Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

(akaiabe) #242

Rise of Nations oynamad─▒m ama, Civilization serisi, ├Âzellikle 5ÔÇÖi tavsiye ederim.

(M. Ihsan Tatari) #243

Benim de akl─▒ma ilk Civilization geliyor do─čal olarak :slight_smile: Endless Legend (hi├ž sevmem) ve Beyond Earth oyunlar─▒ da benzer bir konu i┼čliyor a┼ča─č─▒ yukar─▒. 4X Games ┼čeklinde ararsan─▒z bu t├╝r├╝n ├Ârneklerine kolayca ula┼č─▒rs─▒n─▒z.

Empire Earth diye bir oyun vard─▒. Bayaa eskiydi 2ÔÇÖsi 3ÔÇÖs├╝ ├ž─▒km─▒┼čt─▒ ama onlar─▒ oynayamad─▒m. Bir g├Âz atabilirsiniz.

(Bar─▒┼čcan Bozkurt) #245

I Have No Mouth, and I Must Scream

Ne kadar g├╝zel tasarlanm─▒┼č bir oyun. Harlan EllisonÔÇÖ─▒n ├Âyk├╝s├╝ndeki mekanlar ve karakterler ├žok g├╝zel aktar─▒lm─▒┼č. ├ľzellikle karakterler iyi i┼členilmi┼č. ├ľyk├╝deki gibi 5 karakter konulmakla kalmam─▒┼č, ge├žmi┼čleri de detayland─▒r─▒lm─▒┼č. ├ľrne─čin Josef MengeleÔÇÖnin yan─▒nda ├žal─▒┼čan Nimdok gibi. En be─čendi─čim yanlar─▒ndan biri de buydu. Karakterlerin ge├žmi┼člerini ziyaret ediyoruz ve tamamen farkl─▒ tasarlanm─▒┼č haritalarda. 5 karakterin hikayesini bitirdikten sonra bir hikayede daha a├ž─▒l─▒yor ve bu ya bizi ├Âyk├╝n├╝n sonuna g├Ât├╝r├╝yor ya da oyunda bulmacalar─▒ ├ž├Âzmekten fazlas─▒n─▒ yapt─▒ysak farkl─▒ bir sona. Bulmacalar demi┼čken ├žok g├╝zel haz─▒rland─▒klar─▒n─▒ s├Âylemek gerek. Hikayenin d├╝nyas─▒na ters d├╝┼čen ÔÇťBunu niye yap─▒yorum?ÔÇŁ dedirtecek cinsten bir ┼čey yok. Zor olanlar var fakat kaliteliler. Hatta bir noktadan sonra hikayenin ak─▒┼č─▒n─▒ zedelemesin diye azal─▒yor ve bu ├žok g├╝zel bir tercih olmu┼č. Oyundaki g├Ândermeler, esinlenmeler ├žok ho┼č. Yetmez bu kadar─▒. AMÔÇÖi seslendiren de Harlan EllisonÔÇÖ─▒n ta kendisi.

Eksi olarak s├Âyleyebilece─čim tek ┼čey AM d─▒┼č─▒ndaki seslendirmelerin pek iyi olmamas─▒. Belki Nimdok iyi say─▒labilir.

8.8/10

Ek Bilgi

SteamÔÇÖden al─▒rsan─▒z oyunun dosyalar─▒ i├žindeki Bonus Content klas├Âr├╝nde ├Âyk├╝y├╝ ve oyunun yap─▒l─▒┼č─▒n─▒ anlatan pdfleri bulabilirsiniz.

(AliCagan4235) #246

Bu defa EzioÔÇÖnun hikayesinden uzakla┼čt─▒─č─▒m─▒z bir AssassinÔÇÖs Creed oyunu ben gayet ba┼čar─▒l─▒ buldum, ├žok s─▒k─▒nt─▒ yaratan bir ┼čey varsa o da buglar. Bug say─▒s─▒ ├žok. Ha oyunu ├Âneririm, gayet be─čendim.

─▒-------------------------------------------------------------------------------------------------------─▒

Serinin 3. oyununu ├žok be─čendim. 1 ve 2 yi hayranl─▒kla oynad─▒─č─▒m─▒ ve ├žok k├╝├ž├╝k ya┼čta hayran kald─▒─č─▒m─▒ hat─▒rl─▒yorum. Yak─▒n zamanda 2 yi tekrar oynama f─▒rsat─▒ buldum onu da ├žok be─čendim. 3. de ├žok ├žok iyi olmu┼č, k├Âkl├╝ bir de─či┼čime gitmi┼čler a├ž─▒k d├╝nya, araba s├╝rebilme, silah, mermi, bomba ├╝retme level atlama gibi ├žok fazla yenilik var yine tek s─▒k─▒nt─▒s─▒ Optimizasyonu.

Diablo 3 :dizzy_face:

Diablo 3ÔÇÖ├╝ oynay─▒p oynamamak aras─▒nda ├žok karas─▒z kald─▒m. Fikir verebilir misin oyun hakk─▒nda?

─░lk ├ž─▒kt─▒─č─▒nda arkada┼člarla oynarken zevk alm─▒┼čt─▒m (O zamanlar oyun i├žerisinden item ve gold al─▒┼č sat─▒┼č─▒ yap─▒l─▒yordu item ├žok zor d├╝┼č├╝yordu vb.) :slight_smile: Oyun eskiye oranla ├žok fazla de─či┼čim ge├žirdi. Bende uzun bir aradan sonra oyunu yeni y├╝kledim . Farm yapmay─▒ seviyorsan can s─▒k─▒nt─▒s─▒na birebir :slight_smile: ┼×imdi ben Bilizzard hayran─▒ oldu─čum i├žin oyun ├žok k├Ât├╝ diyemem :slight_smile: ├ço─ču ki┼či Steam ├╝zerinden ├╝cretsiz olan Path of ExileÔÇÖnin dialo 3 den daha iyi oldu─ču s├Âyleniyor ki muhtemelen hakl─▒lard─▒ . POEÔÇÖnin talent a─čac─▒ muazzam bir ara benimde o oyunu denemem laz─▒m :slight_smile:

O zaman ben de PoE oynamaya devam edeyim. O eski, klasik diablo tad─▒n─▒ ta┼č─▒yor mudur diye merak ediyordum ama anlad─▒─č─▒m kadar─▒yla art─▒k eskisi gibi de─čil.

Diablo 3 k├Ât├╝ bir oyun degil, eglencelik hack & slash tarz─▒, kaliteli grafiklere sahip. Ama Diablo 2 ile k─▒yasland─▒─č─▒nda vasat kal─▒r. ├ľzellikle level ald─▒k├ža str, agi gibi ├Âzellikleri otomatik da─č─▒tmas─▒n─▒ hi├ž be─čenmemi┼čtim. Bir de ilk aylarda battle.net sorunu so─čutuyordu ama art─▒k o sorunda kalmad─▒.

(Duck) #252

MarvelÔÇÖs Spiderman oynuyorum e─členceli lakin neredeyse her a├ž─▒k d├╝nya oyununda olan bir sorun var kendini ├žok tekrar ediyor

Hand Simulator oynuyorum :d Single player oynamak ilk sefer i├žin g├╝zel ama ondan sonrakilerde arkada┼člarla girmek gibisi yok.

(Tansel Diplikaya) #254

Diablo 3 g├╝zel bir oyun Path of Exile g├Âre art─▒s─▒ hikayesi ve b├Âl├╝m aras─▒nda seyretti─činiz hikayeler. Karakterlerin yeteklerini istedi─činiz zaman de─či┼čtirebildi─činiz i├žin ayn─▒ s─▒n─▒ftan tek bir karakter yapman─▒z yeterli.

Path of ExileÔÇÖda ├Âyle bask─▒n bir hikaye yok. Daha ├žok canavar bi├žme ┼čeklinde. Ama karakter ├že┼čitlili─či ve b├╝y├╝ler D3ÔÇÖe g├Âre baya─č─▒ geli┼čmi┼č. Bir de her 3 ay da bir yeni bir mod ├ž─▒kar─▒yorlar. Benim tek sevmedi─čim yan─▒ her mod i├žin yeni bir karakter yaratmak zorunda olmak. Oyun oynamaya ├žok vakit ay─▒ramad─▒─č─▒m i├žin anca 30-40 seviyeye gelebiliyor karakterler modlarda. E bir de en b├╝y├╝k art─▒s─▒ ├╝cretsiz olmas─▒.

(Bar─▒┼čcan Bozkurt) #255

Resident Evil 2 1-Shot Demo
Resident-Evil-2-Remake-Samurai-Edge-DLC

Biraz gere─činden fazla ├Âv├╝ld├╝─č├╝n├╝ g├Ârd├╝─č├╝m i├žin birka├ž bir ┼čey demek istedim. Demo her ┼čeyden ├Ânce ├žok ├žizgisel, ├Âyle b├Âyle de─čil. ├ľrne─čin tavanda as─▒l─▒ duran cesete ne kadar s─▒karsan─▒z s─▒k─▒n d├╝┼čm├╝yor, illa alt─▒ndan ge├žmeniz gerek. Ya da zombilerin ├ž─▒k─▒┼č─▒, ses kullan─▒m─▒ eski oyunlarla ├žok ayn─▒. Eskiden s─▒rf oyun uzas─▒n diye kilidi tabancayla k─▒rd─▒rtmay─▒p haritay─▒ dola┼čmamaz─▒ istemeleri h├ól├ó ayn─▒. S─▒rf denemek i├žin 2.oynay─▒┼č─▒mda pompal─▒ al─▒p zincirli kap─▒ya ko┼čtum ve zincire ate┼č ettim. K─▒r─▒lmad─▒. ─░lla onun i├žin item bulup k─▒rmak gerek. Zombilerin uzuv kopu┼člar─▒ ayn─▒. 2 kol, 1 bacak koptu─čunda net ├Âl├╝yorlar. Canl─▒yken kopan kafalar─▒ ├Âl├╝yken ne kadar ate┼č edersek edelim kopmuyor. Zombinin i├žinden ge├žilebiliyor. (Att─▒─č─▒m videoda bu var.) Mermiler de ├žok bol. Baz─▒ insanlar mermi kullan─▒m─▒n─▒n ├Âneminden bahsetmi┼č ve bunun muhtemelen sebebi demodaki 30 dakika s─▒n─▒r─▒. Fakat az mermi gibi bir durum asl─▒nda yok. ├çok fazla mermi var, hatta cephanelikteki bulmacay─▒ ├ž├Âzerseniz rahat 10 k├╝s├╝r pompal─▒ mermisi, 60ÔÇÖdan fazla tabanca mermisi oluyor. Oyunun haritas─▒nda da 8-9 tane zombi var zaten.

Bu s├Âylediklerimi oyunu k├Ât├╝lemek i├žin s├Âylemiyorum. Oyun ger├žekten iyi g├Âr├╝n├╝yor fakat bu demo i├žin baz─▒ ├Âvg├╝ler gere─činden fazla gibi geliyor.

Fragmanlarda g├Âr├╝p denemek istedi─čim bir ┼čey de dibimdeki zombiyi pompal─▒yla vurup ├╝st├╝me d├╝┼č├╝┼č├╝n├╝ g├Ârmekti. Oyuna aynen koymu┼člar. Leon ├╝zerine d├╝┼čen cesedi eliyle itiyor.

Lise son s─▒n─▒f oldu─čum i├žin ├žok bir ┼čey oynayam─▒yorum ama yak─▒n zamanda f─▒rsat─▒n─▒ bulup en sevdi─čim iki oyundan biri olan Fallout 4 oynad─▒m.

Konsolum Kuzey AvrupaÔÇÖda, gelene dek oyun oynayam─▒yorum maalesef. Ancak gece uyuyamay─▒nca mecburen PUBG Mobile giriyorum. Tak─▒mdakileri ├Âyle bir troll├╝yorum ki anlatamam. En sevdi─čim strateji alan daral─▒rken t├╝m tak─▒m─▒ arabada toplay─▒p daireden 1km ├Âteye s├╝rmek. Tam gaza bas─▒yorum ki iner inmez bay─▒ls─▒nlar. Hedefledi─čim noktaya vard─▒ktan sonra aniden frenliyorum. Bir s├╝re bekledikten sonra hamamb├Âce─či gibi ara├žtan atl─▒yorlar haliyle, ard─▒ndan tek ba┼č─▒ma g├╝venli alana do─čru s├╝ratle giderken, hem yava┼č yava┼č ├Âlmelerini izliyor hem de ailem hakk─▒ndaki d├╝┼č├╝ncelerini dinliyorum. Muazzam.

hots oynuyorum bu s─▒ralar
arada arkada┼člarla zevkine lol de oynar─▒m
700 saatlik de dota 2 ge├žmi┼čim ve bilmem ka├ž saat de dota :smiley:

Ben de oynamak istiyorum param olunca alaca─č─▒m ama biraz da platform oyunlar─▒nda zorland─▒─č─▒mdan dolay─▒ sinir krizi ge├žirmekten korkuyorum :smiley: Sizce zorlu─ču nas─▒ld─▒r platforma pek yak─▒n olmayan biri i├žin ?

(Umur) #260

Bence ideal. Aksiyon k─▒s─▒mlar─▒nda da platform k─▒s─▒mlar─▒nda da ├žok zor diyemem. E─členceli. Yine de zorlayan k─▒s─▒mlar─▒ var tabi ki.

(Burak) #261

Yak─▒n zamanda bitirdiklerim

God of war 4
The Witcher 3
Horizon Zero Dawn
AC: Black Flag

RDR 1
Beyond Two Souls

Eski oyunlardan Sleeping Dogs oynuyorum ┼čuan. Dead CellsÔÇÖi de oynuyorum ara ara

Bunlar bittikten sonra oynamay─▒ d├╝┼č├╝nd├╝klerim RDR 2 Spiderman ve AC: Odyssey