Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

(Ufuk ) #303

1.5 ya┼č─▒ndaki o─člumla; uzaktan kumanda kimde kalacak, scooterÔÇÖa binmek yerine kim ittirecek, hangi kitab─▒ okumak yerine yere f─▒rlatsak, dergi sayfalar─▒n─▒ y─▒rtmaca, kedinin pe┼činden ko┼čturmaca, perdelerin ard─▒na saklan─▒p birisinin gelip bizi aramas─▒n─▒ beklemece ve uyumadan ├Ânce 1.30 saat ortal─▒─č─▒ birbirine katmaca oynuyoruz.

Puan─▒m 10/10

(Erman Akman) #304

Bende de 2.5 ya┼č─▒nda olan versiyonu var :smiley: ├žok iyi anl─▒yorum sizi.Ger├žek hayat oyunu. Tabi arada hala f─▒rsat bulursam az─▒c─▒k Destiny 2 devam.

(Muhammet Topcu) #305

Valla benim de y├╝z├╝m g├╝lmedi bir t├╝rl├╝ FO3ÔÇÖten yana. S├╝rekli sa├žma sapan ├ž├Âkme problemleri ya┼čad─▒m.

@Gurlino

O da bi┼čey mi? Bende b├╝t├╝n yan g├Ârevleri yapm─▒┼č, soru i┼čaretlerine gitmi┼č, level kasm─▒┼č, 6 ya┼č─▒nda bir versiyon ve oyuna yeni ba┼člad─▒─č─▒m 1,5 ya┼č─▒nda versiyon olmak ├╝zere, 2 tane save dosyam var :smile:

Iconoclasts ├Âzellikle ge├žti─čimiz y─▒l─▒n indie oyunlar─▒ndan en iyilerinden biriydi. Benim i├žin 2017 de Hollow knight neyse 2018ÔÇÖde de Iconoclasts odur tavsiye ederim. Hikayesi ilgimi ├žekmi┼čti oynad─▒k├ža mekanikler de ho┼čuma gitti─či i├žin devam ettim iyi ki de etmi┼čim ^^

(Hazal Çamur) #308

Hollow KnightÔÇÖ─▒ ├žok severek oynam─▒┼čt─▒m. Bu heyecan verici bir benzetme oldu benim i├žin :slight_smile: te┼čekk├╝rler.

(Ahmet Hakan) #309

Finding Paradise ba┼člad─▒m, ba┼člamamla bitmesi bir oldu zaten. ┼×ahsen ben To The MoonÔÇÖdan daha ├žok be─čendim bu oyunu. E To The MoonÔÇÖdan puan─▒m 10/10ÔÇÖdu zaten, ┼čimdi ben bu oyuna nas─▒l puan verebilirim ki diye d├╝┼č├╝n├╝yorum. Kan GaoÔÇÖnun 3 oyunu da (Bird Story de sayd─▒m) benim i├žin harika birer deneyim oldu. Hala nas─▒l anlatsam bilemiyorum, en iyisi anlatmamak o zaman. Al─▒n, oynay─▒n, oynat─▒n.

Puan─▒m 11/10

Ne demek :slight_smile: keyifli oynamalar

(akaiabe) #311

Valkyrie Chronicles 4 oynuyorum ama Kingdom Hearts 3 oynamak i├žin organ mafyas─▒na ba┼čvurmay─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Bir b├Âbrek 470tl ediyor mu ? Bir b├Âbrek daha verip ps4 al─▒p oynar─▒m art─▒k :confused:

(akaiabe) #313

┼×uan piyasaya hi├ž hakim de─čilim. En son Persona 5 ├ž─▒kt─▒─č─▒nda dolar yine normaldi, ben karaci─čerden ufak bir par├žadan kurtarm─▒┼čt─▒m. Red Dead Redemption 2 al─▒p oynayanlara sormak laz─▒m fiyatlar─▒.

├çok k├Ât├╝ ┼čuan hele sony taraf─▒nda soru┼čturma falan a├ž─▒lm─▒┼čt─▒ fiyatlarla ilgili. Allahtan steam var kurtar─▒yorum ordan ama sony exclusivelerini r├╝yamda g├Âr├╝yorum anca

(Muhammet Topcu) #315

Bug├╝n itibariyle Resident Evil 2 RemakeÔÇÖin Denuvo korumas─▒ k─▒r─▒lm─▒┼č vaziyette. Her ne kadar m├╝mk├╝n oldu─čunca yap─▒mc─▒lara destek olmak ad─▒na g├╝c├╝m├╝n yetti─či kadar orijinal ├╝r├╝nler al─▒p t├╝ketmeye ├žal─▒┼čsam da san─▒r─▒m her ge├žen g├╝n kod varyasyonunu artt─▒r─▒p g├╝nden g├╝ne oyunlar─▒ yava┼člatan DenuvoÔÇÖya ve her f─▒rsatta T├╝rk insan─▒n─▒n ili─čini kurutmaya ├žal─▒┼čan, oyunun dijital kopyalar─▒n─▒ 400, 450 TL gibi ak─▒l almaz fiyatlardan sat─▒┼ča koyan, daha ucuza veren platformlar─▒ da ─▒srarlar─▒yla ayn─▒ fiyat e┼či─čine ├žektiren Aral GameÔÇÖe inat ├žat─▒r ├žutur oynayaca─č─▒m. Burada az ├Âfkemi kusmak istedim.

Her ne kadar korsan i├žeri─čine kar┼č─▒ olsamda, ger├žekten fiyatlar anormal seviyede hani de─čmez ger├žekten o paralar─▒ vermeye. 200 seviyeleri bile fazlayd─▒ ├╝lkemizde ┼čimdi hepten u├žtu.

Steam dolar kuruna b─▒rak─▒lsa baz─▒ ad─▒n─▒ anmak istemedi─čim da─č─▒t─▒c─▒lar m├╝dahale etmese, AAA oyunlar 89 TLÔÇÖden sat─▒┼ča ├ž─▒k─▒yor ├žok defa g├Ârd├╝k.

Dead Space 2.

─░lk oyun gibi tekinsiz ve korkutucu.

(Damla) #318

Dragon Age 2ÔÇÖye sava┼č sistemini iyice ├Â─črendikten sonra devam ediyorum ve gayet e─členceli ge├žiyor. ┼×u ana kadar ma─čaradaki blood mageleri yakalama haricinde hi├ž bir g├Ârevde zorlanmad─▒m onda da ├Âlmeden bitirdim yine. Ekibe FenrisÔÇÖi de katt─▒ktan sonra Anders-Varric-Fenris tak─▒l─▒yorum.
T├╝m yan g├Ârevleri tamamlad─▒m bo┼č vaktimde The Deep Roads Expedition g├Ârevine at─▒laca─č─▒m art─▒k.

Bende d├╝┼č├╝n├╝yorum oyunuda ├Âzellikle b├Âyle uzun vakit ay─▒raca─č─▒m oyunlar─▒n grafikleri eski olmas─▒ benim i├žin sorun. Ondan uzak duruyorum.Modern grafik olmay─▒nca oyuna kendimi tam veremiyorum. Direkt dragon age inquisition ba┼člasam acaba hikaye ba─člant─▒l─▒ m─▒?

Witcherda s─▒rf hayran oldu─čum i├žin hikaye eksik kalmas─▒n diye 1.oyundan ba┼člay─▒p bitirdim ama onda bile zor katland─▒m :slight_smile:

(Damla) #320

Hikaye ba─člant─▒l─▒ say─▒l─▒r farkl─▒ karakterlerle oynan─▒yor ama duydu─čuma g├Âre 2ÔÇÖnin sonundaki olaylar son oyunu etkiliyormu┼č bir de 2ÔÇÖde kendi yaratt─▒─č─▒m─▒z karakter InquisitionÔÇÖda g├Âr├╝n├╝yormu┼č biraz. Ben de Origins yerine 2ÔÇÖyi indirince ondan ba┼člamak zorunda kalm─▒┼čt─▒m ba┼čta evrene adapte olmakta biraz zorland─▒m a├ž─▒k├žas─▒. Ancak internetten okuduktan sonra girebildim oyuna onda da ├žok fena spoiler yedim.
Yine de Inquisition kadar olmasa da 2 o kadar k├Ât├╝ say─▒lmaz grafik a├ž─▒s─▒ndan bence. Mekanlar─▒n hepsi neredeyse ayn─▒ ama hep ayn─▒ yerlerde g├Ârev koval─▒yorsunuz. Bir de fazla gereksiz g├Ârev var yok onu kurtar yok mektubu ┼čuna ilet falan. Ben level atlamak i├žin mecburen yapm─▒┼čt─▒m hepsini Deep Roads g├Ârevine haz─▒rl─▒ks─▒z gitmemek i├žin.

(Tansel Diplikaya) #321

A├ž─▒k├žas─▒ DA 2 hikaye a├ž─▒s─▒nda serinin en tek d├╝ze oyunu yapt─▒─č─▒n─▒z eylemler hikayenin gelece─čini DA Origins ya da InquisitionÔÇÖdaki kadar etkilemiyor. OriginsÔÇÖin grafikleri 2. oyun kadar omasa da hikaye anlam─▒nda ├žok daha tatmin edici. DA Origins ile DA 2 ayn─▒ zaman diliminde farkl─▒ mekanlarda ge├žiyor. DA 2 ilk oyunla do─črudan ba─člant─▒l─▒. OriginsÔÇÖden sonra 2ÔÇÖyi oynad─▒─č─▒n─▒z zaman ilk oyundaki karakterinizin yapt─▒─č─▒ eylemler 2. oyunda haberler ve s├Âylentiler olarak geliyor. InquisitionÔÇÖda devam hikayesi olarak geliyor ve do─črudan Origins, Awakining ve DA2 deki olaylar─▒n etkilerini g├Âr├╝yorsunuz.

Benim ┼čimdiye kadar oynad─▒─č─▒m en iyi seri diyebilirim Dragon Age i├žin.

(Bo┼č ─░nsan) #322

D├╝n GrisÔÇÖi bitirdim. A├ž─▒k├žas─▒ oyunun sanat ve m├╝zik y├Ân├╝n├╝ ├Âvd├╝klerinde akl─▒ma direk ÔÇťOri and Blind ForestÔÇÖtan da g├╝zel olamaz ya.ÔÇŁ dedim. Ama oyun bu s├Âzlerimi teker teker yedirdi bana. Oyuna ba┼člarken karakterinizin ya┼čad─▒─č─▒ karamsarl─▒k o kadar g├╝zel anlat─▒lm─▒┼č ki sizin de ├╝zerinize bir a─č─▒rl─▒k bas─▒yor. ├ľyle ki z─▒plama tu┼čuna bast─▒─č─▒n─▒zda karakteriniz dizlerinin ├╝st├╝ne ├ž├Âk├╝p oturuyor. Bu depresyon havas─▒ yava┼č yava┼č yerini kararl─▒l─▒─ča, siyah-beyaz ekran yerini yava┼č yava┼č renklere b─▒rak─▒yor. Siz de karakterinizle beraber bu duygulara kap─▒l─▒p bir anda oyunu bitiriyorsunuz.

Oyunun sanat tasar─▒m─▒ ayr─▒, m├╝zik tasar─▒m─▒ apayr─▒ g├╝zel. Gris ger├žekten 4 saatlik bir sanat eseri. Kesinlikle 10/10.