Burun Delikleri ve Nohutlar

Ahlaki bozukluk yaşayan deli bir kişinin ustaca anlatılmış öyküsünü okudum. Öykü olduğunu bilmesem delinin hayat hikayesinden bir parça sanacağım. :thinking:

1 Beğeni

Merhaba,

Buradasınız, ne güzel. Sesinizi duymak mutlu etti. Sözleriniz, övgüleriniz çok değerli, bir bir teşekkür ediyorum.

Bir kelime var, demişsiniz, fark edebilirsem bendeki kopyasında kurtulayım. Öykü isimlendirmede ise pek iyi değilim; aklıma ilk esen şeyi koyuyorum. Dikkat çektiğiniz için üzerine tekrar düşüneceğim.

Henüz bir dosya ile yayınevi denemişliğim yok; kendimi de öykülerimi de hazır hissetmedim buna; umarım bir gün deneyeceğim. İlginiz, güzel düşünceleriniz ve zamanınız için tekrar sağ olun.

Sevgiler.

Merhaba,

Tabular, kişisel ve toplumsal düşünceler, tercihler ve daha pek çok şey yazarı sınırlamamalı diye düşünüyorum. Keşke yazar yazdığından bağımsız algılanabilse ama ister istemez biraz ucu dokunuyor. Geçenlerde bir çocuk kitabı toplatılmış sanırım, buna benzer bir şey daha yaşanmıştı diye hatırlıyorum geçen senelerde. Olmamalı ama oluyor işte.

Metnin ağırlığına uymamış dediğiniz kısım benim de içime sinmedi, üç beş kez çıkarıp kattım, farklı biçimlerde yazdım ama nedense bunda karar kıldım. Biraz soğusun, tekrar üzerine düşüneyim.

Zamanınıza ve bu güzel yoruma çok teşekkür ediyorum.

1 Beğeni

Bu…mükemmeldi. Her anlamda. Yani bu ayın en iyilerindendi kesinlikle. Anlatımınız o kadar güçlü ve vurucu ki insan her paragrafta empati duygusunu geliştirmeye itiliyor. Öykülerinizi bizden esirgemeyin, kaleminize sağlık.

1 Beğeni

Merhaba,

Öykü içinde öyküyü, karakterlere ayrı hikayeler yazmayı, yazamasam da küçük detaylarla canlı kılmayı seviyorum. Bu gerçekliğe de katkı sağlıyor sanki.

Adında küçük bir ipucu var evet. Öyküyü sevmenize sevindim. Zamanınıza ve değerli sözlerinize çok teşekkür ederim.

Sevgiler.

1 Beğeni

Merhaba Murat,

Ben de öyküdeki kadar biliyorum sebebini, sadece karakter gözünden bakmaya çalıştım; benim gözümde öykünün amacı buydu. Yan karakterler ölüyorlar evet, ama zaten bu hikayelerde çoğu zaman ölmezler mi? Haksızlık kesinlikle ama öyle; sanırım ölmedikleri zaman ana karakter oluyorlar :slight_smile:

Ben de senin için aynı şekilde düşünüyorum. Umarım hepimizin isimleri bir gün kitaplarda olur.

Zamanına ve değerli yorumuna çok teşekkür ederim.

1 Beğeni

Merhaba @Ilhan_Kahraman,

Amacıma ulaşmışım demektir. Zamanınız ve değerli yorumunuz için sağ olun.

1 Beğeni

Merhaba,

Beğendiyseniz, zamanınıza değdiyse ne mutlu. Bu harika dönüş için teşekkür ederim.

Daha iyilerine diyelim.

Sevgiler.

1 Beğeni

Merhaba @Osman_Eliuz,

Bu öyküyü okumak beni mutlu etti, gerçekten çok güzeldi. Öykü, bir hikâye nasıl farkli anlatılıra güzel bir örnek olmuş.

Elinize sağlık, gorusmek üzere…

2 Beğeni

Merhaba,

Çok farklı dizayn edilmiş, başarılı bir öyküydü. Son dönemlerde okuduğum en güzel öykülerden bir tanesi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bundan sonra takip listemin başındasınız :slight_smile:

Tebrikler, saygılarımla

2 Beğeni

Merhaba,

Beğenmenize, zamanınıza değdiğine sevindim. Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

1 Beğeni

Merhaba,

demişsiniz; onur duydum. Ayırdığınız zamana bu değerli yoruma teşekkürler.

Sevgiler.

1 Beğeni

tüm denilecekler denilmiş. ama gerçekten çok iyiydi. kaleminize sağlık.

1 Beğeni

Ben şu an ne hissettiğimi bile bilemiyorum. O kadar güzel yazmışsınız ki ne denir onu da bilemiyorum. Başlığa bakıp ön yargıyla okumamaya karar vermiştim ancak @UlianaHippogrief okumam konusunda çok ısrar etti. İyiki ısrar etmiş. İyiki okumuşum. Elinize, emeğinize sağlık.

2 Beğeni

Çok teşekkürler.

Daha iyilerine diyelim.

Sevgiler.

Merhaba,

Öncelikle sevgili Oğuzhan’a bir teşekkür daha edeyim, ilgisine ve önerisine.

Beğenmenize çok memnun oldum. Kıymetli zamanınız, güzel yorumunuz için sağ olun.

Hepimizin emeğine sağlık.

Sevgiler.

2 Beğeni

Merhaba @Osman_Eliuz
Kalemin muazzam bir olgunlukta. Cümlelerin okuyucuyu cevreleyip, sınırlarını çiziyor. Öyküden kopmak mümkün olmuyor.
Bu oykunu çok çok beğendim. Çok güzel detaylar vardı. Küçük ayakkabılar ve bicimsizlesen ayaklar, güzel kokmayan anne, kıskanılan kardeş, aklı yarım nine. Antikahramanin ve hoca. Hocanın öpücükleri güzel bir gondermeydi. Tebrik ederim.
Bu ay yazmadım ama okuduğum her öykü ya aileyi anlatıyor ya da çocukluk travmalarından bahsediyordu. Mühür teması bircogunuzda bunu yaratmis. Sanırım çocukluğumuzun travmaları, hayatımızın silinmez mühürleri olduğu için.
Hep yaz. Görüşürüz sonraki Secki’de🤟

1 Beğeni

Merhaba,

Karaktere öykü yazdırmayı seviyorum, yazarı ortadan kaldırmak her zaman mümkün olmuyor ama en içime sinen öykülerim bu gibi bir bakışla yazdıklarım oluyor. Detaycılık sanki bu şekilde daha oturuyor, göze batmıyor. Benim gereksiz algımı da kırıyor bu.

Henüz seçkiyi okuyamadım ama harika öyküler barındırdığına eminim; hele de çoğu dediğiniz gibi çocukluk travmaları üzerineyse.

Ne de güzel söylemişsiniz.

Zamanınız, bu yüreklendirici yorumunuz için teşekkür ediyorum.

Sevgiler.

1 Beğeni

Merhaba.

Kendine has bir kaleminiz var ve seçki konularına özgün yaklaşabilen yazarlardan olduğunuz çok açık.
Bir delinin ağzından yazmak akıllıca. Delinin çevresindeki kişileri anlattığı bölümlerde gizli ahenkler bulunması - en azından benim hissettiğim böyle - öyküyü akıcı kılmış. Tebrik ederim. Kısa ama öz, tat bırakan bir hikayeydi.

Tekrar görüşmek dileğiyle.

Sevgiler…

1 Beğeni

Merhaba,

Delinin çevresindeki kişileri anlattığı bölümlerde gizli ahenkler bulunması - en azından benim hissettiğim böyle - öyküyü akıcı kılmış.

Ne güzel görmüşsünüz, kesinlikle öyleydi.

Beğemenize memnun oldum. Geççe gördüğüm ama görünce çok mutlu olduğum bir yorum oldu, çok teşekkür ederim.

Sevgiler.

1 Beğeni