Bu Ara Hangi Oyunu Oynuyorsunuz? ­čÄ«

(Ufuk ) #364

G├╝n├╝m├╝zde zaman─▒n ├Ânemini anlatan ├Ânemli bir davran─▒┼č bu. Oyun / telefon / sosyal medya / dizi / film gibi ÔÇťvakit ├Âld├╝r├╝pÔÇŁ, ÔÇťzaman ge├žirdi─čimizÔÇŁ, bize ÔÇťkeyif verenÔÇŁ ve ÔÇťger├žek hayattan kopartanÔÇŁ ┼čeyleri ├╝reten insanlar─▒n t├╝m amac─▒n─▒n bizim daha fazla vaktimizi (├ž)almak oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝nce, kendimi kafesindeki tekerle─čin i├žinde deli gibi d├Ânen hamster gibi hissediyorum ve yapt─▒─č─▒m ┼čeyi o an b─▒rak─▒p balkona ├ž─▒k─▒p temiz hava alas─▒m geliyor.

Yoksa hepimiz ├žoktan birer hamster olduk mu?

(Hi├žli─čin bek├žisiÔÇŽ) #365

Akl─▒ma nedense ┼ču s├Âzler geldiÔÇŽ

(Ufuk ) #366

Durum biraz b├Âyle san─▒rsamÔÇŽ

(Damla) #367

Dragon Age Awakening ve Witch HuntÔÇÖ─▒ bitirdim. AwakeningÔÇÖde cidden t├╝ylerim diken diken oldu i┼čler OriginsÔÇÖden ├žok daha karanl─▒k bir hale gelmi┼č belli bir sonuca da ba─članmam─▒┼č. Bunun haricinde hikaye g├╝zeldi companionlar─▒ ├žok sevdim s─▒rf geyiklerini dinlemek i├žin gereksiz g├Ârevlerin pe┼činden ko┼čtum. ├ľzellikle Anders ve Nathaniel Howe ├žok iyi yarat─▒lm─▒┼č NathanielÔÇÖ─▒ Cousland hikayesiyle oynad─▒─č─▒mdan ba┼čta asacakt─▒m iyi ki vazge├žmi┼čim oyundaki favori karakterim oldu. Anders ise depresif hallere girmeyip ke┼čke b├Âyle kalsaym─▒┼č. Witch Hunt daha k─▒sayd─▒ her ne kadar WardenÔÇÖ─▒m MorriganÔÇÖa kavu┼čsa da sonu tatmin etmedi. 3 oyun i├žerisinde Hawke ve InquisitorÔÇÖdan ├žok WardenÔÇÖ─▒ sevmi┼čtim hikayesi burada sona ermesin isterdim.
┼×imdi Dragon Age 2ÔÇÖyi bir de rogue s─▒n─▒f─▒yla oynuyorum epey zevkli ge├žiyor kavgalar. OriginsÔÇÖi import edince oyun ├žok daha g├╝zel oluyor, ben malum ki┼čiyi hayatta tutma karar─▒n─▒ vermi┼čtim bunun sonucunda AlistairÔÇÖi sarho┼č bir halde g├Ârmek s├╝rpriz oldu. Geceleri DarktownÔÇÖda kahveden adam toplam─▒┼č gibi on yirmi ki┼či ├╝zerime gelen ├žeteler olmasa daha g├╝zel olacak ama s─▒k─▒nt─▒ de─čil.
Oyunun evreni cidden ├žok g├╝zel yarat─▒lm─▒┼č ├╝zerine saatlerce konu┼čulabilir. Arkada┼č─▒m─▒ OriginsÔÇÖe ba┼člatt─▒m konu┼čacak birisi olsun diye ┼ču an Tower of Ishal g├Ârevinde masum masum oynuyo ba┼č─▒na geleceklerden habersiz. Bu seriyle bilgisayar oyunlar─▒na ba┼člamam pek iyi olmad─▒ Inquisition bittikten sonra b├╝y├╝k ihtimalle neye ba┼člarsam ba┼člayay─▒m tam anlam─▒yla sevemeyece─čim.

PSN PlusÔÇÖa Modern Warfare RemasteredÔÇÖ─▒ vermi┼čler, onu indiriyorum. ActivisonÔÇÖa g─▒c─▒─č─▒mdan b├Â─čr├╝me da┼č basm─▒┼č almam─▒┼čt─▒m. PripyatÔÇÖa gitmek i├žin sab─▒rs─▒zlan─▒yorum.

(Erman Akman) #369

Bu ak┼čam indirmek laz─▒m birde Destiny Season of the Drifter bu ak┼čam a├ž─▒lacakt─▒ bide onu indirmesi var. ilk ├Ânce Destiny sonra Call of Duty indireyim bari

(Okan Ak─▒nc─▒) #370

2019 y─▒l─▒nday─▒z ama h├ól├ó CM 01-02 oynayanlar varm─▒┼č. Hatta aktif bir forumu bile varm─▒┼č. ├çok ilgin├ž.

Onun hastas─▒ ayr─▒ oluyor. Kuzenim mesala son model laptop ald─▒─č─▒nda ilk kurdu─ču oyun CM 01.

Last of us Remastered ve Shadow of the colossus RemakeÔÇÖi oynad─▒m. ─░kisi de muhte┼čemdi. Ama Shadow of the colossus 'u daha ├žok sevdim galiba. Last of us─▒n da 2. oyununun neden b├Âylesine merakla beklendi─čini anlam─▒┼č oldum. Bir de ┼ču var: Bu oyunlar y─▒llar ├Âncesinin oyunu. ┼×u anda oynay─▒p b├Âylesine b├╝y├╝lenmi┼čsem, o zamanlar oynad─▒─č─▒mda ne durumda olurdum Allah bilir.

Elimde 2-3 sene ├Âncesinde ├ž─▒km─▒┼č bir s├╝r├╝ oyun olmas─▒na ra─čmen imkan─▒m ├Âl├ž├╝s├╝nde yeni ├ž─▒kan oyunlar─▒ al-sat yaparak da olsa ├Âncelikli olarak oynamaya karar verdim. ├ç├╝nk├╝ s─▒ca─č─▒ s─▒ca─č─▒na oynamak bamba┼čka bir duygu olmal─▒ diye d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Son olarak Shadow of the colossus un, yap─▒mc─▒n─▒n di─čer oyunlar─▒ olan ─░CO ve The last guardian ile ba─člant─▒l─▒ olabilece─čini ├Â─črendim. The last guardian a ba┼člam─▒┼čt─▒m ama yaz─▒n bitirebilece─čim san─▒r─▒m. Yine de Trico nun ger├žek├ži davran─▒┼člar─▒na hayran kald─▒m. Resmen kanl─▒ canl─▒, ya┼čayan bir hayvan yaratm─▒┼č adamlar. En son, kap─▒ya kuyru─ču s─▒k─▒┼čm─▒┼č ┼čekilde oyunu kapatmak durumunda kalm─▒┼čt─▒m, i├žimde ukte kald─▒, bunu da s├Âyleyeyim dedim. :buyucu:

(An─▒l) #373

The last guardian a ba┼člam─▒┼čt─▒m ama yaz─▒n bitirebilece─čim san─▒r─▒m. Yine de Trico nun ger├žek├ži davran─▒┼člar─▒na hayran kald─▒m. Resmen kanl─▒ canl─▒, ya┼čayan bir hayvan yaratm─▒┼č adamlar. En son, kap─▒ya kuyru─ču s─▒k─▒┼čm─▒┼č ┼čekilde oyunu kapatmak durumunda kalm─▒┼čt─▒m, i├žimde ukte kald─▒, bunu da s├Âyleyeyim dedim.

The Last Guardian cidden ├žok tatl─▒ bir oyundu. Bitirmeden b─▒rakmay─▒n, bahar ya da yaz oynamak i├žin ├žok ideal.

(M. Ihsan Tatari) #374

Onlardan biri de benim :sweat_smile:

(Okan Ak─▒nc─▒) #375

─░leri hatlara da Tsigalko ve Nikoforenko ikilisini mi koyuyorsun? :smiley:

(M. Ihsan Tatari) #376

─░lk i┼čim savunmaya bedava Taribo WestÔÇÖi monte etmek oluyor :slight_smile: ─░leri ikili Tsigalko ve Pjanovic oluyor genelde. T├╝rk tak─▒m─▒yla oynuyorsam Okan Y─▒lmaz. Okoronkwo ve AghahowaÔÇÖy─▒ da ald─▒m m─▒ tamamd─▒r, t├╝m kupalar benim :smiley:

Senin dedi─čin siteden g├╝ncel kadrolar─▒ indirip kurdu─čum i├žin bu oyuncular tarih oldu tabii. Her y─▒l en az bir kere kurar, ba┼č─▒nda birka├ž gece sabahlar, sonra ne yap─▒yorum ben yaa diyerek silerim. Ama kurulum dosyas─▒ hep bir k├Â┼čede durur :slight_smile:

(Okan Ak─▒nc─▒) #377

Bir zamanlar ben de m├╝ptelas─▒yd─▒m. ─░ngiltereÔÇÖnin en alt liginden bir tak─▒m al─▒p onu Premier LeagueÔÇÖe kadar y├╝kseltmeye ├žal─▒┼č─▒rd─▒m ama oraya gelemeden di─čer tak─▒mlar beni ezer ge├žerdi. Ben de oradan kovulur, baba evine d├Âner, Adana DemirsporÔÇÖu y├Ânetir ve onu S├╝per LigÔÇÖe ├ž─▒kar─▒rd─▒m.

Bir Tsikalgo olmasa da Boca JuniorsÔÇÖtan Martin PalermoÔÇÖda oyunun ├╝st├╝ne ekledi─či golc├╝lerdendi.

Benim de oyunda ilk i┼čim 30 ya┼č─▒nda bo┼čta olan Josep GuardiolaÔÇÖy─▒ almak olurdu

Di─čer yandan Kiko ve Taribo WestÔÇÖte bo┼čta olan iyi alternatiflerdi.

(M. Ihsan Tatari) #379

AaaÔÇŽ Wolverhampton WanderersÔÇÖ─▒ birinci ligden al─▒p ─░ngiltere ┼čampiyonu yapm─▒┼čl─▒─č─▒m vard─▒r. O geldi akl─▒ma.

Yav, dur, gene kurduracaks─▒n ┼čimdi bana oyunu :rofl:

Martin PalermoÔÇÖyu da al─▒rd─▒m bazen tak─▒ma. ─░yi golc├╝yd├╝ :slight_smile:

(Okan Ak─▒nc─▒) #380

San─▒r─▒m benim tak─▒m─▒n ad─▒ Margate idi. Premier League birinci lig olarak say─▒l─▒rsa onun bulundu─ču lig, be┼činci ligdi ve o lige de daha yeni ├ž─▒km─▒┼čt─▒.

Bu arada bu oyunun ba┼čar─▒s─▒ kendi dinamikleri oldu─ču kadar o d├Ânemin futbolun en g├╝zel oldu─ču zamanlardan biri olmas─▒ da ayr─▒ca.

Mesela Premier Lig deyince her tak─▒m─▒n g├╝├žl├╝ kadrosu vard─▒. ManuÔÇÖda Nistelrooy, ArsenalÔÇÖde Henry, LiverpoolÔÇÖda OwenÔÇŽ

Di─čer yandan Seria AÔÇÖda bu oyunun en g├╝zel liglerindendi. ├ľzellikle Lazio, oyunun gizli g├╝├žl├╝lerindendi.Mesela MilanÔÇÖ─▒n ┼ču kadrosuna bakta h├╝z├╝nlenme :

resim

(Yakup Alio─člu) #382

Ben FM serilerini daha ├žok seven biri olarak ve her sezon bir sekilde oynamis biri olarak bana t├╝rkiye ligi hep kolay gelmistir. Genelde takti─čimi belirledikten sonra kullanmayaca─čim oyunculari, 21 ya┼č takiminin gelecekte kullanmayaca─čim oyuncularini ├žo─ču zaman hi├ž u─čruna elden cikartarak rotasyonu k├╝├ž├╝lt├╝r├╝m. Sonra S├╝per ligten kiralik ve satilik t├╝m oyunculari g├Âzler ve teklif sunarim (gelecek sezon sonu). Kadro 21-22 kisilik olsa 2. Lig icin yeterli zaten. ─░lk 5-10 hafta zaten savunma agirlikli yenilmemeye oynuyorum. Taktik oturduktan sonra lig kolay geliyor. S├╝per ligin ilk 2-3 sezonunda da kiralama ile devam edince ekonomi d├╝zelmeye basliyor. Sonra gen├ž oyuncular bulup takviye edip, oyuncularda tutarsa 6-7 sezonda ┼čampiyonluga ulasabiliyorum.

(Okan Ak─▒nc─▒) #383

Oyunda grafik diye bir ┼čey yoktu. Taray─▒c─▒ tabanl─▒ oyunlar gibi metinler ve tablolardan ibaretti ama insan─▒ esir etmeyi ba┼čar─▒yordu.

Oyunun ger├žek├ži olan bir y├Ân├╝ de T├╝rkiye tak─▒mlar─▒n─▒n hocalarla olan ili┼čkisiydi. Ger├žek hayattaki gibi bu oyundaki T├╝rk tak─▒mlar─▒ k─▒sa vadede ba┼čar─▒ isteyip elde edemeyince hemen hoca de─či┼čtiriyorlard─▒. Sezonun ortas─▒na do─čru s├Âzle┼čme fesihleri haberleri geliyordu.

Elbette FM daha iyidir. CM 01-02ÔÇÖnin olay─▒ ise bu t├╝r├╝n ├Ânc├╝s├╝ olmas─▒. Bildi─čim kadar─▒yla di─čer menajerlik oyunlar─▒ onun ard─▒ndan yap─▒ld─▒.