Kitaplık Meseleleri Tartışmaları (Büyük Kitaplık Tavsiyesi)

Evde bin tane kitap olup, raflarda katman katman toz tutmaya başladığında " Kitaplarımı sıra sıra diziyim güzel gözüksün, dekor olsun" deme lüksünüz ortadan kalkıyor :slight_smile:

3 Beğeni

Güneydoğuda evlerin tavanları yüksektir. Sıcak havadan dolayı. :wink:

1 Beğeni

Bunun üzerine bir de banker lambası çok şık olur.

2 Beğeni

Bin tane kitabım olmasa da yaklaşık 400 adetle herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

Kitaplar katman katman toz tutmadan müdehale edelim lütfen :smile:

2 Beğeni

Bu mantıklı geldi. Bizim burada hep aynı boydalar.

Edit: Yüksekliği ölçtüm de yaklaşık 2,5 metreymiş artı 5-10 santimde kartonpiyer farkı var. :joy: Boyum yüksek oluğu için bana 210 cm gibi geliyordu hep, demek göz yanılgısıymış.

2 Beğeni

Benim yaklaşık 900 kitabım var. Ben de kitaplarımı görmezsem rahatsızlık duyarım. :roll_eyes:

2 Beğeni

Çok şükür kendi evime taşınıyorum. Düşündüğüm kitaplık için marangozlarin fiyatını duyunca ikea billy modeline yöneldim. Kurulum bugün yapıldı. Fena durmuyor. Sağlam birsey çıkar umarım.

13 Beğeni

Hadi gözün aydın hayırlı olsun yeni evin. :wink: Tapu işi için sıkıntı olursa haberim olsun. :joy:

2 Beğeni

Hocam hayırlı olsun, memnun kalacağınızı düşünüyorum. Kitaplığı doldurunca da fotoğraf bekliyoruz. :smiley:

1 Beğeni

@Buyici @hunter çok teşekkür ederim sağolun. Hayırlısıyla haftaya eve geçince dizeceğim kitapları. Yeniden fotolarım bittiği anda.

3 Beğeni

@Kandra Fatih arkadaş, hayırlı olsun. kitaplığı dizince kaç parça ve hangi ölçüleri aldığınızı ve ne kadar kitap aldığını yazar mısın? Son çare ben de ikea bily modeline yöneleceğim gibi.

2 Beğeni

Kitaplıkta derinlik, rafların aşağı yukarı oynaması, hepsinden öte de kaplamasının nem tutmaması önemli.
Biraz derin olacak ki kitapları direkt arkaya yaslamayalım ; arkadan nem almasın. Aşağı yukarı oynasın ki büyük kitapları da yerleştirebilelim. Gönül isterki sunta yerine daha sağlam ahşaptan alalım ama pahalıya geliyor. Birde ben bu arkası açık kitaplıkları anlayamıyorum. Benim evimde mesela sürekli toz alıyor raflar ve temizliyorum arkası da açık olsa kitaplar toz alır zaman geçtikçe.
Ben de kitaplık için çok araştırma yapmıştım. Bazı not aldıklarım şunlar, belki biraz fikir verir.
@alper sana duvarı komple kitaplığa çeviren birşey lazım yoksa zor :sweat_smile::sweat_smile:

1 Beğeni

Fiyat araştırması yaptım, sitelere gittim gezdim. ölçü verdim, konuştum ama verdikleri fiyatlar aklıma yatmadı.

Özellikle arka arkaya ikili dizeyim diye derinliği olacak bir kitaplık yaptırayım dedim ama evdeki hesap sitelere uymadı :slight_smile:

Nem sıkıntısı yok bizim evde ama toz sıkıntısı var. Dediğin gibi toz olayı büyük sıkıntı, kapaklı ve camlı kitaplık çok daha iyi olur.

Fiyatı çok ucuz ve bu fiyatta gördüğüm en geniş kitaplık bu sanırım.
https://www.hepsiburada.com/hepsi-home-regor-endulus-mese-genis-kitaplik-3-parcali-ceviz-p-HBV000006GDR7

Çift sıra yapılmaz ama ucuz olduğu için çok miktarda alınabilir. Uzun ömürlü olur mu bilmem. (sanmam)

1 Beğeni

Diğerleri iyi hoş ama şu üç numaralı kitaplık elimi ayağımı titretti. Kendimden geçtim resmen çok yamuk, çok dağınık, çok karışık abooo :anguished: :exploding_head: :sweat_smile:

2 Beğeni

Ben de billy kitaplığımı bir sonraki aşamaya taşıma evresindeyim. Bakalım neler olacak :slight_smile:

1 Beğeni

Bu kitaplıklar çok fena bir şekilde sallanıyorlar. Ayak olmadığı için yerin tamamen dümdüz olsa bile sallanmadan durmuyorlar. Ben a101den aldığım kitaplığı kullanıyorum halen burdan taşınırken zahmet çıkarmasın diye. Bir marangozla falan konuşup yaptırmak çok daha ucuza geliyor. Marangozlar en azından benim konuştuklarım kullandıkları sunta plaka başına ücret alıyorlar. Tabi işçilik de var ama, çok büyük istiyorsanız bir marangozla görüşmenin faydası var. Her türlü daha ucuza gelir hem de istediğin gibi dizayn ediyorsun.

@Doranthir o zaman seni şöyle alalım

images%20(5)

2 Beğeni

Aman yapma simetri hastalığı var bende :joy: ilk fotoğraf bile yetti şunlara bakarsam hastanede açarım gözümü

2 Beğeni

Alper hocam çok teşekkür ederim. Aşağıdaki fotodaki ölçülerde iki adet kitaplık aldım. Ayrıca 4 uzun 4 kisa ilave raf aldım, duruma göre eklenti yapabilmek için. Iki kitaplık 2674, ilave raflar 280 ve nakliye 295 (alışveriş toplamının %10u) toplamda 3251 TL tuttu. Kasım 17sine kadar 2500 lira uzerine %15 indirimden faydalandim ve ödedigim net tutar 2806 TL oldu. Siz fiyatı sormadınız ama merak edenler olursa yazmış olayım. Ortalama 600 kitap sığacagini düşünüyorum. Önümüzdeki hafta net sayısı iletirim umarım.

6 Beğeni

Hocam 600 kitaptan çok daha fazlası sığar. (Kitaba da bağlı olmak üzere) bende o aldığınız 2 uzun 1 kısa setten 1 tane var, 800 den fazla kitap aldı.

2 Beğeni