyorum. Bir iki boss d─▒┼č─▒nda Dark Souls 3 ve BloodborneÔÇÖdan hem bir t─▒k kolay hem de e─členceli buldum. Zevkler ve renkler tabii ki.

3 Be─čeni

Hahaha kesinlikle y─▒lba┼č─▒na kadar oynar─▒m gibi bende.

1 Be─čeni

Witcher 1 ba┼člay─▒nca yar─▒m b─▒rakt─▒─č─▒m oyunu bug├╝n bitirdim. Sizi bilmem ama bana hep Warhammer evreni ├žok ilgi ├žekici gelmi┼čtir. Gerek karanl─▒k gerek kanl─▒ yap─▒s─▒yla hep ilgimi ├žekmi┼čtir. Ama bug├╝ne kadar hi├ž warhammer oyunu oynam─▒┼čt─▒m. Bu oyun ilk oldu. ┼×ahsen ben oyunu sevdim. Gerek ak─▒c─▒ kombat─▒ gerekse kan banyosu yapt─▒rmas─▒yla fare kesmekten tatmin oldum. Oynam─▒┼č oldu─čum ilk ve en uzun coop oyun oldu. ─░lk oyunu ile Space hulk: deathwing oyunlar─▒n─▒da oynamak istiyorum.

1 Be─čeni

resim

Surviving Mars

MarsÔÇÖta koloni kurmal─▒ bir sim├╝lasyon oyunu. Oyunu ├ž├Âzene kadar zevk ald─▒m ancak sonras─▒nda ee ┼čimdi ne olacak bo┼člu─čuna d├╝┼čt├╝m. ├ľnce marsa gidip g├╝ne┼č enerjili, r├╝zgar trib├╝nl├╝ enerji hatlar─▒m─▒z─▒ kuruyoruz daha sonra kubbeler in┼ča edip oksijenlerini sa─čl─▒yoruz. Sonra kubbe i├žlerini dizayn ederek d├╝nyadan kolonistleri ├ža─č─▒r─▒yoruz. Marstan metaller toplay─▒p, i┼čleyip, kullanabilir ya da d├╝nyaya satabiliriz ya da d├╝nyadan parayla sat─▒n alabiliyoruz. Oyun detayl─▒ bir oyun ancak, her ┼čey rast gitti, zenginiz, kolonimizde herkes mutlu. Yapacak bir ┼čey kalm─▒yor. Oyunun g├Ârevleri o anlamda k─▒t.Paradox oyunu oldu─ču i├žin 15-20 dlc ├ž─▒karm─▒┼člar. Her bir dlcÔÇÖyi al─▒p oynayacak kadar beni sarmad─▒ ama ┼čehir kurma sim├╝lasyonu oynamay─▒ sevenler i├žin ├Âneririm.

resim

Beholder

Oyunu ├žok be─čendim. Otoriter rejimli bir ├╝lkede bir apartman─▒n kap─▒c─▒s─▒y─▒z ve rejim ad─▒na istihbarat topluyoruz. Verdi─čimiz her karar─▒n farkl─▒ sonu├žlar─▒ var. Benim i├žin tek s─▒k─▒nt─▒ bu oyunu taze bir babayken oynamak oldu. K─▒z─▒m 1 ayl─▒kken, uyurken oynar─▒m diye y├╝klemi┼čtim. Ama oyunda bir k─▒z─▒m─▒z ve bir o─člumuz var bir t├╝rl├╝ onlar─▒ k├Ât├╝ sondan kurtarmay─▒ ba┼čaramad─▒m. Psikolojimi bozdu biraz.

3 Be─čeni

Y─▒llar sonra tekrardan Ragnarok Online oynayas─▒m geldi ve a├žl─▒─č─▒m─▒ bir haftad─▒r oynad─▒─č─▒m g├Ârsellerdeki serverda dindiriyorum. MMORPG t├╝r├╝nde ├žok deneyimim yok fakat bana g├Âre nostaljinin de etkisiyle abartarak t├╝r├╝n en iyilerinden biri oldu─čunu s├Âyleyebilirim. ┼×imdilik yabanc─▒larla beraber oynuyorum ama serverda hi├ž beklemedi─čim b├╝y├╝kl├╝kte bir T├╝rk grubu oldu─čunu ve server─▒ domine ettiklerini g├Ârd├╝m. ├ťlkemizde bu oyunu benden ba┼čka oynayan kalmam─▒┼čt─▒r diye d├╝┼č├╝n├╝rken onlar─▒ b├Âyle ba┼čar─▒l─▒ bir ┼čekilde g├Ârmek sevindirdi. Oyun g├╝n├╝m├╝zde grafik tarz─▒ sebebiyle eski ve k├Ât├╝ gibi g├Âz├╝kebilir fakat ┼čans verilirse sevilece─čini s├Âyleyebilirim.

2 Be─čeni

Zaman─▒nda 360ÔÇÖda oynam─▒┼čt─▒m, Br├╝tal LegendÔÇÖa ba┼člad─▒m tekrardan.

2 Be─čeni

Factorio oynuyorum.

Uzay gemisi bilinmeyen bir gezegene d├╝┼čen bir bireyiz. Amac─▒m─▒z gezegenin hammaddelerini kullanarak yeni bir mekik in┼ča etmek.

Elimizdeki hammaddeler: ta┼č, a─ča├ž, k├Âm├╝r, demir, bak─▒r, uranyum, petrol. Bu hammaddeleri ├ž─▒karmak, eritmek, birle┼čtirmek, yeniden birle┼čtirmek, farkl─▒ bile┼čenlerle yeniden birle┼čtirmek, bilim ├╝retmek, bilim ├╝rettik├že yeni ┼čeyler birle┼čtirebilmek ba┼čl─▒ca yapt─▒─č─▒m─▒z i┼č.

Oyunu oynatan ┼čey ise t├╝m bu i┼čleri ├╝retti─čimiz par├žalardan in┼čaa etti─čimiz fabrikam─▒zla yapmak, fabrikam─▒z─▒ geni┼čletmek, daha karma┼č─▒k ┼čeyler ├╝retmek. Daha karma┼č─▒k fabrika kurmak, o kadar karma┼č─▒k kurmak ki i┼čin i├žinden ├ž─▒kamamak.

Bir de gezegenin yerliler b├Âcekler var. Gezegeni hunharca s├Âm├╝rebilmek i├žin ba┼člar─▒n─▒ ezip yuvalar─▒n─▒ y─▒kman─▒z gerekiyor.

Ayr─▒ca oyunu oynayabilmek i├žin 1 tane bilgisayar olma ├Âzelli─čine sahip bilgisayar─▒n─▒z olmas─▒ yeterli, oyun daha fazla bir ┼čeye gereksinim duymuyor.

Oynarken fabrikam─▒z / ├╝retim tesisimiz ┼č├Âyle g├Âz├╝k├╝yor. Ekranda g├Âr├╝nmeyen k─▒s─▒mlar─▒ ise -oyunun sonlar─▒na do─čru- bunun yakla┼č─▒k 20 kat─▒ oluyor.

4 Be─čeni

Of bu oyun a┼č─▒r─▒ iyi. Bunu al─▒p her f─▒rsatta deli gibi oynam─▒┼čt─▒m ilk ba┼čta. Sonra oyunun asl─▒nda k├╝├ž├╝k bir yaz─▒l─▒m projesi oldu─čunu fark etmi┼čtim, tek fark call graph planar olmak zorunda (terimsiz derdimi nas─▒l anlatsam vallahi bilemedim, o y├╝zden wikipedi). Onu fark edince oynayamad─▒m daha, i┼č gibi geldi valla oyun :roll_eyes::roll_eyes:

Terimler tam olarak anlamasam da FactorioÔÇÖnun i┼čleyi┼čini ┼č├Âyle ├Âzetleyebilirim: Hammaddelerin birle┼čip ├╝r├╝n olmas─▒ ve ├╝r├╝nlerin birle┼čip daha ├╝st d├╝zey bir ├╝r├╝n olmas─▒ mant─▒─č─▒ Pascal ├╝├žgenine benziyor. Ancak oyundaki ├╝r├╝n girdi ve ├ž─▒kt─▒lar─▒ m├╝kemmel orant─▒l─▒ olmad─▒─č─▒ i├žin ├╝retimin bir yerinde her zaman sorun ├ž─▒k─▒yor. Bu sorun da ancak iyi planlanm─▒┼č ├╝retim hatt─▒yla ├ž├Âz├╝lebiliyor.

Hocam ayr─▒ca SatisfactoryÔÇÖye de g├Âz atabilirsiniz; mant─▒k Factorio ile hemen hemen ayn─▒ ama bu ├╝├ž boyutlusu.

FactorioÔÇÖyu sat─▒n almadan oynayarak mant─▒─č─▒n─▒ ├Â─črenmek isteyenler buraya https://shapez.io/ g├Âz atabilir.

1 Be─čeni

The Vanishing of Erhan Carter.

EpicÔÇÖin zaman─▒nda bedava verdi─či oyunlar aras─▒nda yer ald─▒─č─▒ndan dolay─▒ oynad─▒─č─▒m bir oyun. T├╝r├╝ne falan bakmadan indirdim ve oynad─▒m. ─░lk olarak korku oyunu sanm─▒┼čt─▒m ama dedektiflik yapt─▒─č─▒m─▒z bir bulmaca oyunu ├ž─▒kt─▒. Basit ama ilgin├ž mekanikleriyle dedektiflik yapt─▒─č─▒m─▒z bir oyun. Ba┼čta karakterimiz gelen postalar aras─▒ndan bir ├žocu─čun o ya┼čta bilemeyece─či baz─▒ ┼čeyleri bilmesi den dolay─▒ ilgisini ├žeken bir ├ža─čr─▒ do─črultusunda ├žocu─čun ya┼čad─▒─č─▒ yerdeki gizemi ├ž├Âzmek i├žin yola ├ž─▒k─▒yor ve buradaki gizemli cinayetleri ├ž├Âzmeye en sonunda da ├žocu─ča ne oldu─čunu bulmaya ├žal─▒┼č─▒yor. Hikaye olarak dahas─▒ spoiler olacak. Atmosfer olarak baya ba┼čar─▒l─▒ bir oyun. Bulmaca mekanikleri olarak ilgin├ž fikirlere sahip bir oyun.
Eksi y├Ânleri ise kendi mekaniklerini a├ž─▒klamas─▒, arad─▒─č─▒n─▒z baz─▒ ┼čeylerin fazla olmad─▒k yerlerde bulunmas─▒ ve sonu. Evet sonu kendi tabirimle ÔÇťucuz hikaye yaz─▒m─▒ÔÇŁ ile bitiyor. Daha d├╝zg├╝n bir yere ba─članabilirdi.
Sonu├ž olarak yapan ki┼čiler daha iyi b├╝t├že ile baya g├╝zel bir dedektiflik oyunu yapma potansiyeline sahip bir ekip. ( Belki sonradan yapm─▒┼člard─▒r bilmiyorum) Ancak bu oyun tek ba┼č─▒na sonu k─▒sal─▒─č─▒ basit mekanikleri sebebiyle y├╝ksek beklentilere girmeden oynanabilecek bir oyun olmaktan ├Âteye gidemiyor.

1 Be─čeni

K├Ât├╝ hikaye ve b├Âl├╝m tasar─▒mlar─▒na sahip bir ps 2 oyunu gibi hissetirse de ├Âzel g├╝├ž konusunda ciddi anlamda g├╝zel olmu┼č. Oyunda bir s├╝r├╝ ├Âzel g├╝├ž var. Hatta ├Âyle ki bir ├žo─čunu kullanmay─▒ unutuyorsunuz. Ben ┼čahsen oyunu be─čendim.

M├╝thi┼č grafik ve m├╝thi┼č seslendirmenin yan─▒na birde g├Ârd├╝─č├╝m en iyi platform oyunu hikayesini koyarak olduk├ža zevkli bir oyun ortaya ├ž─▒karm─▒┼člar. Ancak platform ve bulmaca k─▒s─▒mlar─▒ ├žok zay─▒f kalm─▒┼č. Karakterde ne yaz─▒k ki biraz hantal ama hikayesi i├žin oynan─▒r.

Oyunun Steam yorumlar─▒n─▒da bir kontrol etseniz iyi olur. Belki alta tan─▒d─▒k birisinin yorumunu g├Âr├╝rs├╝n├╝z(@mit gibi mesela :kalp:)

Evet evet harika oyun ama bir noktadan sonra bulmaca ├ž├Âzmek ├žok s─▒k─▒yor. Yeter art─▒k diyorsunuz. Ben yunanistan b├Âl├╝m├╝nde bayd─▒m art─▒k ki bunun su├žlusu yunanistan k─▒sm─▒n─▒n ilk b├Âl├╝m├╝. 4 anahtar─▒ bulmak tam 2 g├╝n├╝m├╝ ald─▒. Ondan sonraki b├Âl├╝mlerin baz─▒ k─▒s─▒mlar─▒nda da you tube bakt─▒m. ┼×ahsen ben uncharted tarz─▒ olan Tomb Raider(2013 y─▒l─▒nda ├ž─▒kan) oyununu daha fazla seviyorum.

3 Be─čeni

Crusader Kings 3

Bir ayd─▒r evde raporluyum ve endi┼čelerimi gideren, kafam─▒ en ├žok da─č─▒tan ┼čey Crusader Kings 3 oynamak oldu.
├ľnce bir hevesle Bizans ─░mparotori├žesi olarak ba┼člad─▒m. D├╝nyan─▒n en berbat Bizansl─▒s─▒ olarak oyunu bitirdim. ├ľnce bir oyunu ├Â─čren de─čil mi? Lord vs ol ben hemen ─░mparatorlu─ča soyunup a─čz─▒m─▒n pay─▒n─▒ ald─▒m.
Neyse t├╝m paketler y├╝kl├╝yd├╝ bende hepsini denedim. Yeri geldi ─░talyaÔÇÖy─▒ kurdum, yeri geldi Kutsal Roma ─░mparatorlu─čunu kar─▒┼čt─▒rd─▒m, yeri geldi RagnarÔÇÖ─▒n o─čullar─▒ndan biri olup ─░ngiltere ve ─░rlanda k─▒y─▒lar─▒n─▒ ya─čmalad─▒m s├╝perdi yani.
En zevk ald─▒─č─▒m oyun Iberya M├╝cadelesi oldu hala onu oynuyorum. Iber yar─▒m adas─▒n─▒ birle┼čtirdim gibi bakal─▒m.
├ľyle d├╝nyay─▒ fethetmek gibi bir derdim olmad─▒ oynarken. Zaten sava┼č k─▒s─▒mlar─▒n─▒ uzun s├╝re beceremedim daha ├žok entrika odakl─▒ oynamaktan zevk ald─▒m. Krali├že Victoria edas─▒yla ├žocuklar─▒m─▒ ve torunlar─▒m─▒ di─čer Avrupa krallar─▒ ve prensleriyle evlendirip ittifaklar kurdum, kozlar ├╝rettim insanlar─▒n aras─▒na nifak tohumlar─▒ falan ektim. S├╝per oyunmu┼č, belki d├╝zg├╝n oynayamad─▒m ve k├Ât├╝ bir oyuncuyum ama ├žok zevk ald─▒m yani :smiley:

4 Be─čeni

Dark Souls Remastered oynuyorum. Oyun tam olarak arad─▒─č─▒m karanl─▒k, u─čursuz, tekd├╝ze, k├Ât├╝c├╝l, depresif, lanetli, yaln─▒z, tek edilmi┼č atmosferi yans─▒t─▒yor.

Ayr─▒ca soulslike t├╝r├╝n├╝n son temsilcisi Elden RingÔÇÖe (sadece biraz g├Âz att─▒m) k─▒yasla oynamas─▒ ├žok daha kolay.

Bir de, bizimle diyaloga giren karakterler ├Ânemli mi? ┼×imdiye kadar ├╝├ž tanesiyle kar┼č─▒la┼čt─▒m ├╝├ž├╝n├╝ne de sald─▒rd─▒m birisi zaten can ├žeki┼čiyirodu hemen ├Âld├╝, do─čunca beni koval─▒yorlar.

Daha oyunun ba┼č─▒nday─▒m yeni oyuna ba┼člamal─▒ m─▒y─▒m? Yoksa vura vura gitmeye devam m─▒ etmeliyim?

3 Be─čeni

Rdr 2 spoiler

Hikayeyi %80 tamamlad─▒m. ArthurÔÇÖun ├Âl├╝m├╝ne ├žok bozuldum. John ile oynan─▒┼ča ge├žtim ama John ile hi├žbir ba─č─▒m yok. Bir s├╝re oynamama karar─▒ ald─▒m.

Dragon Quest 11ÔÇÖ e ba┼člad─▒m. Rdr 2 sonras─▒ ├žok pon├žik geldi. 2. saatin sonunday─▒m yava┼č yava┼č a├ž─▒l─▒cak gibi 21 EkimÔÇÖe kadar oyalar gibi duruyor. [spoiler]

Wasteland 3

─░kinci oyunu baya severek oynam─▒┼čt─▒m. Atmosfer hikayenin yan─▒nda oun mekanikleri olarakta baya iyiydi. ├ť├ž├╝nc├╝ oyunada baya iyi ba┼člad─▒ g├╝zel sinematikler, geli┼čmi┼č grafikler ilgi ├žekici hikaye. Ama ├Âyle bir ama ki sonralar─▒ ne sinematikler nede ilgi ├žekici hikaye kald─▒. Buna ra─čmen yine de devam ettim ├ž├╝nk├╝ mekanikler iyiydi. Sonu├ž bir oyun k─▒ran bir bugtan dolay─▒ ilerlemem durdu. ├ľzetle oyunu g├╝zel ba┼člay─▒p d├╝zg├╝n devam ettirilememesi ve buglardan temizlenmemesinden dolay─▒ hayal k─▒r─▒kl─▒─č─▒ oldu benim i├žin.

1 Be─čeni

Hatred

Bir g├Âz att─▒m. Temas─▒ ho┼čuma gitse de genel olarak be─čenmedim, be┼č dakika oynay─▒p sildim.

Oyunda insanl─▒ktan nefret eden ve sonunda onlar─▒ katletmeye karar veren bir adam rol├╝ndeyiz. Otomatik t├╝fe─čimizle bombalar─▒m─▒z─▒ al─▒p soka─ča ├ž─▒k─▒yoruz ve ├Ân├╝m├╝ze geleni ├Âld├╝r├╝yoruz, kah kafalar─▒n─▒ kesiyor kah y├╝zlerini eziyoruz. Ba┼čka hi├žbir ├že┼čitlilik yok.

Oyunun siyah beyaz olmas─▒ atmosferi olumlu y├Ânde etkilese de m├╝zi─čin olmay─▒┼č─▒ oyunun i├žine girmeyi bir hayli zorla┼čt─▒r─▒yor.

Kimseye tavsiye etmem, okul katliam─▒ yapmak isteyen ergenlerin gaz─▒n─▒ almak i├žin yap─▒lm─▒┼č bir oyuna benziyor.

1 Be─čeni

Ge├žen sene ilk oyununu oynam─▒┼č, zor olmas─▒na ra─čnen be─čenmi┼čtim. Pc oyuncusu oldu─čum i├žin 2. ve 3. oyunlar─▒ oynamadan bu oyuna atlad─▒m ve oyunu sevdim. Fanlar pek be─čenmemi┼č ama benim ho┼čuma gitti.

Bundan ├Ânce sadece 2. oyunu oynam─▒┼č ve d├╝ello mekani─či hari├ž be─čenmi┼čtim. Bu oyunda d├╝ello mekani─čini basitle┼čtirmi┼čler. Onun d─▒┼č─▒nda oyun daha az ciddi ve e─členceli hale gelmi┼č ├ž├╝nk├╝ oyunun ana karakteri g├╝venilmez bir anlat─▒c─▒. Her ┼čeyi abartarak anlat─▒yor. Ek olarak oyuna hafif rpg ├Âgeleri kat─▒lm─▒┼č mesela yetenek a─čac─▒ gibi. Asl─▒nda tek rpg mekani─či bu.

Oyun sarmad─▒. Karakterlerin konu┼čmas─▒ filan ├žok ruhsuz olmu┼č. Kombat mekani─čini de be─čenmedim.

Daha ├Ânce hi├ž DMC oynamad─▒m. Buna ra─čmen ben bile be─čenmedim karakteri. Karakter kelimenin tam anlam─▒yla MALÔÇŽ

Buna ra─čmen kombat mekani─či g├╝zel olmu┼č ancak bu oyunun da ara sahneleri karakterlerin konu┼čmas─▒ filan ├žok ruhsuz geldi. Acaba t├╝m Dmc oyunlar─▒ b├Âyle mi?

1 Be─čeni

Kesinlikle de─čil. Devil May Cry ana serisine dahil olmayan tek oyun DMC. Bu da fena de─čildir asl─▒nda ama di─čer seriye g├Âre bamba┼čka bir oyun gibi. Yapan ekip de farkl─▒ zaten.

Devil May Cry 5ÔÇÖi ┼čiddetle ├Âneririm. Hayat─▒mda oynad─▒─č─▒m en sa─člam oyunlardan biridir.

1 Be─čeni

Bu oyunda daha ├Ânce T├╝rk├že altyaz─▒ deste─či yoktu .Yar─▒m yamalak ─░ngilizce ile biraz oynam─▒┼čt─▒m ve tad─▒ dama─č─▒mda kalm─▒┼čt─▒ .─░ki g├╝n ├Ânce netflixin oyun platformuna bi bakay─▒m dedim ve tabi duruma u─črad─▒m netflix bu oyunu kendi platformuna eklemi┼č ve T├╝rk├že altyaz─▒ deste─či getirmi┼čler .Muhakkak herkese tavsiye ederim yak─▒nda oyunun ikincisi de geliyor .

1 Be─čeni