Büyülü Tuşlar

Öykü Seçkisi'nde okumak için: Büyülü Tuşlar – Aylık Öykü Seçkisi

image

Önünde duran taşa bir tekme daha attı. Otuz sekiz yaşındaki bir adama göre garip takıntıları vardı. Kimi zaman kaldırımdaki çizgilere basmamaya çalışır, kimi zaman adımlarını sayar, bazen de yolunun başındaki bir taşı tekmeleyerek kendi sokağına taşırdı. Böylece yolunu uzatır, normal varacağı süreden daha uzun sürede evine varırdı. Çoğu kişi için huzurun kaynağı olan ev onun… (DEVAMI…)

Sevgili Hilal,

Eskilerden bir isim görüyorum burada. Eylül’ün gökkuşağından, ceza olarak yedirilen bir kilo tatlıya, artık hediye edilemeyecek olan ayakkabıdan, aklını kaçırmış sandalcıya uzun zaman oldu. Tüm bu öykülerinden sonra Büyülü Taşları yazdığında fark ettiğim şey, “anlatmak” yerine “anlatım’a” geçtiğin… Bu da bence bir yazar için bir tür dönüm noktası.

Yukarıdaki güzel bir hikayeydi. Hikaye kahramanlarına karakter yüklemesi ve kurguda konumlandırmaları yerindeydi.

Sadece tek bir konuyu ifade etmek isterim;

Hikaye kahramanın aklından aşağıdaki ifade geçiyor

Yaşlı Adam ise ona şunu söylüyor:

Akabinde Dan’in tepkisi ise hikayede bulamadım. Kahramanın aklında geçen bir düşünceyi yaşlı adamdan duyması onda bir etki yaratmalıydı. Bu bağlada etki-tepki akışını bir kez daha gözden geçirmek istersin belki.

Bu ufak detay öykünün güzelliğini etkilemiyor.

Seni tekrar görmek çok güzel

Eline ve düş gücüne sağlık.
Sevgiler
Dipsiz

Yorumunuz beni çok mutlu etti. Uzunca bir aradan sonra tekrar yazmaya dondum. Doğrusu degindiginiz nokta hiç dikkatimi çekmemişti. Çok haklısınız Bundan sonra bu tür detaylara dikkat ederek yazmaya calisacagim. Zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim :blush: