Bu Bitkinin Adı Nedir?

Merhabalar. “Acaba forumda bahçecilikle ilgilenen veya ilgilenmese bile ola ki bu bitkiyi tanıyabilecek biri var mıdır?” umuduyla açıyorum bu konuyu. Annem okulunda bir saksıda kurumak üzereyken bulmuş ve getirip bahçeye ekmiş ama ne olduğunu biz anlayamadık. Bilen var mıdır acaba?

2 Beğeni

Süs Lahanası, Brassica Oleracea Acephala. Görsel aramayı kullanarak buldum :smiley:

3 Beğeni

Evet, öyleymiş. Boyunun uzaması şaşırtmıştı bizi biraz da ama uzayabiliyormuş. Teşekkür ederiz :smiley:

2 Beğeni

Lahanagillerden bir şeye benziyor diyecektim ki bulunmuş. :sweat_smile: Karalahanaya olan benzerliği var. Damar ve bazı noktalarda renk dokusu olarak.

2 Beğeni

Ben, merak ettiğim bitki ve çiçekleri PlantSnap uygulamasını kullanarak buluyorum; tavsiye ederim, çok kullanışlı, Türkçe anlatımlı. Öğrenmek istediğiniz bitkiyi, türünden, şube ve familyasına kadar her yönüyle tanımanız için de müthiş bi fırsat. Ama, sadece bana ismi lâzım derseniz onu da anlarım, benimki mesleki deformasyon. :upside_down_face:

6 Beğeni

Annem benden daha ilgili bitkilerle, onun seveceği bir uygulama kesinlikle. Teşekkür ederiz :slight_smile:

2 Beğeni

Benim aklıma Pandora gezegeni geldi. Biz bu bitkiye Loreyu diyoruz. :smiley:

2 Beğeni