Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

(Enver Arman Ôśů) #262

┼×ehir d─▒┼č─▒nda ├╝niversite okudu─čum, evimdeyken masa├╝st├╝ sahibi oldu─čum ve kur durumlar─▒ y├╝z├╝nden diz├╝st├╝ne ge├ži┼čim engellendi─či i├žin ┼ču s─▒ralar telefondan em├╝lat├Ârler neticesiyle eski oyunlara dalm─▒┼č bulunmaktay─▒m.
Chrono Trigger
Final Fantasy 8
Shen mue
Policenauts
Hepsi hikaye a├ž─▒s─▒ndan ├žok zengin. Umar─▒m merak eder ve bu klasikleri tadars─▒n─▒z.

(M. Ihsan Tatari) #263

Oynad─▒─č─▒m en iyi JRYO olabilir :slight_smile: Seneler ├Ânce, bilgisayar─▒m k├╝l├╝st├╝re ├ž─▒k─▒nca ├žareyi em├╝lat├Ârlerde bulmu┼č ve o sayede oynam─▒┼čt─▒m. Cidden muazzamd─▒. Bir g├╝n Chrono CrossÔÇÖu da denemeye niyetliyim. Bir g├╝nÔÇŽ

(Hakan) #264

God of War 4 diye bir oyun yok yaln─▒z. Kapa─č─▒nda veya hi├žbir yerde 4 ibaresini g├Âremezsin. Seriye soft reboot at─▒ld─▒. Ya GoW 2018 ya da GoW ┼čeklinde s├Âylenmeli

(Bo┼č ─░nsan) #265

Kolay oyundu ya.

(Tansel Diplikaya) #266

Ayn─▒ isimle iki oyun ├ž─▒kar─▒lmas─▒ da ayr─▒ sa├žma bir durum :face_with_raised_eyebrow: Konu olarak zaten serinin devam─▒ gibi.

(Burak) #267

Ne farkeder ? God of war 4 deyince god of war 1 mi anlad─▒n ?

Gayr─▒ resmi de olsa 4 bu oyun bas baya.

Yar─▒y─▒lda Wolfenstein 2ÔÇÖyi ve Cod infinite warfareÔÇÖyi bitirdim. ─░kisi de ├žok g├╝zeldi, ├Âzellikle infiniteÔÇÖe kar┼č─▒ fazlas─▒yla ├Ânyarg─▒l─▒yd─▒m ama beni baya─č─▒ ┼ča┼č─▒rtt─▒, ak─▒c─▒l─▒─č─▒ ve b├Âl├╝m tasar─▒mlar─▒, atmosferi ├žok g├╝zeldi. Uzay gemisi sava┼člar─▒ ayr─▒ca ├žok ├žok g├╝zeldi. Wolfenstein 2 de g├╝zeldi asl─▒nda ama bir noktadan sonra s─▒kmaya ba┼člad─▒,oyun a┼ča─č─▒ yukar─▒ 12-13 saat s├╝r├╝yor, bence bir fps oyunu i├žin ├žok uzun bir s├╝re. ─░nfinite 4-5 saat s├╝r├╝yor ve tam tad─▒nda bitiyor, ├Ârne─čin o da 10 saat olsa feci ┼čekilde bay─▒k bir oyun olurdu. Wolfenstein dlclerini sonra oynamak ├╝zere yar─▒m b─▒rakt─▒m ama ├Âzetle ikisi de ├žok ├žok iyi oyunlar.

(M. Ihsan Tatari) #269

Ben Wolfenstein 2ÔÇÖyi pek sevmedim. Boss sava┼člar─▒n─▒n eksikli─či ├žok hissediliyor. Oyunun sonuna kadar hep ayn─▒ d├╝┼čmanlar─▒n biraz daha fazlas─▒yla sava┼čmak cidden kabak tad─▒ veriyor :frowning: Son sava┼č─▒n ÔÇťson sava┼čÔÇŁ oldu─čunu bile anlamad─▒m, o derece.

Bir de ├žok fazla politik mesaj vard─▒. BJ neredeyse beyaz oldu─ču i├žin ├Âz├╝r dileyecek k─▒vama geliyordu baz─▒ yerlerde. Hele AnyaÔÇÖn─▒n o hamile haliyle onlarca Naziyi haklamas─▒ÔÇŽ The New OrderÔÇÖ─▒ daha ├žok sevmi┼čtim. Ama Irene Engel g├╝zel bir ba┼č k├Ât├╝ olmu┼čtu, hakk─▒n─▒ yemeyeyim.

Abi ben boss sava┼člar─▒nda ├žok geriliyorum ya :smile: Mesela DoomÔÇÖda ├Âyle bosslar vard─▒ ki stresten ellerim terliyordu, bossu ge├žemiyordum sonra youtubedan nas─▒l ge├žtiklerine bak─▒p ├Âyle ge├žebiliyordum :smiley: Veya New OrderÔÇÖdaki devasa robot vard─▒ ad─▒n─▒ hat─▒rlayamad─▒m, 5 katl─▒ bir bina boyutundayd─▒, onda en az yar─▒m saat sa─čdan sola ko┼čturmu┼čtum, sonunda youtubedan bak─▒p yanl─▒┼č yere mermi s─▒kt─▒─č─▒m─▒ fark etmi┼čtim. New Order─▒n sonundaki kel adam - yine ismini unuttum- da ├žok zorlam─▒┼čt─▒.

Wolfenstein 2 de ├žok zor geldi bana a├ž─▒k├žas─▒, baz─▒ b├Âl├╝mlerde en kolaya ald─▒m. (Evet, can i play daddy? seviyesine :smiley: )

Neredeyse 13 y─▒ld─▒r oyun oynuyorum ama k├Ât├╝ oyuncuyum a├ž─▒k├žas─▒ :smiley: Boss sava┼člar─▒ da iyice ezik hissettirdi─činden dolay─▒ bence olmasa da olur. ( Dualshock ile oynuyorum, mouse ile oynasam i├žinden ge├žerim hepinizin diye avutuyorum kendimi :smiley: )

Hamile meselesi de ├žok ilgin├ž de─čil miydi ama? Bir sahne vard─▒, el bombas─▒ at─▒yordu, k├Âpek-robot patl─▒yordu, kan ya─čmuru ba┼člay─▒nca Anya ├╝st├╝n├╝ ├ž─▒kar─▒yordu falan, ├žok tuhaf bi sahneydi a├ž─▒k├žas─▒.

Son olarak oyunu sevmemin di─čer k├╝├ž├╝k sebeplerinden birisi Max Hass ile bilim adam─▒n─▒n satran├ž ma├ž─▒na tan─▒k olmak, ikincisi ise Blazckonun do─čum g├╝n├╝ partisine tan─▒k olmak (Noluyor yav niye her yer karanl─▒k, bak korkar─▒m a├ž─▒n ┼ču ─▒┼č─▒klar─▒, aa pasta :smiley: )

(M. Ihsan Tatari) #271

Evet, ├Âyle anlar─▒ g├╝zeldi :slight_smile: Ama bunlar azd─▒ ne yaz─▒k ki. Onun yerine bol bol AnyaÔÇÖn─▒n o bomba at─▒p kana buland─▒─č─▒na benzer g├Ândermeli, mesajl─▒ sahneler ├žoktu. Orada hamile bir kad─▒n─▒n tanr─▒├žasall─▒─č─▒na g├Ânderme yapm─▒┼člar ak─▒llar─▒ s─▒ra. Ama 8 ayl─▒k hamile bir kad─▒n─▒n elinde iki G3ÔÇÖle oradan oraya u├žarcas─▒na atlayamayaca─č─▒n─▒ unutmu┼člar nedense :stuck_out_tongue: ─░mk├ón─▒ var m─▒ yaÔÇŽ Sanki biz hi├ž hamile kalmad─▒k! (├ľh├Âm!)

Boss sava┼člar─▒ zor olmaya zor oluyor ama kolay oluca da bir anlam─▒ kalmaz. Onlar zaten terletmek, u─čra┼čt─▒rmak, k├╝frettirmek ama en sonunda yenmeyi ba┼čard─▒─č─▒nda bir haz duymak i├žin var :slight_smile:

Max Hass!

(Okan Ak─▒nc─▒) #272

Civilization VÔÇÖi toplamda 2000 saate yak─▒n oynam─▒┼č─▒md─▒r. Serinin ├╝├ž├╝nc├╝ ve d├Ârd├╝nc├╝ oyunlar─▒n─▒ da d├óhil edersek belki 3000 saat eder. Buradan da nas─▒l bir ba─č─▒ml─▒l─▒k yapt─▒─č─▒ anla┼č─▒labilir.

Bu ba─č─▒ml─▒l─▒─č─▒n sonucunda ├Âyle bir etkiliyor ki her ┼čeye bak─▒┼č─▒n─▒z de─či┼čebilir. Benim gibi solcu bir adam─▒n i├žindeki emperyalisti ortaya ├ž─▒kard─▒. :slight_smile:

Bir s├╝redir oynamasam da h├ól├ó akl─▒ma geliyor. Kendimi taktik ve strateji tasarlarken buluyorum. ┼×u an oldu─ču gibi arada bir m├╝ziklerini dinliyorum. Ba─č─▒ml─▒l─▒k b├Âyle bir ┼čey. Civilization oyunlar─▒ yasal uyu┼čturucudur. San─▒r─▒m bu oyunun kan─▒mdan temizlenmesi y─▒llar s├╝recek.

Bu arada Civilization 6ÔÇÖya da sonunda Osmanl─▒lar gelmi┼č.

(─░brahim ┼×ahin) #273

FM2019, bu seri kronik hastal─▒─č─▒m gibi bir ┼čey.

Torchlight 2. Bitirmek ├╝zereyim arkada┼čla co-op ├žok iyi gidiyor. 5-6 ay ├Ânce falan diablo 3ÔÇÖe para yetmedi─či i├žin alternatif olarak alm─▒┼čt─▒k uzun s├╝re g├Âz├╝m├╝zden ka├žm─▒┼č bir oynayal─▒m dedik diabloÔÇÖyu aratmad─▒ kendileri :smiley: Act 3 'teyim zaten oyun Act 4 'te bitiyor. Deneyin derim

(Damla) #275

OriginsÔÇÖi oynamadan (yanl─▒┼č oyunu indirdi─čimi bittikten sonra fark etrim) Dragon Age 2 oynamaya ba┼člad─▒m. Oyun iyi ba┼člad─▒ ama san─▒r─▒m oynad─▒─č─▒m ilk oyun olmas─▒ndan g├Ârevlerde ilerledik├že art─▒k d├Âv├╝┼č k─▒s─▒mlar─▒nda zorlanmaya ba┼člad─▒m. ├ľzellikle Act of Mercy g├Ârevinde ├╝├ž defa ├╝st ├╝ste ├Âld├╝m, Isabela ile ├ž─▒kt─▒─č─▒m ilk g├Ârevimde de ├Âl├╝nce sinirim bozuldu kapatt─▒m oyunu. Yard─▒mc─▒ olabilecek ya da taktik verebilecek varsa iyi olurdu ├ž├╝nk├╝ Dragon Age serisini bitirmek niyetindeyim.

(Tansel Diplikaya) #276

Ben ├žok ├Âlmeden tamlam─▒┼čt─▒m. ├çok uzun zaman oldu─ču i├žin ┼čimdi hat─▒rlam─▒yorum tam olarak ne yapt─▒─č─▒m─▒. Genel takti─čim ilk ba┼člarda yak─▒n d├Âv├╝┼č karakterleri ile taciz edip d├Âv├╝┼če ├žok girmeden dikkat da─č─▒t─▒p b├╝y├╝c├╝ ve ok├žularla yaz─▒flat─▒yorum. D├╝┼čman yeterince zay─▒flad─▒─č─▒nda topluca sald─▒yordum. ├ľnce zay─▒f d├╝┼čmanlardan ba┼člay─▒p g├╝├žl├╝ye do─čru tek tek indiriyorum. Bu kar┼č─▒ndaki d├╝┼čman─▒n durumuna g├Âre de yan─▒nda iksir bulundur.

(Damla) #277

Ya asl─▒nda ┼ču ana kadar ├žok g├╝├žl├╝ bir d├╝┼čmanla kar┼č─▒la┼čmad─▒m. Benim karakterim yedinci seviye b├╝y├╝c├╝, ┼ču an iksir ya da y├╝z├╝k gibi ┼čeylerim de yok. Level atlay─▒nca bir ka├ž ├Âzellik se├žtim sadece. ─░nternette sald─▒r─▒ esnas─▒nda oyunu durdurup karakterlere komut vermenin iyi olaca─č─▒ yaz─▒yor ama ben bodoslama dal─▒yorum ├ž├╝nk├╝ daha ├Ânce hi├ž oyun falan oynamad─▒m. Genelde Merrill, Varric ve Anders ile tak─▒l─▒yorum bir de g├Ârevlerde.

(Tansel Diplikaya) #278

Evet, bodoslama dald─▒─č─▒n zaman olmayabiliyor. Benim dedi─čim takti─či uygulamak i├žinde oyunu yukar─▒dan g├Âr├╝n├╝┼če al─▒p s├╝rekli oyunu durdurarak oynaman laz─▒m.

(Damla) #279

G├Ârevler, hikaye falan derken oyun ├žok g├╝zel asl─▒nda da b├Âyle bilmeden oynay─▒nca insan─▒n sinirlerini y─▒prat─▒yor i┼čte. ├ç├Âzmeyi ba┼čar─▒p bitirirsem OriginsÔÇÖe ge├žme niyetim var art─▒k.

(Tansel Diplikaya) #280

├çok fazla oynamad─▒ysan ├Ânce OriginsÔÇÖi ve AwakinigÔÇÖi oynaman─▒ tavsiye derim. OriginsÔÇÖs te yapt─▒─č─▒n eylemler ikinci ve ├╝├ž├╝nc├╝ oyunu etkiliyor.

(Damla) #281

B├╝y├╝k ihtimalle ├Âyle yapaca─č─▒m. Bug├╝n son kez dener yine ├Âl├╝rsem OriginsÔÇÖi indiririm art─▒k.