Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

Hollow KnightÔÇÖ─▒ fullemeye ├žal─▒┼č─▒yorum. En zor olanlar─▒ hallettim geriye ├žerezlik olanlar kald─▒.
:hand_with_index_finger_and_thumb_crossed:

4 Be─čeni

image

4 Be─čeni

image
Daha do─črusu oynuyordum. San─▒r─▒m ben korka─č─▒m :anguished:

1 Be─čeni

Bence devam edin. M├╝thi┼č bir oyun.

1 Be─čeni

Oynamaya halen devam ediyorum. ─░nan─▒lmaz derecede keyif al─▒yorum diyebilirim. Hikayesi ba┼čar─▒l─▒, s├╝r├╝kleyici.

Hikaye temal─▒ oyunlar─▒ seviyorsan─▒z Steam indiriminden 30 TLÔÇÖye ald─▒m. Ka├ž─▒rmay─▒n.

2 Be─čeni

Arkada┼č─▒m 5-6 ayl─▒─č─▒na yurtd─▒┼č─▒na ├ž─▒kt─▒, bilgisayar─▒n─▒ da bana b─▒rakt─▒. Bende CyberpunkÔÇÖa ba┼člad─▒m :smile: Makinede 3080 var ama ├žat─▒┼čmalarda hala performans sorunlar─▒ ile kar┼č─▒la┼č─▒yorum. Teknik problemleri bir kenara b─▒rak─▒rsak ba┼čta Night CityÔÇÖnin atmosferi olmak ├╝zere gayet g├╝zel bir oyun olmu┼č bence.

3 Be─čeni

Ben de TWD Definitive EditionÔÇÖu birka├ž hafta ├Ânce bitirdim. Oyunu bitirmemle birlikte ├Âylesine bir bo┼člu─ča d├╝┼čt├╝m ki anlatamam. Dolu dolu bir 45-50 saat ya┼čatt─▒─č─▒ i├žin buradan sevgili ClementineÔÇÖa bir te┼čekk├╝r├╝ bor├ž bilirim.

1 Be─čeni

Yakla┼č─▒k bir y─▒ld─▒r k├╝t├╝phanemde bulunup fakat daha yeni oynamaya ba┼člayabildi─čim Desperados 3, 2001 ├ž─▒k─▒┼čl─▒ Desperados 1 ile 2006ÔÇÖdaki Desperados 2ÔÇÖnin ├Âncesini anlatan ve serinin ana karakterlerinin k├Âkenlerini anlatan serinin ├╝├ž├╝nc├╝ oyunu olarak kar┼č─▒m─▒zda bulunuyor. Desperados 3, John Cooper ve onun her biri kendi ├Âzel yeteneklerine sahip ├žetesinin 19. y├╝zy─▒l Amerikan Bat─▒ÔÇÖs─▒nda bir yolculu─ča ├ž─▒kmalar─▒n─▒ konu al─▒yor. Hikaye, JohnÔÇÖun babas─▒ James CooperÔÇÖ─▒n ├Âl├╝m├╝nden sorumlu k├Ât├╝ ┼č├Âhretli bir haydut lideri olan FrankÔÇÖin pe┼čine d├╝┼čmemizi konu ediyor. Ana karakterimiz Cooper, uza─ča f─▒rlatabildi─či b─▒├ža─č─▒ ve ├žift elli tabancalar─▒yla mobil bir oynan─▒┼č gerektirirken Doc McCoy, kloroform i─čnesi, patlay─▒c─▒ bir t─▒bbi ├žantas─▒ ve daha uzun mesafelerde bile tek atabilen d├╝rb├╝nl├╝ pistol├╝ ile farkl─▒ bir mekanik sunuyor. Oyun, s─▒ras─▒ geldi─činde d├╝┼čmanlar─▒n ve hatta hayvanlar─▒n kontrol├╝n├╝ ele ge├žirebilen bir karakter de dahil olmak ├╝zere toplam be┼č karakter sunuyor. (Di─čer iki karakterimiz Kate OÔÇÖHara ile Hector)

Desperados 3 ÔÇťnormalÔÇŁ zorluk ayar─▒nda s─▒ra tabanl─▒ oyunlara ├žok benziyor. D├╝┼čmanlar, k├╝├ž├╝k sahneler olu┼čturacak ┼čekilde harita ├╝zerinde k├╝meler halinde grupland─▒r─▒lm─▒┼č halde bulunuyor. H─▒zl─▒ hareket etmek, d├╝┼čmanlar─▒n dikkatini ├žekece─činden dolay─▒ oyun ad─▒ ├╝zerinde sizin eylemlerinizi gizli yakla┼č─▒mlar etraf─▒nda yapman─▒z─▒ istiyor. Oyunun as─▒l olay─▒ da as─▒l burada ba┼čl─▒yor. Baz─▒ mekanlarda karakterlerinizin tamam─▒n─▒ ayn─▒ anda adeta bir zincir reaksiyona sokar gibi kullanman─▒z gerekiyor. ├ľrne─čin k─▒l─▒k de─či┼čtirme ├Âzelli─čine sahip olan Kate OÔÇÖHara, d├╝┼čman ile fl├Ârtle┼čirken ├Âteki karakterlerimizin de di─čer d├╝┼čmanlar─▒n oldu─ču k─▒s─▒mlar─▒ temizlemesi gerekiyor. Bir├žok farkl─▒ ├Âzellik kombinasyonluyla istedi─činiz gibi d├╝┼čmana dalabildi─činiz i├žin oynan─▒┼č k─▒sm─▒nda oyun acayip bir ├že┼čitlilik sunuyor. Zaten hardcore CommandosÔÇÖ├žu tayfa bu oyunu ├žoktan yalay─▒p yutmu┼č oldu─ču i├žin Desperados 3ÔÇÖ├╝ sadece ger├žek zamanl─▒ taktik/gizlilik oyunlar─▒n─▒ seven herkese ┼čiddetle ├Âneriyorum. 9.5/10

4 Be─čeni

Oyunun en sevdi─čim yanlar─▒ndan biri karakterleri. Hepsine o kadar ├žok ba─čland─▒m ki oynarken oyun bittikten sonra birka├ž g├╝n ├Âzlemini ├žektim karakterlerin. Oynan─▒┼č s─▒ras─▒nda her karakterden yararlanman─▒z gerekti─či i├žin tak─▒m olma hissini ├žok iyi veriyor oyun. Hikaye olarak da karakterlerin bir araya geli┼čleri, kendi aralar─▒ndaki ileti┼čimleri ve hikaye ilerledik├že daha da derinle┼čen, kompleksle┼čen ili┼čkilerine ┼čahit olmak ├žok harikayd─▒ bence. Hikayesi de ├žok iyi oyunun bu arada. Oynan─▒┼č zaten keyifli. Atmosfer ┼čahane. Tam bir ba┼čyap─▒t benim i├žin. Oynay─▒n oynatt─▒r─▒n.

3 Be─čeni

Anno 1800 console edition oynuyorum. Asl─▒nda oyun bu hafta ├ž─▒kt─▒ hemen sat─▒n alacakt─▒m fakat ilk hafta ├╝cretsiz olarak sunuldu ve bende 1 haftada can─▒n─▒ ├ž─▒karmay─▒ planl─▒yorum.
@okanakinci bu arada bu oyunda d├╝zenli ┼čehir kurmak ├žok daha zor. :slight_smile:

3 Be─čeni

Anno serisinden daha ├Ânce 1404 ve 2070ÔÇÖi oynad─▒m. Bence Anno oyunlar─▒nda d├╝zenli bir ┼čehir kurman─▒n daha zor olmas─▒n─▒n en ├Ânemli nedeni, oyunun bu amaca y├Ânelik olarak tasarlanmam─▒┼č olmas─▒d─▒r. Anno bir ┼čehir sim├╝lasyonu olmaktan ├žok, bir ekonomi sim├╝lasyonudur. S─▒n─▒rl─▒ kaynaklarla s─▒n─▒rs─▒z ihtiya├žlar─▒ kar┼č─▒laman─▒n bilimi olan ekonomiyi ├Â─čreten bir oyun. ─░htiya├žlar kar┼č─▒land─▒k├ža yerine yenileri gelir. Bunun i├žin de ├╝retim hatlar─▒ ve tedarik zincirleri gitgide karma┼č─▒kla┼č─▒r. Anno esas olarak bu amaca g├Âre tasarland─▒. Elbette oyunda ┼čehir kurmak, hatta g├Âze ho┼č g├Âr├╝nen bir ┼čehir kurmak m├╝mk├╝n, hatta gereklidir ama bir dereceye kadar bu yap─▒labilir.

3 Be─čeni

Dediklerinin hepsine kat─▒l─▒yorum. Tabi bende oyunu yeni oynamaya ba┼člad─▒─č─▒m i├žin d├╝zen i├žin zorland─▒m. Ama cities skylinesa bu tarz eklentiler yada modlar gelmesi oyuna ba┼čka bir hava katard─▒. Yada kom┼ču kentler olabilir. Anla┼čmalar, m├╝cadeleler, ├žat─▒┼čmalarÔÇŽ SimCity gibi.

1 Be─čeni

Dragon Ball, Naruto, One Piece oyunlar─▒ndan oynayan var m─▒? Her birinin 4-5 oyunu var, hangileri g├╝zeldir. Tavsiye eder misiniz? ─░ndirime girmi┼č steamde, bir bakal─▒m.

Benim bildi─čim her biri anime senaryosunun belli bir k─▒sm─▒n─▒ i┼čliyor. Her bir oyun belli bir actin oyunu olmas─▒ laz─▒m.

1 Be─čeni

Steam indiriminden mutlaka almal─▒s─▒n dedi─činiz 100 TL alt─▒nda fiyat─▒ olan oyun ├Ânerisi alabilir miyim?

2 Be─čeni

Gris 6,75 TL Bence m├╝kemmel bir oyun.

Disco Elysium - The Final Cut 15,25

Catherine Classic 15,00 TL ├žok iyi. :smile:

Stardew Valley 16,80 TL

The Wolf Among Us 19,50 TL TelltaleÔÇÖin bence en iyi oyunlar─▒ndan birisi.

Heavy Rain 35 TL demosu da var.

Detroit: Become Human 71,00

Fallout seversen 4. oyun 59,07

Epic verdi─či zaman almad─▒ysan STAR WARS Jedi: Fallen Order 27,99 Deluxe 34,99

─░ndie seviyorsan Katana Zero 15,00

├çok kaliteli bir ─░ndie olan HadesÔÇÖi ├Ânerecektim ama %50 indiirmle bile 117,50 TL olmu┼č.

Pek 100 TLÔÇÖnin alt─▒na bir ┼čey kalmam─▒┼č.

5 Be─čeni

10 y─▒l ├Âncesinin g├╝zel oyunlar─▒n─▒ tekrar oynamak i├žin L4D 1-2, Prototype 1-2, Call of Duty serisi ile forumda ismini duydu─čum Crisis 1-2-3, Ark, Observer, Orwell, Total War 1 ve Tekken 7 oyunlar─▒n─▒ almay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum ben. Toplu al─▒mlarda fiyatlar biraz daha d├╝┼č├╝k oluyor.

2 Be─čeni

GrisÔÇÖi yeni bitirdim ve hayran kald─▒m, ben de ┼čiddetle tavsiye ederim. Stardew ValleyÔÇÖde sadece SteamÔÇÖde 1000 saatim var, ba┼čka s├Âze gerek yok :smiley:

Benim de tavsiye edebilece─čim oyunlar:

• Avicii Invector 8 TL (Oyunun g├╝zel olmas─▒na ├žok ┼ča┼č─▒rm─▒┼čt─▒m ben de, yani ├Ânyarg─▒l─▒ olmay─▒n :smiley:)
  • L.A. Noire 43 TL
  • Ori and the Blind Forest 49,75 TL
  • Ori and the Will of the Wisps 59,80 TL
  • Cuphead 21,70 TL (Ben beceremedim oynamay─▒ ger├ži ama g├Ârseller harika ve mp de oynan─▒yor)
  • DonÔÇÖt Starve 4,62 TL
  • Graveyard Keeper 66,50 TL
  • The Forest 7,60 TL (Multiplayer olarak baya─č─▒ sar─▒yor.)
  • Frostpunk 56 TL (Favorilerimden biridir.)
  • Little Nightmare 1&2 7,75 TL - 49,17 TL (Bundle olarak daha ucuza geliyor.)
6 Be─čeni

GrisÔÇÖi hi├ž ara┼čt─▒rmadan ald─▒m oynad─▒m. Sonunda peri┼čan etti. :smile:

Stardew ValleyÔÇÖi 115.1 saat oynam─▒┼č─▒m. E┼čim tabii ki de Haley ├ž├╝nk├╝ elmas ile mutlu oluyordu. Bende de bolca elmas vard─▒. :joy:

Graveyard KeeperÔÇÖa bakaca─č─▒m. Belki al─▒r─▒m. Di─čer ├Ânerdiklerinin neredeyse tamam─▒ var bende.

Biraz daha ekleme yapay─▒m madem.
Thief 6,89 TL
Dishonored 22,25TL d├╝z Definitive Edition olan─▒ 44,75 TL
STASIS 5,55 TL T├╝rk├že dil deste─čini de Beta k─▒sm─▒na 123stasis123 yazarak ekleyebilirsiniz.
Inscryption 30 TL
Limbo 6.50 TL
─░nside 13 TL
SpyroÔäó Reignited Trilogy 57,40 TL
Psychonauts 5.40 TL
Psychonauts 2 31.28 Bu bence m├╝thi┼č bir oyun. ─░lki ├žok ya┼članm─▒┼č vaziyette.

Liste d─▒┼č─▒ ├Ânerisi.
BaldurÔÇÖs Gate 3 249 TLÔÇÖye sat─▒l─▒yor fakat yak─▒nda fiyat─▒ f─▒rlar bunun diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. T├╝r├╝ seviyorsan─▒z ka├ž─▒rmay─▒n. T├╝rk├že dil deste─či de var.

6 Be─čeni

BaldurÔÇÖs Gate 3ÔÇÖ├╝ alay─▒m dilimiz ile geliyorsa oynamasak da olur. :smiley:

1 Be─čeni