Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

Dmc ilerledik├že daha ├žok sard─▒. Hem s├╝rekli yeni silah veriyor hem de bosslar yarat─▒c─▒ olmu┼č. Ama yine de hikaye anlat─▒m─▒ fazla ruhsuz. Enslaved oyunundan sonra Ninja Thoryden b├Âyle bir oyun g├Ârmek ┼ča┼č─▒rt─▒. Enslaved hikayesi ile Dmc ise oynan─▒┼č ile ├Ân plana ├ž─▒kan bir oyun olmu┼č.

Devil May Cry 5 ise istek listemde bir ara indirimlerde almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. CapcomÔÇÖun Re engine oyun motoru ile oyun g├Ârsel a├ž─▒dan ├žok g├╝zel g├Âr├╝n├╝yor.

Maksat taraf─▒m─▒z─▒ belli edelim. Evreni, oynan─▒┼č─▒, hikayesi ve detaylar─▒ ile kendini tekrar tekrar oynat─▒yor ve ├Âzletiyor :slightly_smiling_face:

6 Be─čeni

Taraf olmak deyince.

LambertÔÇÖin dedi─či gibi MerigoldÔÇÖu ├žok sinirlendirmeye gelmez ama yine de Triss yats─▒n kalks─▒n GeraltÔÇÖ─▒n haf─▒zas─▒n─▒ kaybetmesine dua etsin. :slight_smile:

5 Be─čeni

Hocam ben bu oyunun bu sene ilk oyununu oynad─▒m. Oyunda Yeneffer yoktu. Sonra ara┼čt─▒rd─▒m Yenneffer sadece 3. oyunda varken Triss t├╝m oyunlarda varm─▒┼č. ┼×imdi sorar─▒m 2 oyun boyunca yak─▒nla┼č─▒p ba─č kurdu─čum Triss varken neden Yeneffer se├žeyim 3. oyunda. Yani ben ilk oyunda TrissÔÇÖin parma─č─▒na y├╝z├╝k bile takt─▒m.

1 Be─čeni

Bana sorulmam─▒┼č ama neyse ben cevap vereyim. :slight_smile:

├çok detay vermemek i├žin ├žok az bilgi ile yan─▒tlayaca─č─▒m ama yinede biraz spoiler olabilir gibiÔÇŽ :slight_smile:

Oyunlar kitap serisinin bitti─či yerden 5 y─▒l sonras─▒nda ba┼čl─▒yor.

Geralt geri d├Ând├╝─č├╝nde (1. oyunu oynad─▒ysan─▒z hemen ba┼č─▒ndan hat─▒rlars─▒n─▒z) haf─▒zas─▒n─▒ yitirmi┼č durumda ve YenÔÇÖi hat─▒rlam─▒yor. Merigold ise bu durumu kullan─▒yor, Zamanla Geralt YenÔÇÖi hat─▒rlayacak. Hatta Merigold 3. oyunda bu durumla ilgili kendini igneleycek, :slight_smile: GeraltÔÇÖa ÔÇťsenden- durumundan faydaland─▒mÔÇŁ diyecek. .

Kitaplar─▒ okudunuz mu bilmiyoum ama hem kitaplar─▒n sonu ile ilgili hem de oyunlar ile ilgili spoiler olmas─▒n diye detay vermeyece─čim.

Neden Yen tercihi konusunda aralar─▒nda olan ba─č ve a┼čk ile ilgili kitaplar ve 3. oyun bilgi veriyor ama yazarsam spoiler olacak.

3 Be─čeni

Nas─▒l yahu? Kitap serisinin son kitab─▒ olan G├Âl├╝n Han─▒m─▒, 3. oyun Wild Hunt ile ayn─▒ zaman diliminde ge├žmiyor mu? Yoksa oyunlar─▒n zaman ├žizgisi farkl─▒ m─▒ i┼čliyor?

Ayn─▒ zaman diliminde ge├žmiyor. Oyunlar bir anlamda kitaplar─▒n b─▒rakt─▒─č─▒ yerden devam ediyor.

Bence oyunlar─▒n hikaye olarak as─▒l ba┼čar─▒s─▒ burada zaten. Bize ayn─▒ hikayeyi farkl─▒ bir ┼čekilde uyarlay─▒p anlatmad─▒lar, ufak tefek ├želi┼čkiler olsada yeni hikayeler anlatt─▒lar.

1 Be─čeni

Ben ShaniÔÇÖye takm─▒┼čt─▒m y├╝z├╝─č├╝ :sweat_smile: Witcher 1ÔÇÖi de ├žok severim, duygusal ba─č─▒m var o oyunla.

Ben ┼ču s─▒ralar a┼č─▒r─▒ fazla sims oynad─▒m. Yeni eve ta┼č─▒nd─▒m 2 haftad─▒r internetim yok (bir s├╝r├╝ sorun ├ž─▒kt─▒ altyap─▒yla alakal─▒) Karde┼čim 1800 k├╝s├╝r mod ve custom content indirmi┼č. M├╝ptelas─▒ oldum yoklukta.

1 Be─čeni

Kitaplar─▒ okumad─▒m ama az ├žok bilgi sahibiyim. Grealt son dilek kitab─▒nda ne diledi─čini biliyorum mesela. San─▒r─▒m kitaplar─▒ okuyanlar YenneferÔÇÖi sadece oyunlar─▒ oynayanlar TrissÔÇÖi se├žiyorlar.

@Otkazatsya Sims 3 oynay─▒n. En g├╝zel sims oyunu o. Bende yaz tatilinde sabahlar─▒ normal oyun geceleri ise sims 3 oynuyorum. Ge├žen sene normal halini ve Pets dlcsini bu senede Universiry Life ve Last Night dlcsini oynad─▒m. ├ľzellile Last Night dlcsini ├Âneriyorum. Bu dlc sayesinde RockÔÇÖn Roll y─▒ld─▒z─▒ olabiliyoruz. Birde yak─▒nda Sims 4 ├╝cretsiz olacak(sims 5ÔÇÖin ayak sesleri). Sadece dlcler para ile sat─▒lacak haberiniz olsun.

2 Be─čeni

5 Be─čeni

images (4)

16 saati saati ge├žtim. ├çok iyi gidiyor.

4 Be─čeni

ARK: Survival Evolved Crystal ─░slesÔÇÖa ba┼člad─▒m :slightly_smiling_face:

D├╝n gece geri say─▒m bitimine m├╝teakip direk 1 saatli─čine ba┼člay─▒p dald─▒m. ─░lk 1 saat i├žin destans─▒ oldu─čunu s├Âyleyebilirim. Spoiler vermek istemiyorum ama ilk dakikalardan ─░skandinav mitolojisi sizi i├žine ├žekiyor. Grafikler, mekanikler, senaryo ile ba┼č d├Ând├╝r├╝yor. Sony yine konsol ald─▒racak bir oyun ├ž─▒kartm─▒┼č ortaya. ┼×imdi s├Âz├╝ merkez st├╝dyolar─▒nda bulunan @Buyifix arkada┼č─▒ma veriyorum.

7 Be─čeni

3 Be─čeni

@Buyifix god of War oynamaya dalm─▒┼č galiba . Nas─▒l oyun? :slight_smile:

2 Be─čeni

PS appÔÇÖden bakt─▒m online de─čil. Muhtemelen sabahlad─▒. :smiley:

2 Be─čeni

image

Hayat─▒mda en sevdi─čim, y─▒llard─▒r her oyununu ve detaylar─▒n─▒ takip etti─čim bir oyun God of War. Nihayet bekleyi┼č sona erdi ve d├╝n ak┼čam yeni oyunun ba┼č─▒na oturabildik. Bug├╝n mesai olmas─▒ sebebi ile 2.5 saat civar─▒ oynayabildim ama daha ba┼č─▒ olmas─▒na ra─čmen sizi i├žine bir anda ├žekiyor ve kaybolup gidiyorsunuz. Ba┼člang─▒├žta bunlar─▒ g├Âr├╝p ya┼č─▒yorsak, hikaye dallan─▒p budakland─▒─č─▒nda neler olacak ├žok merak ediyorum. Zaten internet may─▒n tarlas─▒ gibi. Spoiler yemeden bitirmeyi umut ediyorum.

2 Be─čeni

Abi 8 ki┼či party kurduk geri say─▒m ard─▒ndan hepimiz oyuna girdik. Akabinde 1.5 saat oynad─▒ktan sonra hepimiz partye girip oyunu 1 saat yorumlad─▒k. Tek kelime ile giri┼či muhte┼čemdi. Epic sahneler, grafik dokusu, seslendirmelerÔÇŽ ─░lk 1.5 saat i├žin yorumu harika.
E┼čim ve k─▒z─▒m─▒ haftasonu kredi kart─▒n─▒ verip kayinvalideye yollayaca─č─▒m. Haftaya daha sa─člikli bir inceleme yapar─▒m.

4 Be─čeni

:joy: :joy: :joy:

Biz de bir arkada┼č─▒mla sesli g├Âr├╝┼čme ba┼člatarak e┼č zamanl─▒ oynad─▒k. ┼×imdi ne desem spoiler olacak. Resmen ┼čarap gibi oyun olmu┼č.

Bu arada ─░stanbul B├╝y├╝k┼čehir Belediyesini k─▒n─▒yorum.

2 Be─čeni

Abi seninle far cry 6 plat yapacakt─▒k. Valla senden ses ├ž─▒kmay─▒nca ben sildim oyunu bitirmeden, katlanamadim. ├çok uzun s├╝r├╝yor ve ├žok ayn─▒ oyun. Sen nasil plat alma seviyesine kadar dayanabildin. :sweat_smile:

1 Be─čeni