Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? 🎮

Aklıma nedense şu sözler geldi…

4 Beğeni

Durum biraz böyle sanırsam…

Dragon Age Awakening ve Witch Hunt’ı bitirdim. Awakening’de cidden tüylerim diken diken oldu işler Origins’den çok daha karanlık bir hale gelmiş belli bir sonuca da bağlanmamış. Bunun haricinde hikaye güzeldi companionları çok sevdim sırf geyiklerini dinlemek için gereksiz görevlerin peşinden koştum. Özellikle Anders ve Nathaniel Howe çok iyi yaratılmış Nathaniel’ı Cousland hikayesiyle oynadığımdan başta asacaktım iyi ki vazgeçmişim oyundaki favori karakterim oldu. Anders ise depresif hallere girmeyip keşke böyle kalsaymış. Witch Hunt daha kısaydı her ne kadar Warden’ım Morrigan’a kavuşsa da sonu tatmin etmedi. 3 oyun içerisinde Hawke ve Inquisitor’dan çok Warden’ı sevmiştim hikayesi burada sona ermesin isterdim.
Şimdi Dragon Age 2’yi bir de rogue sınıfıyla oynuyorum epey zevkli geçiyor kavgalar. Origins’i import edince oyun çok daha güzel oluyor, ben malum kişiyi hayatta tutma kararını vermiştim bunun sonucunda Alistair’i sarhoş bir halde görmek sürpriz oldu. Geceleri Darktown’da kahveden adam toplamış gibi on yirmi kişi üzerime gelen çeteler olmasa daha güzel olacak ama sıkıntı değil.
Oyunun evreni cidden çok güzel yaratılmış üzerine saatlerce konuşulabilir. Arkadaşımı Origins’e başlattım konuşacak birisi olsun diye şu an Tower of Ishal görevinde masum masum oynuyo başına geleceklerden habersiz. Bu seriyle bilgisayar oyunlarına başlamam pek iyi olmadı Inquisition bittikten sonra büyük ihtimalle neye başlarsam başlayayım tam anlamıyla sevemeyeceğim.

1 Beğeni

PSN Plus’a Modern Warfare Remastered’ı vermişler, onu indiriyorum. Activison’a gıcığımdan böğrüme daş basmış almamıştım. Pripyat’a gitmek için sabırsızlanıyorum.

2 Beğeni

Bu akşam indirmek lazım birde Destiny Season of the Drifter bu akşam açılacaktı bide onu indirmesi var. ilk önce Destiny sonra Call of Duty indireyim bari

2019 yılındayız ama hâlâ CM 01-02 oynayanlar varmış. Hatta aktif bir forumu bile varmış. Çok ilginç.

Onun hastası ayrı oluyor. Kuzenim mesala son model laptop aldığında ilk kurduğu oyun CM 01.

1 Beğeni

Last of us Remastered ve Shadow of the colossus Remake’i oynadım. İkisi de muhteşemdi. Ama Shadow of the colossus 'u daha çok sevdim galiba. Last of usın da 2. oyununun neden böylesine merakla beklendiğini anlamış oldum. Bir de şu var: Bu oyunlar yıllar öncesinin oyunu. Şu anda oynayıp böylesine büyülenmişsem, o zamanlar oynadığımda ne durumda olurdum Allah bilir.

Elimde 2-3 sene öncesinde çıkmış bir sürü oyun olmasına rağmen imkanım ölçüsünde yeni çıkan oyunları al-sat yaparak da olsa öncelikli olarak oynamaya karar verdim. Çünkü sıcağı sıcağına oynamak bambaşka bir duygu olmalı diye düşünüyorum.

Son olarak Shadow of the colossus un, yapımcının diğer oyunları olan İCO ve The last guardian ile bağlantılı olabileceğini öğrendim. The last guardian a başlamıştım ama yazın bitirebileceğim sanırım. Yine de Trico nun gerçekçi davranışlarına hayran kaldım. Resmen kanlı canlı, yaşayan bir hayvan yaratmış adamlar. En son, kapıya kuyruğu sıkışmış şekilde oyunu kapatmak durumunda kalmıştım, içimde ukte kaldı, bunu da söyleyeyim dedim. :buyucu:

2 Beğeni

The last guardian a başlamıştım ama yazın bitirebileceğim sanırım. Yine de Trico nun gerçekçi davranışlarına hayran kaldım. Resmen kanlı canlı, yaşayan bir hayvan yaratmış adamlar. En son, kapıya kuyruğu sıkışmış şekilde oyunu kapatmak durumunda kalmıştım, içimde ukte kaldı, bunu da söyleyeyim dedim.

The Last Guardian cidden çok tatlı bir oyundu. Bitirmeden bırakmayın, bahar ya da yaz oynamak için çok ideal.

1 Beğeni

Onlardan biri de benim :sweat_smile:

1 Beğeni

İleri hatlara da Tsigalko ve Nikoforenko ikilisini mi koyuyorsun? :smiley:

1 Beğeni

İlk işim savunmaya bedava Taribo West’i monte etmek oluyor :slight_smile: İleri ikili Tsigalko ve Pjanovic oluyor genelde. Türk takımıyla oynuyorsam Okan Yılmaz. Okoronkwo ve Aghahowa’yı da aldım mı tamamdır, tüm kupalar benim :smiley:

Senin dediğin siteden güncel kadroları indirip kurduğum için bu oyuncular tarih oldu tabii. Her yıl en az bir kere kurar, başında birkaç gece sabahlar, sonra ne yapıyorum ben yaa diyerek silerim. Ama kurulum dosyası hep bir köşede durur :slight_smile:

2 Beğeni

Bir zamanlar ben de müptelasıydım. İngiltere’nin en alt liginden bir takım alıp onu Premier League’e kadar yükseltmeye çalışırdım ama oraya gelemeden diğer takımlar beni ezer geçerdi. Ben de oradan kovulur, baba evine döner, Adana Demirspor’u yönetir ve onu Süper Lig’e çıkarırdım.

1 Beğeni

Bir Tsikalgo olmasa da Boca Juniors’tan Martin Palermo’da oyunun üstüne eklediği golcülerdendi.

Benim de oyunda ilk işim 30 yaşında boşta olan Josep Guardiola’yı almak olurdu

Diğer yandan Kiko ve Taribo West’te boşta olan iyi alternatiflerdi.

2 Beğeni

Aaa… Wolverhampton Wanderers’ı birinci ligden alıp İngiltere şampiyonu yapmışlığım vardır. O geldi aklıma.

Yav, dur, gene kurduracaksın şimdi bana oyunu :rofl:

Martin Palermo’yu da alırdım bazen takıma. İyi golcüydü :slight_smile:

1 Beğeni

Sanırım benim takımın adı Margate idi. Premier League birinci lig olarak sayılırsa onun bulunduğu lig, beşinci ligdi ve o lige de daha yeni çıkmıştı.

Bu arada bu oyunun başarısı kendi dinamikleri olduğu kadar o dönemin futbolun en güzel olduğu zamanlardan biri olması da ayrıca.

Mesela Premier Lig deyince her takımın güçlü kadrosu vardı. Manu’da Nistelrooy, Arsenal’de Henry, Liverpool’da Owen…

Diğer yandan Seria A’da bu oyunun en güzel liglerindendi. Özellikle Lazio, oyunun gizli güçlülerindendi.Mesela Milan’ın şu kadrosuna bakta hüzünlenme :

resim

4 Beğeni

Ben FM serilerini daha çok seven biri olarak ve her sezon bir sekilde oynamis biri olarak bana türkiye ligi hep kolay gelmistir. Genelde taktiğimi belirledikten sonra kullanmayacağim oyunculari, 21 yaş takiminin gelecekte kullanmayacağim oyuncularini çoğu zaman hiç uğruna elden cikartarak rotasyonu küçültürüm. Sonra Süper ligten kiralik ve satilik tüm oyunculari gözler ve teklif sunarim (gelecek sezon sonu). Kadro 21-22 kisilik olsa 2. Lig icin yeterli zaten. İlk 5-10 hafta zaten savunma agirlikli yenilmemeye oynuyorum. Taktik oturduktan sonra lig kolay geliyor. Süper ligin ilk 2-3 sezonunda da kiralama ile devam edince ekonomi düzelmeye basliyor. Sonra genç oyuncular bulup takviye edip, oyuncularda tutarsa 6-7 sezonda şampiyonluga ulasabiliyorum.

1 Beğeni

Oyunda grafik diye bir şey yoktu. Tarayıcı tabanlı oyunlar gibi metinler ve tablolardan ibaretti ama insanı esir etmeyi başarıyordu.

Oyunun gerçekçi olan bir yönü de Türkiye takımlarının hocalarla olan ilişkisiydi. Gerçek hayattaki gibi bu oyundaki Türk takımları kısa vadede başarı isteyip elde edemeyince hemen hoca değiştiriyorlardı. Sezonun ortasına doğru sözleşme fesihleri haberleri geliyordu.

Elbette FM daha iyidir. CM 01-02’nin olayı ise bu türün öncüsü olması. Bildiğim kadarıyla diğer menajerlik oyunları onun ardından yapıldı.

2 Beğeni

Yav o Lazio ne bela takımdı yaa?! Kalede Peruzzi, defansta Nesta ve Stam, ortada Mendieta, ileride Crespo ve Inzaghi. Veron’u alırlardı bir de sürekli. Bütün kupaları toplardı hainler. Hele o Crespo… Her maç 10 alırdı, sinir olurdum :smiley: Real Madrid’le bile yenememiştim adamları. Oyunun süper gücüydü takım.

3 Beğeni