Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Oynadığım en iyi JRYO olabilir :slight_smile: Seneler önce, bilgisayarım külüstüre çıkınca çareyi emülatörlerde bulmuş ve o sayede oynamıştım. Cidden muazzamdı. Bir gün Chrono Cross’u da denemeye niyetliyim. Bir gün…

1 Beğeni

God of War 4 diye bir oyun yok yalnız. Kapağında veya hiçbir yerde 4 ibaresini göremezsin. Seriye soft reboot atıldı. Ya GoW 2018 ya da GoW şeklinde söylenmeli

Kolay oyundu ya.

2 Beğeni

Aynı isimle iki oyun çıkarılması da ayrı saçma bir durum :face_with_raised_eyebrow: Konu olarak zaten serinin devamı gibi.

1 Beğeni

Ne farkeder ? God of war 4 deyince god of war 1 mi anladın ?

Gayrı resmi de olsa 4 bu oyun bas baya.

1 Beğeni

Yarıyılda Wolfenstein 2’yi ve Cod infinite warfare’yi bitirdim. İkisi de çok güzeldi, özellikle infinite’e karşı fazlasıyla önyargılıydım ama beni bayağı şaşırttı, akıcılığı ve bölüm tasarımları, atmosferi çok güzeldi. Uzay gemisi savaşları ayrıca çok çok güzeldi. Wolfenstein 2 de güzeldi aslında ama bir noktadan sonra sıkmaya başladı,oyun aşağı yukarı 12-13 saat sürüyor, bence bir fps oyunu için çok uzun bir süre. İnfinite 4-5 saat sürüyor ve tam tadında bitiyor, örneğin o da 10 saat olsa feci şekilde bayık bir oyun olurdu. Wolfenstein dlclerini sonra oynamak üzere yarım bıraktım ama özetle ikisi de çok çok iyi oyunlar.

Ben Wolfenstein 2’yi pek sevmedim. Boss savaşlarının eksikliği çok hissediliyor. Oyunun sonuna kadar hep aynı düşmanların biraz daha fazlasıyla savaşmak cidden kabak tadı veriyor :frowning: Son savaşın “son savaş” olduğunu bile anlamadım, o derece.

Bir de çok fazla politik mesaj vardı. BJ neredeyse beyaz olduğu için özür dileyecek kıvama geliyordu bazı yerlerde. Hele Anya’nın o hamile haliyle onlarca Naziyi haklaması… The New Order’ı daha çok sevmiştim. Ama Irene Engel güzel bir baş kötü olmuştu, hakkını yemeyeyim.

Abi ben boss savaşlarında çok geriliyorum ya :smile: Mesela Doom’da öyle bosslar vardı ki stresten ellerim terliyordu, bossu geçemiyordum sonra youtubedan nasıl geçtiklerine bakıp öyle geçebiliyordum :smiley: Veya New Order’daki devasa robot vardı adını hatırlayamadım, 5 katlı bir bina boyutundaydı, onda en az yarım saat sağdan sola koşturmuştum, sonunda youtubedan bakıp yanlış yere mermi sıktığımı fark etmiştim. New Orderın sonundaki kel adam - yine ismini unuttum- da çok zorlamıştı.

Wolfenstein 2 de çok zor geldi bana açıkçası, bazı bölümlerde en kolaya aldım. (Evet, can i play daddy? seviyesine :smiley: )

Neredeyse 13 yıldır oyun oynuyorum ama kötü oyuncuyum açıkçası :smiley: Boss savaşları da iyice ezik hissettirdiğinden dolayı bence olmasa da olur. ( Dualshock ile oynuyorum, mouse ile oynasam içinden geçerim hepinizin diye avutuyorum kendimi :smiley: )

Hamile meselesi de çok ilginç değil miydi ama? Bir sahne vardı, el bombası atıyordu, köpek-robot patlıyordu, kan yağmuru başlayınca Anya üstünü çıkarıyordu falan, çok tuhaf bi sahneydi açıkçası.

Son olarak oyunu sevmemin diğer küçük sebeplerinden birisi Max Hass ile bilim adamının satranç maçına tanık olmak, ikincisi ise Blazckonun doğum günü partisine tanık olmak (Noluyor yav niye her yer karanlık, bak korkarım açın şu ışıkları, aa pasta :smiley: )

Evet, öyle anları güzeldi :slight_smile: Ama bunlar azdı ne yazık ki. Onun yerine bol bol Anya’nın o bomba atıp kana bulandığına benzer göndermeli, mesajlı sahneler çoktu. Orada hamile bir kadının tanrıçasallığına gönderme yapmışlar akılları sıra. Ama 8 aylık hamile bir kadının elinde iki G3’le oradan oraya uçarcasına atlayamayacağını unutmuşlar nedense :stuck_out_tongue: İmkânı var mı ya… Sanki biz hiç hamile kalmadık! (Öhöm!)

Boss savaşları zor olmaya zor oluyor ama kolay oluca da bir anlamı kalmaz. Onlar zaten terletmek, uğraştırmak, küfrettirmek ama en sonunda yenmeyi başardığında bir haz duymak için var :slight_smile:

Max Hass!

1 Beğeni

Civilization V’i toplamda 2000 saate yakın oynamışımdır. Serinin üçüncü ve dördüncü oyunlarını da dâhil edersek belki 3000 saat eder. Buradan da nasıl bir bağımlılık yaptığı anlaşılabilir.

Bu bağımlılığın sonucunda öyle bir etkiliyor ki her şeye bakışınız değişebilir. Benim gibi solcu bir adamın içindeki emperyalisti ortaya çıkardı. :slight_smile:

Bir süredir oynamasam da hâlâ aklıma geliyor. Kendimi taktik ve strateji tasarlarken buluyorum. Şu an olduğu gibi arada bir müziklerini dinliyorum. Bağımlılık böyle bir şey. Civilization oyunları yasal uyuşturucudur. Sanırım bu oyunun kanımdan temizlenmesi yıllar sürecek.

Bu arada Civilization 6’ya da sonunda Osmanlılar gelmiş.

1 Beğeni

FM2019, bu seri kronik hastalığım gibi bir şey.

1 Beğeni

Torchlight 2. Bitirmek üzereyim arkadaşla co-op çok iyi gidiyor. 5-6 ay önce falan diablo 3’e para yetmediği için alternatif olarak almıştık uzun süre gözümüzden kaçmış bir oynayalım dedik diablo’yu aratmadı kendileri :smiley: Act 3 'teyim zaten oyun Act 4 'te bitiyor. Deneyin derim

Origins’i oynamadan (yanlış oyunu indirdiğimi bittikten sonra fark etrim) Dragon Age 2 oynamaya başladım. Oyun iyi başladı ama sanırım oynadığım ilk oyun olmasından görevlerde ilerledikçe artık dövüş kısımlarında zorlanmaya başladım. Özellikle Act of Mercy görevinde üç defa üst üste öldüm, Isabela ile çıktığım ilk görevimde de ölünce sinirim bozuldu kapattım oyunu. Yardımcı olabilecek ya da taktik verebilecek varsa iyi olurdu çünkü Dragon Age serisini bitirmek niyetindeyim.

Ben çok ölmeden tamlamıştım. Çok uzun zaman olduğu için şimdi hatırlamıyorum tam olarak ne yaptığımı. Genel taktiğim ilk başlarda yakın dövüş karakterleri ile taciz edip dövüşe çok girmeden dikkat dağıtıp büyücü ve okçularla yazıflatıyorum. Düşman yeterince zayıfladığında topluca saldıyordum. Önce zayıf düşmanlardan başlayıp güçlüye doğru tek tek indiriyorum. Bu karşındaki düşmanın durumuna göre de yanında iksir bulundur.

Ya aslında şu ana kadar çok güçlü bir düşmanla karşılaşmadım. Benim karakterim yedinci seviye büyücü, şu an iksir ya da yüzük gibi şeylerim de yok. Level atlayınca bir kaç özellik seçtim sadece. İnternette saldırı esnasında oyunu durdurup karakterlere komut vermenin iyi olacağı yazıyor ama ben bodoslama dalıyorum çünkü daha önce hiç oyun falan oynamadım. Genelde Merrill, Varric ve Anders ile takılıyorum bir de görevlerde.

Evet, bodoslama daldığın zaman olmayabiliyor. Benim dediğim taktiği uygulamak içinde oyunu yukarıdan görünüşe alıp sürekli oyunu durdurarak oynaman lazım.

1 Beğeni

Görevler, hikaye falan derken oyun çok güzel aslında da böyle bilmeden oynayınca insanın sinirlerini yıpratıyor işte. Çözmeyi başarıp bitirirsem Origins’e geçme niyetim var artık.

Çok fazla oynamadıysan önce Origins’i ve Awakinig’i oynamanı tavsiye derim. Origins’s te yaptığın eylemler ikinci ve üçüncü oyunu etkiliyor.

Büyük ihtimalle öyle yapacağım. Bugün son kez dener yine ölürsem Origins’i indiririm artık.

Muhtemelen Kayıp Rıhtım’da kimsenin oynamadığı hatta adını bile duymadığı bir oyun oynuyorum. Escape from Tarkov. Rus yapımı hardcore realistik bir shooter. Hatta taglerinde simulation bile yazıyor yani o derece detaylı. Bakmak isteyen olursa biraz gameplay koyayım. Belki bu türü seven vardır.

1 Beğeni