Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Güzel planmış :grinning: Eşim de biz evlendikten sonra oyunlar ile tanıştı ve ilk oyunu onunla bir daha oynadık. Daha sonra oyunların dışarıdan göründüğü gibi değil ne kadar detaylı olduğunu farketti. Dün gece de beraber başladık. Hatta ben uykum geldiği için kapatırken “kapatıyor muyuz?” diye sorması hoşuma gitti. :grinning: Sonra gördüklerimiz hakkında konuştuk ve çok beğendiğini söyledi. Şimdi mesai sonrasını bekliyoruz.

3 Beğeni

Benimde hayalim evlendikten sonra yüzüklerin efendisi izleyip atmosfere sokmaktı amma lakin ki 9lar meydana çıktığı an korkup yatıp uyudu. Sonra 5 sene geçti, hiç ortak paydada buluşup ne film izleyebildik ne oyun oynayabildik. Eşim ile kızım cok şükür erken uyurlar bende yatana kadar 2 saat takılırım. :sweat_smile:

5 Beğeni

Ya ona bir türlü fırsat bulamadık, haklısın. Ben Farcry serisi hayranı olduğum için platinlemekte hiç üşenmiyorum. Hem FC 5 'de 2 , FC 6’da 1 kupa eksiğim kaldı. Bi gün hallederim ikisini de :smiley:

God of War Ragnarök’ü 6-7 saat kadar oynadım. Şu anlık DLC gibi gözüküyor. Bazı bekleidğim şeyleri de bulamadım. Şimdi yazıp spoiler olmasın. Meta’da 94 puanlık bir şey göremedim şimdilik. Devamı da böyleyse kullanıcı puanları düşük kalabilir.

1 Beğeni

Benimde Ragnarök’de 10 saatim olmuş ben ilk oyunun açılış boss savaşını daha çok beğenmiştim ama 2.oyundaki evde geçen masa sahnesi beni doyurdu epiklik yönünden.İlk oyunu oynayalı 4 sene olduğu için gameplayini çok özlemişim ama şu ana kadar bana çok aynı geldi umarım yeni silah falan alıyoruzdur. İlk oyunda yaptığımız silah geliştirmelerin hepsini tekrardan yapıyoruz üzücü ancak hikaye akışı,grafikler,diyaloglar şahane ben çok memnunum ama ilk oyunu yakın bir zamanda oynamış olsaydım üzülürdüm sanırım.

1 Beğeni

Bende tam terci ragnarok açılış boss fighti şu ana kadar oynadığım en epic boss fight. Ama oyun 2018 haline çok benziyor. Şahsen ben çok takılmadım. Halen keyif alıyorum. Bu oyunda bu şekilde bitecektir. Atreus kısımlarında ben keyif aldım. Çok güzel olmuş aksiyon sahneleri. Hikaye kısmı harika gidiyor.

1 Beğeni

Atreus kısımlarında bende keyif aldım ama umarım Kratos ölmüyordur oyunun sonunda çünkü o kısmı oynarken ilerki oyunlarda ana karakterin Atreus olduğunu hayal edince pek hoşuma gitmedi fikir ya da oyunun adı God of War olmasın :slight_smile:

Benim teorim Atreus final bossu olacak olmasına dair. Tamamen şahsi teorim. Herhangi bir duyum üzerine üretmedim. Bunun sebebide Atreusun hal ve haraketleri ve çok tipitip olması. Ayrıca dediğin gibi üzerine yeni bir oyun kurulacak gibi değil. Yüce yaradan Kratosu yine evladı ile sinayabilir. Ama hikayenin bu kısmının sonunu çok merak ediyorum. Ne olabilir diye.

1 Beğeni

Bu aralar sadece satranç oynuyorum.

Olay nerelere nerelere geldi be diyeceğim ama sen bişey deme. Benden önde gidiyorsundur muhtemelen. Spoiler yemeyim. :smiley:

1 Beğeni

Dün gece 1.30 sularında bitirdim oyunu. Takribi oyun sürem 22 saat. Ki çoğu çoğu yan görevleri yapmadım. Oyun haddinden fazla dolu. Koskoca İskandinav mitolojisini iki oyuna sığdırmış ve üzerine birde senaryo yapıp oyunlaştırmıslar. Muazzam iş. Bitirince psnde yorumlarız. :slight_smile: Kaç saat oldu oyun süren, birde blurla tam olarak nerede olduğunu söyler misin ?

1 Beğeni

Evet muazzam bir iş çıkarmışlar. Oynadıkça heyecana kapılıyorum. Oynama sürem dün gece 14 saat küsurdu. Şu an Atreus’un surlara tırmanarak Heimdall ile atıştığı ve Odin ile sohbete başladığı yerdeyim. Oyunun başından beri Loki (Atreus) nasıl oluyor da Kratos’un oğlu oluyor diye düşünürken sanırım olay umduğum yerlere bağlanacak.

1 Beğeni

Güzel, oyunun boğukluğunu kaybettiği yerdesin, oradan sonra hikaye, aksiyon çok dolu bakalim sonu hakkındaki düşüncelerini merak ediyorum.

1 Beğeni

Bütün bir senaryo olmasa da sonuna dair küçük fikirlerim var ama şimdi söylemeyim. Sanırım bu sene ilk kez şimdiden Game Of The Year’ı hangi oyunun alacağı belli.

Bu senenin GOTY Elden Ring olur :wink:

1 Beğeni

Evet onu atlamışım ama rahat çekişirler.

1 Beğeni

Yok bence çekişme olmaz. Gow rdr2yi ezip goty oldu ise elden ringi her türlü ezer. Ama pc oyuncuları etkili olacaktır. Yoksa Elden Ringin çok net söylüyorum, hiç şansı yok. Gowda muazzam bir iş çıkartmışlar. Ufak tefek eksiklikler haricinde, hikayesi, grafikler, seslendirme, müzik, aksiyon herşey dolu dolu.

2 Beğeni

God of War ragnarök’ ü oynama şansım olmadığından izledim. Açıkçası ilk oyunun hikayesinden ortaya çıkan soruları nasıl cevaplayacak karını merak etmiştim. Ve umduğumdn fazlasını buldum. Hikayeyi baya iyi yazmışlar. Sadece olayların kendisi değil işlenişi ve karakter gelişimi, karakterler arası ilişkiler de baya iyi işlenmiş. Mekniksel olarak ne eklenebilirki diye düşünürken gördüklerim beni mutlu etti.
Tek bir kusur farkettim Türkçe çevirisi hatalı. Karakterlerin söylediklerinden farklı şeyler yazabiliyor altyazılarda.

2018 GoW iyi bir oyun ama “RDR2’yi ezmek” biraz abartı oldu bence :slight_smile: Açıkçası GOTY ödüllerini Sony’nin reklam başarısının hayli etkilediğini düşünüyorum. Bu sene de Elden Ring ne kadar iyi olursa olsun ödülü GoW alacak gibi geliyor.

1 Beğeni

İkinci kitap basılır mı acaba bu süksenin üzerine.