Bugün Ben Şunu Öğrendim

Kendi kendimi yok yere öfkelendirdiğimi fark ettim.

3 Beğeni

An itibariyle Harry Potter’daki Potter’ın “Çömlekçi” olduğunu fark etmem ve çocukluk heyecanımın yara alması.

1 Beğeni

Garip.

4 Beğeni

“E” kullanmadan üç cümle artarda dizilmez sanırım. Koskoca romanı nasıl yazdın arkadaş?

2 Beğeni

George Perec, bir kitabı hiç e harfi kullanmadan yazmasından daha da tuhaf bir kişilik bence. Dış görünüşü de oldukça enterasan.

3 Beğeni

Daha da çılgın bir şey söyleyeyim Türkçe çevirisinde de hiç “e” harfi kullanılmamış diye duymuştum ki bence bu çok daha zor bir şey doğrudan e harfi kullanmadan kitap yazmaktan.

5 Beğeni

Türkçe basımında da “e” yoktu evet. Kitabı okumadım ama meraktan incelemiştim kitapçıda.

2 Beğeni

Aynen gördüm yorumlarda pazartesi ilk işim gidip onu inceleyeyim.

1 Beğeni
1 Beğeni

Çalışırken sonu hiç gelmeyecekmiş gibi gözükse de emeklerimizin karşılığını er ya da geç aldığımızı bir kez daha keşfettim. Seneye son sınıf olacağım. Koca üniversite bitiyor. Geçmiş
hayatımda yaptığım tüm işler, öğrendiğim her bilgi kırıntısı yavaş yavaş meyvelerini veriyor. Hayat ilginç.

1 Beğeni

şarkı muhteşemmiş bu arada. solosunda ‘işte buuuu!’ dedim.

Bram Stoker’ın Dracula kitabına Mevlana’nın arka kapak yazısı yazdığını öğrendim. Tek kanatla uçulmaz zaten de ne bileyim bilinen bir gerçeği dalga geçmek için söylersin ya hani.

20190130_160915

4 Beğeni

Instagram’da paylaşmalık özlü söz vermişler işte, Dex’ten ne bekliyorsunuz ki :joy:

1 Beğeni

Jeremy Allen White’a da benziyor.

Ben aslında şöyle bir şey bekliyordum:

Bu yüzyılın en büyük korku yazarı Bram Stoker, heyecanı iliklerinizde hissedeceğiniz bu kitapla listeleri altüst edecek!

-Mevlana, Çok Satan Mesnevi kitabının yazarından.

10 Beğeni

O söz yerine böylesi daha güzel olurmuş. :joy::joy:

2 Beğeni

bu aslında oyunun hatası değil matematiğin cilvesi. fm/cm oyuncu değerlendirmelerini aslında 256 puan üzerinden yapıyor ve bunları sonradan 20 lik (frp puanlaması) sisteme çeviriyor. maxim ve benzeri oyuncuların bazı özellikleri bu hesaplama sırasında 20 ye yakın çıkıyor ve sonuç her sezon 50-60 gol atan efsaneler :slight_smile:

1 Beğeni

Matematiğin bir cilvesi nedeniyle bazı futbolcuların dünya çapında hak etmedikleri bir üne kavuşmaları çok ilginç. Teknolojinin kitleleri nasıl etkilediğinin iyi bir örneği. Tez konusu bile olabilir.

Çünkü Buck Dharma çok müthiş bir gitaristtir <3

Yayınevlerinin kitaplarına dair okur yorumlarını yorumları/duyuruları hiçbir şeyine bakmadan paylaştığını öğrendim. Okurlarının sosyal medya hesaplarında paylaştığı bu yorum/duyurular aynen paylaşılıyor. Peki benim öğrendiğim nedir burada? Garip olan ne? Örneklere bakalım:

“Beyendim” diyenler mi ararsınız, “ck gzl” gibi sms diliyle yazanlar mı dersiniz… Daha neler var, neler :smiley:

Bu konuda seçici olan çok az yayınevi gördüm (örnek: Jaguar).

4 Beğeni