Bugün/Dün kaç sayfa okudun?

UMBERTO ECO GÜLÜN ADI
Dün 155 sayfa okudum. Bugün 47 sayfa.

Dün şu şekilde geçti.

35 sayfa Çöküş
20 sayfa Dünyanın Yeşil Tarihi
40 sayfa Mai ve Siyah
40 Sayfa Androidler Elektrikli Koyun Düşler mi?
80 sayfa Kırlangıç Kulesi

1 Beğeni

Dün 200 sayfa okumuşum. Bugün okuma planım yok ama belli de olmaz.

1 Beğeni

Otobüsle gelirken 57 sayfa mini beyaz diş okudum. Şimdi taht oyunlarına devam edeceğim. Yarın sayarım artik.

1 Beğeni

Bugün 77 sayfa okudum. GÜLÜN ADI kitabı çok güzelmiş. Hep Umberto amcaya temkinli yaklaşmışım. Sıkar beni diye, ama hoşuma gitti.

Rutinim günde 170 sayfa okumaktı. Ama dünden itibaren çalışma programımın ağırlaşmasıyla 80 sayfaya kadar indi ve muhtemelen böyle devam edecek. Çok mutsuzum. :cry:

1 Beğeni

Dün 178 okumuşum. Bugün de 510 okumuşum. Aslında saat daha erken ama ne okuyacağımı seçemedim bir anda. Elim yine Diskdünya’ya gidiyor. Bu akşamlık paydos edip Rdd2 oynayacağım galiba. :smiley:

4 Beğeni

510 sayfa mı? Nasıl bir günde bu kadar okudunuz ya? :open_mouth: Tebrik ediyorum sizi.

@Agape Ben de aynı şeyi merak ediyorum sırrınız nedir :joy:

Sınavlarımın bitmesi şerefine sabaha karşı 164 sayfa (Uğultulu Tepeler), gün içerisinde de 100 sayfa okumuşum (Eşekarısı Fabrikası). Hedefim Eşekarısı Fabrikası’nı bitirmekti lakin migrenim pek müsaade edecek gibi değil.

0, sıfır, zero, null… Koca bir sıfır.

2 Beğeni

Ben vaktimi bir tık iyi kullanabilen birisiyim. Televizyon bizim evde yemek yerken açılır. Sosyal medyada çok vakit harcamam. Laf olsun diye giriyorum çoğunca İnstagram’a. Yemek yaparken bile kitap okurum ben. Bulaşık bilmem ne filan da bittikten sonra film, dizi vs. izlemeyeceksem oturup kitap okuyorum. Ayırdığım vakit fazla. Bugün altı-yedi saat filan okumuşum. İşte telefon çaldı, kahve yaptım, çamaşır asıp toplama, iki muhabbet filan bunları da çıkın aradan. :slight_smile: Okumak istediğim an zaman yaratırım. Eşim de benim kitap okumama alışkın olduğundan rahatsız etmez çoğunca. @serotonin

5 Beğeni

Yine nöbetçi olmama rağmen bu saate kadar yaklaşık 110 sayfa kitap okumuşum, geçen nöbetime göre daha sakin bir gün geçirmeme rağmen az okudum. Ruhun Uzun Karanlık Çay Saati’ni okuyorum, muhtemelen yarın bitmiş olur. Keşke Dirk Gently serisi 2 kitapla sınırlı kalmasaydı.

@Agape Zaman yönetimi bende tamamen 0. Evde olduğum zaman dizi-kitap-oyun üçgeni arasında sıkışıp kalıyorum ve hangisini yapacağımı şaşırıyorum. Bu kararsızlık yüzünden vaktimi ayırdığım şeye odaklanamıyorum.

1 Beğeni

Bir anda boğmamak lazım. Ben kendime soruyorum “Bugün ne yapmak istiyorsun?” diye. Sonra biraz düşünüyorum. Bugün elimdeki kitabı bitirmek istedim. Erken biterse kardeşim de oyunda değilse oyuna girerim, dedim. Düşündüğüm gibi oldu. Kardeşim oyunda olsaydı o zaman muhtemelen yeni bir kitap seçerdim. Ruhum o gün neye müsaitse onu yapmayı tercih ediyorum ben. Hepsini aynı anda yapmaya çalışmaktansa bir gün sadece birisine ayır mantığıyla hareket ediyorum. Çok yorgun olduğum günler ne kitap okurum ne de oyun oynarım çünkü beni daha çok yorar. Gider film izlerim.

2 Beğeni

Maşallah diyeyim ben bugün makalelerimi okumadığım ve sunum hazırlamadığım vicdan azabıyla 1 bölüm dizi izleyip yaklaşık 80 sayfa kitap anca okudum. :smiley:

Tüm gün dersin ardından yatmadan bi’ 90 sayfa okudum, iyi geldi.

Dün 22 sayfa okumuşum, bugün de okuduklarımı araştırmakla geçirdim. Tarihi kitaplar insanı epey yavaşlatabiliyor. (Ayrıca her gün öğrencilerime okutacağım hikaye kitaplarını okumak sayılıyor mu? :sweat_smile:)

Dün 328 sayfa okumuş. Bugün ise daha yeni başladı. :buyucu:

298 sayfa okuyarak Jonathan Strange ve Bay Norrell serisini bitirdim. Yarın yorumlarımı paylaşırım.

Bu da kötü bişey mesela 20-30 lira veriyoruz bu sayfalardaki bir kitaba ve 1 gün içinde bitiyor daha parasının bedelini çıkartamadan :smiley:

1 Beğeni