Bugün Ben Şunu Öğrendim:

(Can) #499

Yok ama anlatayım sen hayal et. :smiley: Darbe dönemi adamın biri “Ankara’da patlama sesleri devam ediyor” yazmış facebookta bir yoruma. Çocuğun biri gelmiş “Kaynak???” yazmış adam da cevaben “kulağım a… bu nasıl soru?” yazmış :smiley:

(Hiçliğin bekçisi…) #501

Herkes yürüyüp gider,
Sen kalırsın.

Bilmediğin;
Herkesin yürümediği,
Senin de kalıp kaldığındır.

Yol gider,
Hayat gider,
Her şey gider;
Hiçlik kalır.

Öğrendin…
Şimdi bildiğin gibi kal.

(M. Ihsan Tatari) #502

Windows 10’da Win ve Tab tuşlarına aynı anda basarsak 3 gün boyunca açtığımız tüm dosyaların listelendiğini ve dilediğimizi seçip açabildiğimizi “kazara” öğrendim. Demek ki her sabah benim gibi her dosyayı tek tek açıp aramaya gerek yokmuş. (Enayi gibi hissediyor…)

(Alper) #503

Çok yeni olmasa da yeni bir özellik 8-9 ay önceki güncellemeyle gelmişti. Zaman Çizelgesi ( gavurcası Timeline galiba) olarak adlandırılıyor.

(Muhammed Dogan) #504

Age of Empires 3 te kralınıza Hitler ismi verilmiyormuş :neutral_face:

Kuş gribi zamanlarında aşı bulundu, aşı olun denilen aşıların normal grip aşısı olduğunu öğrendim. Kuş gribi normalde insanda hastalık yapmayan bir virüsmüş ancak siz hâli hazırda gripseniz etkileşime geçip değişerek ölümcül hâle geliyormuş.

Kırım Kongo Kanamalı Ateş’li hastadan kan alırken eline enjeksiyon batmasıyla görevlilerin ölmesinin ama hastanın birkaç gün sonra taburcu olmasının nedenini de öğrendim. Çünkü nairovirüs ailesinden olan bu virüs kene ısırmasıyla geçtiğinde erken tedavi edilebiliyor. Ancak virüs insan vücuduna girdiğinde patonijetisi 10 kat artıyor ve insandan insana bulaştığında kesin ölümcül oluyor.