Bugün Ben Şunu Öğrendim

Evet gına mı geldi? :d Yoksa kitabı komple alıntılayıp atacakmış gibi bazen böyle kitaplar çıkıyor.

1 Beğeni

İki Yıl Önce Tütüne Geçip 6 Ay Önce Evde Kendi Birasını Yapmaya Başlayan Çağlar Göker(29), ÖTV’den Etkilenmemekte Kararlı: ‘‘Aslında araba da yapılır ha’’

2 Beğeni

Okuma düşüncem vardı, bu paylaşımlarla okuma kararına döndü.

Hayattan daha doğrusu ülkeden soğutan kitap. Bilinçlenmek için okunmalı ama bunları düzeltmek için elden gelen pek bir şeyin olmaması kötü hissettirir.

2 Beğeni

Mümkünse erteleyin epey ruh sağlığınız için. Ama ertelememeniz de gerekir keşke bütün halka dağıtılsa birer tane. Kararınızı siz verirsiniz gerçi ya benim kötü dönemine denk geldi çok etkisinde kalacak gibiyim.

1 Beğeni

Arabayı ne yapayım? Ben uçak yapacağım yalnız uçak motoru çok zor yapılıyor. Fazla olan göndersin. :smiley:

2 Beğeni

Peter Jackson yaptı onu Yeni Zelanda’da. Hatta para basıyor. Adam para sayma makinesi almak için Hobbit filmlerini çekti o derece. Geç kaldınız maalesef.

1 Beğeni

Bugün dünyanın en iyi Bach yorumcularından biri olarak gösterilen 1959 doğumlu Thomas Quasthoff, ilacın mağdurları arasında. Thalidomide’nin mağduru olmayan sadece iki ülke olduğu söyleniyor: Türkiye ve ABD! İstiklal madalyalı kahraman Ord. Prof. Dr. Süreyya Tahsin Aygün, Sağlık Bakanlığı’nı ilaca karşı uyarıp, Türkiye’ye girişine engel oldu. Türkiye’de bilinin Thalidomide kullanımına bağlı hiçbir vaka yok.

3 Beğeni

Tarihi eserlerin yıkılıp aynısının tekrar yapılabileceğini öğrendim. Üstelik bu işi Katarlılar yapıyormuş. Kendi tarihimizi değiştirmelerine izin vermemiz yetmiyor tarihi eserleri de değiştirmelerine izin veriyoruz.

http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/siyaset/1263248/Ankara_sorulunca_Erdogan__Anketlere_guvenim_kalmadi.html

TARİHİ ESERLER KATAR-TÜRKİYE İŞBİRLİĞİ İLE YIKILIP İNŞA EDİLECEK’

'‘Yatay şehirleşmeye öncelik verdik. Süleymaniye’nin etrafı şu anda yenileniyor. Tarihi eserler vs. Katar-Türkiye-KİPTAŞ işbirliği ile yıkılıp aslına uygun şekilde inşa edilecek. Bitince bambaşka olacak. Halk ile birlikte yönetim de bir diğer adım. Karar alınacaksa onlarla birlikte alınacak. İsraftan çok çok uzakta tasarruflu bir belediyecilik. Rüşvet ve suiistimalle değil. Manifestodaki 11 başlık içinde uyguladıklarımız var uygulayamadıklarımız var maalesef. Biz belediyelerimize sürekli uyarılarda bulunmuşuzdur.’

Yıkılıp yeniden inşa edilen tarihi eser?

2 Beğeni

Restorasyon diye bir şey daha icat edilmedi. Edilsin yapılacak efendim. :sunglasses:

2 Beğeni

Kardeşim bak adam daha ne yapsın size? Eskimiş “tarihi eserleri” yeniliyor yine yaranamıyor. Reisimizin yoluna taş koymayın bir kerede ya. Yetmez ama evet.

Tarihe amfiye beton dökülerek yapılan restorasyonları unutmayalım.

1 Beğeni

Nankörlük işte naparsın.

@AeroKnight-sama bu video. Beğenmişsin gerci izlemiş olabilirsin.

1 Beğeni

Ha evet, bunu izledim. IQ muhabbeti sokmasalarmış işin içine daha iyi olurmuş.

Audrey Hepburn’ün baş rolde oynadığı Funny Face filmindeki Empatikalizm adlı hayalî ideoloji ya da akımın Avusturyalı filozof Ludwig Wittgenstein’in düşüncelerine ne kadar çok benzediğini öğrendim. Görünen o ki o kadar da hayalî değilmiş.

1 Beğeni

ABD 40 sene önce dikilen Rehbertaşı anıtında bulunan 10 maddenin hepsi uygulanmalı mı sizce? Özellikle ilk madde.

Ben bunu ilk defa siz yazınca öğrendim şimdi. Wired’da yazanı okudum önce:

http://www.radioliberty.com/stones.htm

Okuyorum şu anda fakat daha yeni bilgi sahibi olduğum bir konu hakkında ne kadar berrak fikirler oluşturabilirim bilmiyorum. Yarın bir şeyler karalarım belki şu an okumakla ve düşünmekle yoruyorum kendimi.

1 Beğeni

Çözülemeyecek bilgisayar sorunu yoktur, Linux kullanmayan insan vardır.

(Bilgisayarımda, Windows’ta bir türlü çözemediğim bir donanım sorununu Linux’a dönerek çözdüm)

4 Beğeni