Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Hollow Knight’ı fullemeye çalışıyorum. En zor olanları hallettim geriye çerezlik olanlar kaldı.
:hand_with_index_finger_and_thumb_crossed:

4 Beğeni

image

4 Beğeni

image
Daha doğrusu oynuyordum. Sanırım ben korkağım :anguished:

1 Beğeni

Bence devam edin. Müthiş bir oyun.

1 Beğeni

Oynamaya halen devam ediyorum. İnanılmaz derecede keyif alıyorum diyebilirim. Hikayesi başarılı, sürükleyici.

Hikaye temalı oyunları seviyorsanız Steam indiriminden 30 TL’ye aldım. Kaçırmayın.

2 Beğeni

Arkadaşım 5-6 aylığına yurtdışına çıktı, bilgisayarını da bana bıraktı. Bende Cyberpunk’a başladım :smile: Makinede 3080 var ama çatışmalarda hala performans sorunları ile karşılaşıyorum. Teknik problemleri bir kenara bırakırsak başta Night City’nin atmosferi olmak üzere gayet güzel bir oyun olmuş bence.

3 Beğeni

Ben de TWD Definitive Edition’u birkaç hafta önce bitirdim. Oyunu bitirmemle birlikte öylesine bir boşluğa düştüm ki anlatamam. Dolu dolu bir 45-50 saat yaşattığı için buradan sevgili Clementine’a bir teşekkürü borç bilirim.

1 Beğeni

Yaklaşık bir yıldır kütüphanemde bulunup fakat daha yeni oynamaya başlayabildiğim Desperados 3, 2001 çıkışlı Desperados 1 ile 2006’daki Desperados 2’nin öncesini anlatan ve serinin ana karakterlerinin kökenlerini anlatan serinin üçüncü oyunu olarak karşımızda bulunuyor. Desperados 3, John Cooper ve onun her biri kendi özel yeteneklerine sahip çetesinin 19. yüzyıl Amerikan Batı’sında bir yolculuğa çıkmalarını konu alıyor. Hikaye, John’un babası James Cooper’ın ölümünden sorumlu kötü şöhretli bir haydut lideri olan Frank’in peşine düşmemizi konu ediyor. Ana karakterimiz Cooper, uzağa fırlatabildiği bıçağı ve çift elli tabancalarıyla mobil bir oynanış gerektirirken Doc McCoy, kloroform iğnesi, patlayıcı bir tıbbi çantası ve daha uzun mesafelerde bile tek atabilen dürbünlü pistolü ile farklı bir mekanik sunuyor. Oyun, sırası geldiğinde düşmanların ve hatta hayvanların kontrolünü ele geçirebilen bir karakter de dahil olmak üzere toplam beş karakter sunuyor. (Diğer iki karakterimiz Kate O’Hara ile Hector)

Desperados 3 “normal” zorluk ayarında sıra tabanlı oyunlara çok benziyor. Düşmanlar, küçük sahneler oluşturacak şekilde harita üzerinde kümeler halinde gruplandırılmış halde bulunuyor. Hızlı hareket etmek, düşmanların dikkatini çekeceğinden dolayı oyun adı üzerinde sizin eylemlerinizi gizli yaklaşımlar etrafında yapmanızı istiyor. Oyunun asıl olayı da asıl burada başlıyor. Bazı mekanlarda karakterlerinizin tamamını aynı anda adeta bir zincir reaksiyona sokar gibi kullanmanız gerekiyor. Örneğin kılık değiştirme özelliğine sahip olan Kate O’Hara, düşman ile flörtleşirken öteki karakterlerimizin de diğer düşmanların olduğu kısımları temizlemesi gerekiyor. Birçok farklı özellik kombinasyonluyla istediğiniz gibi düşmana dalabildiğiniz için oynanış kısmında oyun acayip bir çeşitlilik sunuyor. Zaten hardcore Commandos’çu tayfa bu oyunu çoktan yalayıp yutmuş olduğu için Desperados 3’ü sadece gerçek zamanlı taktik/gizlilik oyunlarını seven herkese şiddetle öneriyorum. 9.5/10

4 Beğeni

Oyunun en sevdiğim yanlarından biri karakterleri. Hepsine o kadar çok bağlandım ki oynarken oyun bittikten sonra birkaç gün özlemini çektim karakterlerin. Oynanış sırasında her karakterden yararlanmanız gerektiği için takım olma hissini çok iyi veriyor oyun. Hikaye olarak da karakterlerin bir araya gelişleri, kendi aralarındaki iletişimleri ve hikaye ilerledikçe daha da derinleşen, kompleksleşen ilişkilerine şahit olmak çok harikaydı bence. Hikayesi de çok iyi oyunun bu arada. Oynanış zaten keyifli. Atmosfer şahane. Tam bir başyapıt benim için. Oynayın oynattırın.

3 Beğeni

Anno 1800 console edition oynuyorum. Aslında oyun bu hafta çıktı hemen satın alacaktım fakat ilk hafta ücretsiz olarak sunuldu ve bende 1 haftada canını çıkarmayı planlıyorum.
@okanakinci bu arada bu oyunda düzenli şehir kurmak çok daha zor. :slight_smile:

3 Beğeni

Anno serisinden daha önce 1404 ve 2070’i oynadım. Bence Anno oyunlarında düzenli bir şehir kurmanın daha zor olmasının en önemli nedeni, oyunun bu amaca yönelik olarak tasarlanmamış olmasıdır. Anno bir şehir simülasyonu olmaktan çok, bir ekonomi simülasyonudur. Sınırlı kaynaklarla sınırsız ihtiyaçları karşılamanın bilimi olan ekonomiyi öğreten bir oyun. İhtiyaçlar karşılandıkça yerine yenileri gelir. Bunun için de üretim hatları ve tedarik zincirleri gitgide karmaşıklaşır. Anno esas olarak bu amaca göre tasarlandı. Elbette oyunda şehir kurmak, hatta göze hoş görünen bir şehir kurmak mümkün, hatta gereklidir ama bir dereceye kadar bu yapılabilir.

3 Beğeni

Dediklerinin hepsine katılıyorum. Tabi bende oyunu yeni oynamaya başladığım için düzen için zorlandım. Ama cities skylinesa bu tarz eklentiler yada modlar gelmesi oyuna başka bir hava katardı. Yada komşu kentler olabilir. Anlaşmalar, mücadeleler, çatışmalar… SimCity gibi.

1 Beğeni

Dragon Ball, Naruto, One Piece oyunlarından oynayan var mı? Her birinin 4-5 oyunu var, hangileri güzeldir. Tavsiye eder misiniz? İndirime girmiş steamde, bir bakalım.

Benim bildiğim her biri anime senaryosunun belli bir kısmını işliyor. Her bir oyun belli bir actin oyunu olması lazım.

1 Beğeni

Steam indiriminden mutlaka almalısın dediğiniz 100 TL altında fiyatı olan oyun önerisi alabilir miyim?

2 Beğeni

Gris 6,75 TL Bence mükemmel bir oyun.

Disco Elysium - The Final Cut 15,25

Catherine Classic 15,00 TL çok iyi. :smile:

Stardew Valley 16,80 TL

The Wolf Among Us 19,50 TL Telltale’in bence en iyi oyunlarından birisi.

Heavy Rain 35 TL demosu da var.

Detroit: Become Human 71,00

Fallout seversen 4. oyun 59,07

Epic verdiği zaman almadıysan STAR WARS Jedi: Fallen Order 27,99 Deluxe 34,99

İndie seviyorsan Katana Zero 15,00

Çok kaliteli bir İndie olan Hades’i önerecektim ama %50 indiirmle bile 117,50 TL olmuş.

Pek 100 TL’nin altına bir şey kalmamış.

6 Beğeni

10 yıl öncesinin güzel oyunlarını tekrar oynamak için L4D 1-2, Prototype 1-2, Call of Duty serisi ile forumda ismini duyduğum Crisis 1-2-3, Ark, Observer, Orwell, Total War 1 ve Tekken 7 oyunlarını almayı düşünüyorum ben. Toplu alımlarda fiyatlar biraz daha düşük oluyor.

2 Beğeni

Gris’i yeni bitirdim ve hayran kaldım, ben de şiddetle tavsiye ederim. Stardew Valley’de sadece Steam’de 1000 saatim var, başka söze gerek yok :smiley:

Benim de tavsiye edebileceğim oyunlar:

• Avicii Invector 8 TL (Oyunun güzel olmasına çok şaşırmıştım ben de, yani önyargılı olmayın :smiley:)
  • L.A. Noire 43 TL
  • Ori and the Blind Forest 49,75 TL
  • Ori and the Will of the Wisps 59,80 TL
  • Cuphead 21,70 TL (Ben beceremedim oynamayı gerçi ama görseller harika ve mp de oynanıyor)
  • Don’t Starve 4,62 TL
  • Graveyard Keeper 66,50 TL
  • The Forest 7,60 TL (Multiplayer olarak bayağı sarıyor.)
  • Frostpunk 56 TL (Favorilerimden biridir.)
  • Little Nightmare 1&2 7,75 TL - 49,17 TL (Bundle olarak daha ucuza geliyor.)
7 Beğeni

Gris’i hiç araştırmadan aldım oynadım. Sonunda perişan etti. :smile:

Stardew Valley’i 115.1 saat oynamışım. Eşim tabii ki de Haley çünkü elmas ile mutlu oluyordu. Bende de bolca elmas vardı. :joy:

Graveyard Keeper’a bakacağım. Belki alırım. Diğer önerdiklerinin neredeyse tamamı var bende.

Biraz daha ekleme yapayım madem.
Thief 6,89 TL
Dishonored 22,25TL düz Definitive Edition olanı 44,75 TL
STASIS 5,55 TL Türkçe dil desteğini de Beta kısmına 123stasis123 yazarak ekleyebilirsiniz.
Inscryption 30 TL
Limbo 6.50 TL
İnside 13 TL
Spyro™ Reignited Trilogy 57,40 TL
Psychonauts 5.40 TL
Psychonauts 2 31.28 Bu bence müthiş bir oyun. İlki çok yaşlanmış vaziyette.

Liste dışı önerisi.
Baldur’s Gate 3 249 TL’ye satılıyor fakat yakında fiyatı fırlar bunun diye düşünüyorum. Türü seviyorsanız kaçırmayın. Türkçe dil desteği de var.

6 Beğeni

Baldur’s Gate 3’ü alayım dilimiz ile geliyorsa oynamasak da olur. :smiley:

1 Beğeni