Bugün Ben Şunu Öğrendim

Yok yok biliyorum ironi anlamında yazdığınızı da en büyük ironi şu; “Hasta garantili hastaneler”i müjdelerlen sevinçten çoşan halk ve de en efsanesi aşağıda:

Malum medyanın hali ortada, sosyal medyada aşırı bilgi kirliliği var ve hiç ummadığım akıllı insanların bile ilk duydukları ve gördükleri şeylere inanıyor olmasına şaşırıyorum.

3 Beğeni

Konuşma videosunda halkı dinlemeniz gerekiyor. Bu çok da güncel :confused: Ekonominin sorumlusu benim dediği kısımda alkışlayan insanlar da ne bileyim yani, garip.

4 Beğeni

Kedilerin uysallaşa uysallaşa öğünlerinden olabileceğini öğrendim:

Köydeki akrabalarımızın evinin kilerine fare girmiş. Peki kemirmek için ne bulmuşlar dersiniz? Evet, doğru tahmin, kedi maması :rofl: Köydeki fare nedir bilmez kedilerin mamasına farelerce el konulmuş :rofl:

1 Beğeni

Bugün öğrenmedim de yine hayran oldum. Bilgisayar insana en çok benzeyen varlık değil mi ya? Hem bizim sahip olduğumuz dezavantajlara da sahip değil. İnsan elinden çıkmış olması ise çok garip.

Yeryüzü Müzesi’nde Tanrıların Doğuşu isimli bir öykü var. O da hoşuna gidebilir dolayısıyla.

1 Beğeni

Okumadıysanız ben de size bunu önereyim.

1 Beğeni

Forum’da cevap ve konu işaretleme özelliği olduğunu daha yeni fark ediyorum. Eziyet eziyet daha önce beğendiğim gönderiler arasından istediğim konuyu bulmaya çalışıyordum. :confused:

1 Beğeni

Ehehe. Satıştan kaldırılmadan, toplatılmadan bari gidip okuyayım. Bu sayede kitabın reklamı da yapılmış oldu.

2 Beğeni

Kitap zaten çok sattı galiba, önceki baskı adetlerini bilmiyorum ama ben de olan 7. baskı 150 000 adet basılmış

Rimbaud bir silah kaçakçısıymış. Ne kadar doğru, bilmem.

Sadece şubat ayında 6 baskı yapmış ve her biri en az 100.000 desek çoktan 1 milyon sınırını geçmiş.

Edit: Benim aldığım 6. baskı ve 120.000 adet basılmış.

1 Beğeni

Bilmiyorum çok satıp satmadığını ama benim gibi okumayanlar için bir etken olmuş oldu.

1 Beğeni

Bal Porsuğu çok zehirli bir yılanı avlarken yılan tarafından ısırıldıktan sonra ölüyor ve geri nasıl diriliyor öğrenmek isterseniz buyurun:

İzleyemem hemen öğrenmek istiyorum derseniz: Anneleri tarafından küçük yaşta az dozda zehre maruz bırakılıyorlar. Bunun için genelde akrep gibi daha az zehirli hayvanlar seçiliyor. Büyüdükten sonra da bu işlem devam ediyor. Yetişkin bir Bal porsuğu kobraya tek atabilirken akrebe burnunu dayıyor ve 4-5 kez sokturuyor kendini. Kanına panzehir karıştırıyor anlayacağınız.

8 Beğeni

Bırakın küçük enişteyi :smiley: Bayılıyorum bu hayvana yahu!

2 Beğeni

Çivi çiviyi söker sözü bunun için söylenmiş :slight_smile:

2 Beğeni

Nanoteknoloji uzmanları geliştirdikleri Nanodrops adlı ürün sayesinde hasar görmüş korneayı tedavi edebilmişler ve bunu domuzların üzerinde denemişler. Hem yakın hem de uzak bozukluğu için tedavi sağlanmış.

5 Beğeni

Zamanında sevgili Türk Doktorları, bitkisel margarin Becel’i öneriyorlarmış. Tabi biz o zamanlar küçükmüşüz. Bunlar bir de Canan Karatay’ı felan meslekten men ediyorlar şimdilerde.

Becel de bir Unilever markası.

3 Beğeni

Yine zamanında anneannemlerin elinden tereyağını alıp margarin veriyorlarmış, tereyağı sağlıksız margarin sağlıklı diye. Yanılmıyorsam bir dönem de süt yerine Amerika’nın verdiği süt tozları suya katılarak içildi.

Mesleki ve idari bakımdan elinde güç bulunduranların bu gücü kötüye kullanması çok tehlikeli. Bu yanlış yönlendirmelerden hâlâ kurtulabilmiş değiliz.

6 Beğeni

Ayni şeyi zeytinyağı içinde yaptılar. Uzun yıllar önce.

1 Beğeni