Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

(Kasvet Ulu) #282

Muhtemelen Kay─▒p R─▒ht─▒mÔÇÖda kimsenin oynamad─▒─č─▒ hatta ad─▒n─▒ bile duymad─▒─č─▒ bir oyun oynuyorum. Escape from Tarkov. Rus yap─▒m─▒ hardcore realistik bir shooter. Hatta taglerinde simulation bile yaz─▒yor yani o derece detayl─▒. Bakmak isteyen olursa biraz gameplay koyay─▒m. Belki bu t├╝r├╝ seven vard─▒r.

(Okan Ak─▒nc─▒) #283

Company of Heroes oynayan var m─▒? Bug├╝nlerde bu oyuna yeniden ba┼člad─▒m. O patlama sesleri, tanklar, toplar, roketler, bombard─▒manlar beni mest ediyor. Bug├╝ne kadar bence daha iyisi yap─▒lmad─▒.

├ç─▒kt─▒─č─▒nda baya konu┼čulmu┼čtu asl─▒nda oyuncular aras─▒nda fakat sonradan destek gelmedi san─▒r─▒m. Online yan─▒ zay─▒f kal─▒nca b├Âyle oyunlar tutmuyor. Bir oyun daha var ad─▒n─▒ hat─▒rlayamad─▒m. ─░lk ├ž─▒kt─▒─č─▒nda beklenti ├žok y├╝ksekti. Hatalar y├╝z├╝nden oyunu b─▒rakt─▒ oyuncular sonradan hatalar d├╝zeltildi oyun fiyat─▒ ├žok d├╝┼čt├╝. Ama online oyuncu olmay─▒nca serverlarda bu seferde bu sebepten kimse oyunu almad─▒ :slight_smile: Steamde ├žok konu┼čulmu┼čtu.

(Bar─▒┼čcan Bozkurt) #285

Oyun asl─▒nda olduk├ža pop├╝ler. Fakat h├ól├ó erken eri┼čim gibi durdu─ču i├žin bir├žok insan tam bir hale gelmesini bekliyor.

Birka├ž y─▒l ├Ânce deseniz oynard─▒k. ├ľzellikle 1.oyunu. 2ÔÇÖyi pek sevemedim.

(Okan Ak─▒nc─▒) #286

─░kinci beni de pek sarm─▒yor ama ilk oyunu y─▒llar ge├žmi┼č olmas─▒na ra─čmen h├ól├ó oynuyorum.

(Tansel Diplikaya) #287

PS4 i├žin ├ž─▒kacak olan kendi oyununu kendin Yahoo temal─▒ bir oyun. Gayet g├╝zel g├Âr├╝┼čm├╝yor. Bit arkada┼č─▒m erken s├╝r├╝m├╝n├╝ oynam─▒┼č o hali bile hayret g├╝zeldi dedi. Kendi karakterinizi yap─▒p kendi yapt─▒─č─▒n─▒z d├╝nyada oynayabiliyorsunuz. Tabiki ├žoklu oyuncu deste─či var. PCÔÇÖye de ├ž─▒kar umar─▒m.

Bu oyunun tan─▒t─▒m videosunu izlemistim, konsepti harikayd─▒. Hayalg├╝c├╝yle s─▒n─▒rl─▒ olan bir oyunu denemeye de─čer.

Football Manager 19ÔÇÖu oynuyorum. Oynamay─▒n arkada┼člar ne film ne dizi izler ne de kitap okur oldum. T├╝m bo┼č vaktimi al─▒yor ve zaman ne kadar ├žabuk ge├žiyor fark edemiyorum.

(Hazal Çamur) #290

Oynam─▒yor ama oynamay haz─▒rlan─▒yorum :slight_smile:

Forgotten Anne ile Iconoclasts aras─▒nda kald─▒m. Hangisine ├Âncelik vereyim?

(Bar─▒┼čcan Bozkurt) #291

Fallout New Vegas

Fallout NVÔÇÖ─▒ DLCÔÇÖlerle birlikte bitirdim. Sevenler k─▒zabilir fakat ben BethesdaÔÇÖn─▒n yapt─▒─č─▒ 3.oyunun daha iyi oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. Bunun sebeplerini ┼č├Âyle s─▒ralayabilirim:

1. Fallout 3ÔÇÖ├╝n belli bir ana hikayesi var ve bu ciddi bir ┼čekilde anlat─▒lan bir hikaye. Oyundaki RPG k─▒sm─▒ da bu hikayenin etraf─▒nda d├Ân├╝yor. Fallout NV ise daha ilk ba┼čtan ilgi ├žekici bir ba┼člang─▒ca sahip de─čil. Neredeyse belli bir ana hikayesi yok ve ├žok fazla sald─▒m ├žay─▒ra.
  2. Fallout 3ÔÇÖde bir vaulta girerkenki gizem, atmosfer NVÔÇÖda yok. Fallout 3ÔÇÖdeki mekanlar─▒n atmosferi yine NVÔÇÖda yok. Mekanlar birbirine ├žok benziyor, ayn─▒ ortamda dola┼č─▒yormu┼č gibi hissediyorum.
  3. DLCÔÇÖler olmasa oyunda e┼člik eden iyi yaz─▒lm─▒┼č hat─▒rlanas─▒ bir NPC yok. ├ço─ču ÔÇťBana kat─▒l.ÔÇŁ demekle kat─▒l─▒yor.
  4. Oyunun karma sistemini be─čenmedim. 3.oyundaki karmada iyi veya k├Ât├╝ olmam─▒z insanl─▒─ča iyilik-k├Ât├╝l├╝k yapmam─▒z ile de─či┼čiyordu. New VegasÔÇÖda karma sistemi belli ideolojiler iyi, belli ideolojiler k├Ât├╝ ┼čeklinde. O belli olan dedi─čim de NCR. House veya Lejyon se├žerseniz direkt ┼čeytan olarak g├Ârevler yap─▒yorsunuz. 100ÔÇÖlerce Lejyon ├Âld├╝r├╝n, tek k├Ât├╝ karma yok. LejyonÔÇÖdan veya ba┼čka birinden ta┼č ├žal─▒n ÔÇťK├Ât├╝ Karma.ÔÇŁ
  5. RPG oyunu olarak hi├žbir romantizm se├žene─či vermemesi ├žok tuhaf.
  6. 3ÔÇÖ├╝ daha az ├ž├Âkmeyle oynad─▒m.
    ─░yi y├Ânlerini yazmayaca─č─▒m ├ž├╝nk├╝ herkes biliyor onlar─▒. Bunlar─▒ oyuna k├Ât├╝ demek i├žin yazmad─▒m, oyunu sevdim zaten. Fakat ├Âv├╝lmeyi as─▒l hak eden bence DLCÔÇÖler. Ana oyundan daha iyi hikaye, karakterler, silahlar ve sekanslar i├žeriyor. Mutlaka oynanmal─▒lar. ├ľzellikle ├Ânceki Fallout oyunlar─▒n─▒ oynad─▒ysan─▒z ├žok g├╝zel cameolar var.

Puan─▒m: 8.3/10

Br├╝tal Legend

Pek metal m├╝zik sevmem ama Ozzy Osbourne ile Tim SchaferÔÇÖ─▒ severim. Oyunu da ├žo─čunlukla keyif alarak oynad─▒m fakat eksileri de ├žok. Bunlardan biri zay─▒f hikayesi. Oyunun ilk k─▒s─▒mlar─▒ hem mizah hem de sunum olarak e─členceliyken ilerledik├že tekd├╝ze hale geliyor. Oyundaki baz─▒ g├Ârevlerin gere─činden fazla uzun tutuldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum. Bunun d─▒┼č─▒nda Tim SchaferÔÇÖ─▒n daha iyi espriler yazd─▒─č─▒n─▒ g├Ârd├╝m. Bu y├╝zden oyun bu noktada beklentimi veremedi. Oynan─▒┼č konusunda RTS ile hack n slash kar─▒┼č─▒m─▒ dinamikler g├╝zel d├╝┼č├╝n├╝lm├╝┼č ama ikisinde de yeterince ├že┼čitlilik sa─članamam─▒┼č. Kombo say─▒s─▒ da k─▒s─▒tl─▒, strateji k─▒sm─▒ da k─▒s─▒tl─▒. Asl─▒nda 5-6 saat hikayesi olan bir oyun i├žin yeterli g├Âr├╝nebilir fakat yetenekleri a├žmak i├žin yan g├Ârevleri yapmak ┼čart. Yan g├Ârevler de birbirinin ayn─▒s─▒, sadece ufak diyaloglara sahipler. Bu da can s─▒k─▒c─▒.

Puan─▒m : 7/10

(─░brahim ┼×ahin) #292

Hastanede n├Âbet├ži oldu─čum zamanlar bu illet oyun y├╝z├╝nden n├Âbete laptop ile gidiyorum.

(Enver Arman Ôśů) #293

H├ól├ó a├žar dinlerim m├╝ziklerini. Big ─░ron en sevdi─čim par├žayd─▒ radyoda.

(M. Ihsan Tatari) #294

Benim oyumun Forgotton AnneÔÇÖdan yana oldu─čunu s├Âylememe gerek yok san─▒r─▒m :smile: IconoclastsÔÇÖ─▒n ad─▒n─▒ da duydum birka├ž yerde ama oynamad─▒m, o y├╝zden bir ┼čey diyemeyece─čim.

(M. Ihsan Tatari) #295

Fallout 3 de iyiydi g├╝zeldi ama t─▒pk─▒ d├Ârd├╝nc├╝ oyun gibi ÔÇťger├žek bir FalloutÔÇŁ de─čildi. Mesela F3ÔÇÖte bir DeathclawÔÇÖu tabanca veya pompal─▒ t├╝fekle ├Âld├╝rebiliyoruz. Ama bunun m├╝mk├╝n olmamas─▒ gerekir. O yarat─▒klar─▒n derisi o kadar kal─▒nd─▒r ki ancak a─č─▒r m├╝himmatl─▒ silahlarla hasar verilebilir.

Ayn─▒ ┼čekilde ├╝├ž├╝nc├╝ oyundaki Brotherhood Of Steel tam bir ÔÇťkahraman Amerikan askerleriÔÇŁ edas─▒yla geziyor. Halbuki alakas─▒ yok. BrotherhoodÔÇÖun i├žine kapan─▒k, teknolojiden ba┼čka hi├žbir ┼čeye ├Ânem vermeyen bir grup olmas─▒ laz─▒m. Sondaki GundamÔÇÖdan bozma dev robotu saym─▒yorum bileÔÇŽ

Daha bunun gibi bir s├╝r├╝ ┼čey s─▒ralayabilirim. Bethesda dersine iyi ├žal─▒┼čmam─▒┼čt─▒. O y├╝zden New Vegas hep bir ad─▒m ├Ânce olacak benim i├žin. Eski oyunlara yapt─▒─č─▒ g├Ândermeler bile yetiyor.

Ama Fallout 3ÔÇÖ├╝n iyi yapt─▒─č─▒ ┼čeyler de vard─▒ tabii. Di─čer vaultlardaki deneyleri g├Ârmek, ├╝├ž boyuta ba┼čar─▒l─▒ ge├ži┼č, siyah-beyaz sanal sim├╝lasyonÔÇŽ G├╝zel oyundu. Yeni sistemlerde ├žal─▒┼čmamas─▒ ├╝z├╝c├╝.

Fallout 3 yeni sistemlerde ├žal─▒┼čm─▒yor mu? Daha d├╝n girdim desem :slight_smile:. Bence de fallout nv daha g├╝zel. Gerek atmosfer gerekse harita olarak. Ama nv nin daha fazla ├ž├Âkt├╝─č├╝ do─čru.

(Bar─▒┼čcan Bozkurt) #297

3.oyunu daha 1 ay ├Ânce Windows 10ÔÇÖda oynad─▒m. Hatta ┼ča┼č─▒rtarak ├žok sorunsuz ├žal─▒┼čt─▒.

(M. Ihsan Tatari) #298

Bu oyunun garezi bana m─▒? :smile: Tamam tamam, seni de seviyorum. Can─▒ms─▒n. ├çal─▒┼č art─▒kÔÇŽ Nuka Cola ─▒smarlayaca─č─▒m sana, s├Âz. (├çal─▒┼čsana olm! :frowning: )

(Ayberk ┼×ent├╝rk) #299

Witcher 3ÔÇÖte Steel for Humans m├╝zi─čine hangi g├Ârevde rastl─▒yoruz?

Genel problem, bende ilerledim bir s├╝re sonra ayn─▒ g├Ârevin ortas─▒nda iki defa ├ž├Âk├╝nce pes ettim.

(M. Ihsan Tatari) #301

Belirli bir g├Ârevde ├Âzellikle ├žal─▒p ├žalmad─▒─č─▒n─▒ hat─▒rlam─▒yorum ama genellikle insanlarla sava┼č─▒rken duyuyoruz.